IDB פיתוח: "הפניה לבית המשפט זה צעד אלים שסיכויי ההצלחה שלו קלושים"

לאחר שמחזיקי האג"ח של החברה פנו לבית משפט בבקשה להכריז עליה כחדלת פירעון תגובת אי.די.בי לא איחרה לבוא: "המהלך פטומן בחובו פגיעה קשה בנושיה של החברה האם ובנושיה של החברה עצמה"
|
(10)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
נציגות מחזיקי האג"ח של אידיבי פיתוח, בראשות קרן יורק בניהולו של ג'רמי בלנק, הגישו הבוקר (א') בקשה לבית המשפט המחוזי להבראת חברת האחזקות. מחזיקי האג"ח, להם חבה אידיבי פיתוח חוב מצטבר של 3.8 מיליארד שקלים. לידיעה המלאה בנושא .

בהתאם, התגובה של אי.די.בי פיתוח לא איחרה לבוא: "הפנייה לבית המשפט הינה צעד אלים, שמובילים גורמים ציניים בנציגות האג"ח של אי.די.בי פיתוח, על מנת להשתלט על הנכסים המצוינים של החברה תמורת נזיד עדשים ולטרפד כל ניסיון להגיע להסדר בחברה-האם אי.די.בי אחזקות".

מהחברה הוסיפו וציינו כי אי.די.בי פיתוח היא חברה כשרת פירעון, בעלת יתרת מזומנים של כ-1.1 מיליארד שקל בקופתה, המספיקים לה לשרת את חובותיה עד לרבעון הראשון של 2014. הנהלת החברה פועלת להשביח את הנכסים המצוינים שלה ולשפר את מצב הנזילות של החברה, על מנת שתוכל להמשיך ולעמוד במלוא התחייבויותיה במועדן בעתיד, כפי שעשתה תמיד".

החברה טוענת כי ההוכחה לכך שהיא פועלת לשיפור מצב הנזילות שלה היא פעולות עסקיות מוצלחות, שנעשו בחודשים האחרונים על ידי הנהלת אי.די.בי פיתוח, ובראשן מכירת אחזקותיה בכלל תעשיות תמורת כ-1.5 מיליארד שקלים, לטובת החברה ולטובת כלל בעלי החוב ובעלי המניות שלה. "צר לנו, שגורמים פיננסיים שוחרי טרף מנסים לנצל את הוויכוח הציבורי שהתעורר בימים האחרונים סביב מגעים להסדר חוב בחברת גנדן הפרטית, על מנת לנסות ליצור כאוס באי.די.בי פיתוח".

עוד טענה החברה כי פעולה זו מנוגדת לאינטרס האמיתי של מחזיקי האג"ח מן הציבור, הן באי.די.בי פיתוח והן בחברה-האם אי.די.בי אחזקות, שנציגות האג"ח שלה והמומחה המלווה מטעם בית המשפט הסכימו לעקרונות הסדר הנשענים על ההנחה שהחברה-הבת אי.די.בי פיתוח היא חברה כשרת פירעון".

לסיום הוסיפה ואמרה כי בכוונת החברה להציג לבית המשפט את ערכן הנכון של נכסיה ואת האפשרויות העומדות ברשותה לביצוע של מהלכים רבים, שיאפשרו לחברה לעמוד בכל התחייבויותיה והיא מאמינה שבית המשפט לא ייתן ידו למהלך חפוז, שטומן בחובו פגיעה קשה לא רק בנושיה של החברה האם של החברה אלא גם בנושיה של החברה עצמה".
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  העדפת נושים מצד הנציגות!
  דויד חלוצי 21/04/2013 21:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נציגות בעלי האגח משתמשת בטיעון של העדפת נושים נגד החברה, אולם למעשה היא זו שמעדיפה את האינטרסים של בעלי האגח הארוך על האינטרס של בעלי האגח הקצר (אגח ח'). הנציגות היא בעצם קרן יורק שרוצה להשתלט על החברה,בלי לדאוג למחזיקי האגח מצד הציבור שאין להם כל רצון במניות אלא בהחזר כספם.
  סגור
 • 9.
  קישקוש בלאבוש
  צבריקו 21/04/2013 19:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נוחי חמודי, תלמד, לקחת הלואה תחזיר, בלי הסברים
  סגור
 • 8.
  נוחי
  אברהם 21/04/2013 18:55
  הגב לתגובה זו
  2 0
  צריך להיזהר מ"העליהום " אל תשכחו החברה מפרנסת אלפי עובדים. נוחי תרם הרבה כספים לנזקקים שופרסל בענף הקמעונות מתייחסת בכבוד לעובדים ואני מאמין ששאר החברות בבעלותו באותו סגנון ביחסם לעובדים נא לתת צ'אנס -נוחי יציף ערך-בנק לאומי לדעתי צריך לחזור בו מהחזרה מהבנות עם נוחי מאחר והבנק גורם לכדור שלג היכן האחריות? הפרגון? והכרת הטוב? ברכה והצלחה נוחי
  סגור
 • 7.
  האם אני מזהה את צעקות הקוזק הנגזל
  אותלו 21/04/2013 18:47
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מה לא יעשו בסביבתו של נוחי דנקנר על מנת לנסות לשנות את רוע הגזרה. אוי אוי אוי, לקחנו הלוואות ועכשיו צריך להחזיר. הבנק לא נותן לנו יותר אז צריך להכניס את היד לכיס ולתת כסף מהבית. הבעיה היא לא מה טוב לבנק או מה טוב לנוחי, הביעה היא שצריך לשנות את השיטה. איך אמר סגן נשיא ארה"ב ספירו אגיניו - "הממזרים שינו את השיטה ולא אמרו לנו". אז כניראה שגם לנוחי ולרקפת לא אמרו. אבל מה שחשוב זה שהשיטה תשתנה, ואם בדרך הבנק יפסיד כמה מאות או אפילו יותר מיליונים, לא נורא אבל זה לפחות יהיה ההפסד האחרון לשיטה המוזרה שזה מצליח בעל ההון נהנה ושזה לא מצליח שהציבור ישלם!
  סגור
 • 6.
  לגבי דנקנר
  מיכאל 21/04/2013 18:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אין כל ספק שמדובר באדם לא ישר ביכלל,והוליך שולל את הציבור ואת המימים. אם לומר את האמת אז הבנקים יצטרכו למיחקוק מילארדים ובינתיים לא אומרים מילה על זה,שלא נדבר שיהיה גל פיטורין בחברות הקשורות אליו. האדם הזה מקומו רק בין סורג ובריח, וטוב שיעשו צדק עם התמימים.
  סגור
 • 5.
  יגיע יום הדין של הנחש!~ (ל"ת)
  מודי 21/04/2013 18:29
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 4.
  מי שחילק דיודנדים מכספי האג"ח שגייס - עבריין (ל"ת)
  מרומה 21/04/2013 18:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  נשלוף שפן חדש מין הכובע,
  רנטגן 21/04/2013 18:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המשך יבוא, (ומה עם תשובה?)
  סגור
 • 2.
  אני יודע שזה דמגוגיה...
  דמגוג 21/04/2013 18:03
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אבל זה פשוט מתבקש. מסתבר שנזיד עדשים עולה היום 150 מיליון שקלים... עכשיו ברור למה הוא נאלץ למכור את המטוס הפרטי שלו ): ועכשיו ברצינות - כשלת בניהול כל דבר שנגעת בו... די להסדרי חוב, די לתספורות - הגיע הזמן שלך להניח את המפתחות ולתת לאלו שאתה חייב להם את הכסף לקחת את השליטה במניות. ככה אם אכן תצליח להוציא את החברה מהבוץ הם יראו את הכסף בחזרה בדמות הרווחים, ואם תמשיך במסלול הכשלונות המפואר - הם יוכלו להצביע נגד השטויות שאתה עושה. על טעויות משלמים!
  סגור
 • 1.
  שלם ריבית לאג"ח ד (ל"ת)
  izy10 21/04/2013 17:55
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות