אקזיט לארן של עד 35.5 מ' ש' עקב מכירת מוצרים העוזרים בצנתור

המוצרים נועדו להקטין את חשיפת הרופא לקרינה בתהליכי צנתור כלי דם, ולקצר את זמן הצנתור
 | 
מרכז רפואי
חברת "ארן" הודיעה היום (ב') על מכירת נכסי חברת "אפסטרים", ש-58% ממנה נמצאים בבעלותה, לחברת "ספקטרנטיקס" האמריקאית.

מוצרי "אפסטרים" נועדו להקטין את חשיפת הרופא לקרינה בתהליכי צנתור כלי דם, ולקצר את זמן הצנתור. המוצרים מתוכננים במיוחד לתהליכי פתיחת חסימות לכלי דם פריפריאליים קטנים בחדירה מקצה החסימה הנגדי (רטרוגרייד).

בהתאם להסכם, 4 מיליון דולר יועברו במועד השלמת הסכם המכירה. תשלום נוסף במועד השלמת ההסכם בסך של 1.5 מיליון דולר אשר יופקד בחשבון נאמנות. תשלומים נוספים של עד 30 מיליון דולר ישולמו על-ידי הרוכשת בתשלומים.

מיליון דולר ישולמו בעת השלמת מסירת מידע ומסמכים מאת אפסטרים לרוכשת אודות המוצרים, פיתוחם ועניינים רגולטורים. חצי מיליון דולר ישולמו בעת מכירה ראשונה של מוצרים שייוצרו במפעלי הרוכשת ועד מיליון דולר נוספים ישולמו עם השלמת מספר יעדים הקשורים בהליך רישום פטנטים ביחס למוצרים . בכל מקרה התשלום לא יהיה לפני ה-1 בינואר, 2015.

הרוכשת תשלם אף סכום השווה לשליש מהכנסות הרוכשת ממכירות המוצרים בכל אחת מן השנים 2014, 2015 ו-2016 עד לתקרה של 35.5 מיליון דולר.

במקביל, אפסטרים ארן והרוכשת חתמו על הסכם שירותי ייצורו ואספקה של המוצרים עבור הרוכשת. הסכומים, שיועברו בנוסף להסכם הראשוני, לא נמסרו.
לדברי אבי זכאי, יו"ר ארן מחקר ופיתוח ויו"ר אפסטרים: "ספקטרניקס הינם הרוכשים האידיאליים עבור הטכנולוגיות שפיתחנו בתחום כלי דם פריפריאליים בזכות עוצמתם ויכולות השיווק שלהם בתחום זה".

דרק סקוט נשיא ומנכ"ל ספקטרנטיקס, "רכישה זו תואמת את האסטרטגיה שלנו להרחיב את יכולות הטיפול בחסימות כלי דם מורכבות. הטכנולוגיות שפותחו באפסטרים משלימות את קו המוצרים שלנו ומקדמות את יכולותינו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה