רונן מנחם: "מדיניות הפד תימשך", כיצד הגיבו המניות והאג"ח?

מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות סבור שנתוני התעסוקה בכללם טובים, ולא צפוי שינוי במדיניות המוניטרית המרחיבה של הפד בתקופה הקרובה
|
(1)
בן ברננקי, צילום: Getty images Israel
ביום שישי פורסמו נתוני שוק העבודה בארה"ב, שבשורה התחתונה לא הלהיבו, אך היו סבירים. וול-סטריט הגיבה לנתונים במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים. רונן מנחם, מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות, סבור שנתנוני התעסוקה לא יצריכו שינוי במדיניות המוניטארית המרחיבה בתקופה הקרובה.

להערכת מנחם, הריבית בארה"ב תוסיף להישאר ברמתה האפסית היום (בין אפס לרבע אחוז) לפחות כל עוד שיעור הבלתי מועסקים גבוה מ-6.5%, ציפיות האינפלציה לשנה עד שנתיים לא גבוהות ביותר מחצי אחוז מיעד האינפלציה של הפדראל ריזרזב (2%) וציפיות האינפלציה לתקופות ארוכות יותר מעוגנות היטב.

בחודש דצמבר התווספו 161 אלף מקומות עבודה ושיעור הבלתי מועסקים נותר על 7.8%, נתונים אשר תאמו פחות או יותר להערכות המוקדמות. במקביל, ציפיות האינפלציה ל-5 השנים הבאות, כפי שהתקבלו משוק אגרות החוב האמריקני ביום שישי, עמדו בממוצע על 1.1%. מבחינת המשק, נחוץ גידול עקבי של כ-250 אלף מקומות עבודה מדי חודש כך ששיעור הבלתי המועסקים יקטן בהתמדה והתתאוששות הכלכלית תימשך ותתבסס.

במגזר העסקי, מספר מקומות העבודה גדל ב-168 אלף משרות בחודש שעבר, נתון שהביס את תחזיות האנליסטים המוקדמות, אך רחוק מהתוספת הנחוצה להתבססות ההתאוששות הכלכלית במדינה.

מנחם סבור כי מבחינת התגובות בשווקים, בשוק המניות תוספת המשרות שהייתה גבוהה מקונצנזוס האנליסטים תמכה בעליות. במקביל, בשוק האג"ח נרשמו עליות מינוריות לאור התארכות המרחק בין שיעור האבטלה הנוכחי לזה הרצוי (6.5%). גם שער הדולר, שעלה קלות, התמקד בשיעור הבלתי מועסקים והשלכותיו על המשך התמריצים המוניטאריים של הפדראל ריזרב.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בדיחה
  אייל 06/01/2013 13:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה זה להערכת מנחם הריבית תיוותר אפסי כל עוד... זה לא להערכת מנחם, את זה הפד' אמר בצורה ברורה...
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות