עידן אזולאי: "אנחנו כמעט לא מחזיקים מניות קמעונאות, מזון ותקשורת בתיקים"

בית ההשקעות אפסילון ערך הערב (ב') כנס שוק הון ללקוחותיו. מנכ"ל ניהול הקרנות: "העברנו את הבנקים למשקל יתר". מהן ההמלצות לגבי האג"ח הקונצרני?
 |  (4)
עידן אזולאי (יח"צ)
בית ההשקעות אפסילון ערך הערב (ב') כנס בנושא שוק ההון בו נשאו דברים שמואל פרנקל, מנכ"ל ויו"ר אפסילון, עידן אזולאי, מנכ"ל אפסילון ניהול קרנות נאמנות וד"ר גיא בכור, מזרחן ומשפטן מהמרכז הבינתחומי.

פרנקל אמר בפתיחה כי מדיניות ההשקעות של אפסילון הושפעה מהמחאה החברתית שפקדה את המדינה עוד בשנה שעברה. בעקבות כך, הוסטו כספים לכיוון השקעות בחו"ל ולא הייתה השקעה בתחום הקמעונאות והתקשורת המקומיים.

אזולאי נשא נאום תחת הכותרת "אירופה, ארה"ב וישראל - לקראת אתגרים כלכליים בשנת 2013" כשהוא מדגיש כי "המחאה החברתית שהיא הצלחה אדירה היא גם עדיין הגורם המהותי שמשפיע וישפיע על הכלכלות בשנים הקרובות". עם זאת מדגיש אזולאי כי ישראל היא עדיין אי של יציבות.

לגביי שוק האג"ח, התפיסה היא שדרושה כעת בחירה מאוד סלקטיבית של אג"ח קונצרני. האג"ח הממולצות והמוחזקות הן של חברת החשמל לגביה נאמר "אנחנו לא רואים את חברת החשמל לא עומדת בהתחייבותיה, חברת החשמל היא בבחינה זו מדינת ישראל". ההמלצות האחרות הן אג"ח ביג, לאומי, נכסים ובנין וחברה לישראל.

לגבי מניות, ההמלצה היא לקמעונאות, יצרני מזון ותקשורת במשקל חסר או "משקל כמעט לא קיים בתיק". נדל"ן מניב כגזית גלוב, מליסרון ועזראלי עברו מהמלצת משקל יתר בשנה שעברה למשקל שוק. המלצת התשואת היתר היא לסקטור הגז, הדשנים -כיל והבנקים. אזולאי מדגיש לגבי הבנקים בישראל כי ברמת השפל שהם נסחרים בה - מכפילי ההון העבירו אותם להמלצת משקל יתר ברורה. "לאומי נסחר כ-40% מתחת להון, דיסקונט נסחר ב-61% מתחת להון".

ההמלצות לחו"ל הן בעיקר להשקעה בארה"ב במניות דיבידנד כאפל, אקסון מובייל, וולמרט ומיקרוסופט, מותגי על ויצואניות מובילות. לגבי הזרמת הכספים לשווקים בצורות של הרחבות כמותיות שונות, אומר אזולאי כי "מדובר בתופעה של התמכרות כמו ג'נקי; זה לא מה שיניע את השווקים לאורך זמן".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  איזה קטע, גם אני לא מחזיק במניות האלו (ל"ת)
  קטע!! 17/07/2012 09:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  אפסילון שווה שורט
  משקיע מפוקח 16/07/2012 19:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הייתי 4 שנים בקרנות ההשתלמות שלהם שפיגרו באופן ברור אחרי הממוצע בשוק. מומלץ לא להתפתות לפרסומות.
  סגור
 • 2.
  אזולאי צדק לאורך כל הדרך
  כל הכבוד 16/07/2012 18:52
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הוא אמר כל הזמן המחאה תפרק פה את כל החברות שנוגעות בדבר ועובדה שהוא ברח בזמן מכל התקשורת, קמעונאות ומזון כמו שהוא הטיף כבר המון זמן
  סגור
 • 1.
  מאז ששני הצעירים כותבים פה טור - אפסילון בעניינים (ל"ת)
  אלקון את קלינסקי 16/07/2012 18:50
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור