דמביצר רוצה למחוק את 'אדומים' - כיצד ניתן היה להרוויח 22%?

אלכס דמביצר המחזיק ב-85% ממניותיה של חברת האנרגיה הסולארית אדומים שוקל לפרסם הצעת רכש לחברה. איתות להודעה של החברה, ניתן היה לקבל לפני כשבועיים בדוחות הכספיים
|
(1)
תחנה סולארית
קריאה מדוקדקת של דוחות כספיים, עשויה לסייע למשקיע המתוחכם להרוויח הרבה כסף וכמעט ללא כל סיכון. מניית {אדומים} מזנקת במסחר ב-22% לאחר דיווח קצר ולקוני של החברה על פיו בעל השליטה מתכנן לפרסם מלאה למניות החברה.

אדומים הפועלת בתחום האנרגיה הסולארית מוחזקת בשיעור של 85% על ידי אלכס דמביצר כאשר היתרה מוחזקת על ידי הציבור. במסגרת ההודעה לא ציינה אדומים לפי איזה שווי מתוכננת להיות מוגשת הצעת הרכש. שווי השוק של החברה לפני תחילת המסחר עמד על 50 מיליון שקל בדומה להונה העצמי נכון לסוף חודש מארס.

רמז לדיווח היום ניתן היה לקבל מהדוחות הכספיים שפרסמה החברה לרבעון הראשון ובו כתבה כי "ביום 31 במאי התקבלה החלטה בדירקטוריון החברה לשקול הליך של הזמנה להציע הצעות למכירת פעילות החברה". במלים אחרות, בחברה אותתו למשקיעים כי נבחנת האפשרות להוציא את הפעילות החוצה. ככל הנראה תהליך זה לא הבשיל, ובעל השליטה החליט כי ברצונו לרכוש את מלוא הבעלות על החברה.

ברבעון הראשון של השנה הציגה החברה הכנסות של 2.2 מיליון שקל הנובעות מייצור חשמל ממערכות סולאריות קטנות (50 קילוואט) ומכירתו לחברת החשמל. ההפסד הנקי ברבעון הסתכם ב-230 אלף שקל. במאזן החברה היו נכסים בהיקף בהיקף של 67 מיליון שקל שסווגו כהשקעות בפרוייקטים ונרכשו במהלך שנת 2011.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קשה מאוד לקחת ת'מהלך..מעט ניירות משוטטים
  פיקסרפיקסר 11/06/2012 13:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ו"שותף" של דמביצר כבר אסף לפני החודש עוד סחורה והגיע להחזקה של 10 אחוזים לערך בקיצר ..לא פשוט..אבל מי שהצליח..שאפו!(במיוחד ל"שותף" של דמביצר!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות