"המכפילים על ה-S&P בשפל, החברות מצוינות והדיבידנדים בשיא"

משה אוזקרגוז, כלכלן ראשי בדיסקונט המליץ להקצות 60% מהתיק לשווקים בחו"ל. "השוק האמריקני בתמחור הוגן והחברות נמצאות במצב טוב יותר מאשר החברות במזרח"
 | 
בונים תיק:
כנס 'שוק ההון מ-5 זוויות' שנערך היום על ידי אתר Bizportal ובנק דיסקונט העלה את השאלה כיצד לפזר את תיק ההשקעות. משה אוזקרגוז, כלכלן בכיר במחלקת ני"ע של בנק דיסקונט דיבר בכנס על בניית התיק המומלץ על ידי בנק דיסקונט.

"אנחנו מקצים 40% מהחשיפה לישראל ו-60% לחו"ל. זה משהו שונה ממה שאנשים מורגלים אליו. אם זה היה תלוי בי, זה היה בולט יותר לשווקי חו"ל בדגש על ארה"ב. כמעט כל הענפים בארץ סובלים ממצב לא נוח. סלולר, החזקות, פירמידה, בנקים עם מגבלות הון ועוד".

לדבריו, "החברות בארצות הברית הן יעילות, הן טובות ויש להן יתרון ביחס לחברות אסיאתיות. חברות שוקלות להחזיר את הייצור מהשווקים באסיה לארה"ב. העלויות במזרח עלו , יש עלויות של מרחק וסביר שזה יקרה גם בשנה הקרובה".

באשר לשוק האמריקני אמר אוזקרגוז כי "בארה"ב המכפילים על ה-S&P 500 הם ברמת שפל. התוצאות של החברות משתפרות, אבל זה לא בא לידי ביטוי בשוק. לדעתי השוק הזה הוא בתמחור הוגן. קשה להמר על השוק האירופי. גם הדיבידנדים של החברות בארה"ב נמצאים בשיא".

אוזקרגוז מסביר את היתרון של החברות האמריקניות בתשואות האג"ח הנמוכות השוררות בארה"ב. לדבריו, "החברות האמריקניות נמצאות במצב יחסית טוב כי הריבית בארה"ב מאוד נמוכה, ועלויות המימון מאוד נמוכות. חברות מגיעות לשוק החוב ומגייסות בריבית נמוכה במיוחד וסוגר את כל החובות במחיר זול".

בכל הקשור לאפשרויות ההשקעה אמר אוזקרגוז כי "הדרך הנכונה להשקעה בשוק האמריקני היא באמצעות תעודות סל (ETF) בשנים האחרונות זה היכה את מדד ה-S&P 500. בהסתכלות לטווח ארוך, משקיעי שונאי סיכון צריכים להיות בהם. בסיכון בינוני אפשר להיות בחברות תעשייתיות".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה