רשות ניירות ערך: חברות דואליות יחוייבו בגילוי מהותי יותר מהנהוג היום

האוזר: "היוזמה היא צעד חשוב שנועד להבטיח כי האינטרסים של מחזיקי אגרות החוב יישמרו גם בחברות הרישום הכפול". בסופו של ההליך כולן יציגו תשקיף להנפקה
|
(1)
ברשות נוקטים בזהירות
חברות דואליות יהיו מחוייבות ביתר גילוי כלפי המשקיעים בקרוב. כך עולה מתקנות חדשות שפרסמו ברשות ניירות ערך היום. המשבר הכלכלי שפוקד את השוק הגלובלי מתמרץ אץ הרגולטור לנקוט במשנה זהירות.

נזכיר שהסדרי הרישום הכפול (המאפשר דואליות) נכנס לתוקפו בשנת 2000 והחברות רשאיות מאז החלתו לדווח בהתאם לחוק של המדינה הזרה. כיום קיימות 12 חברות שביצעו הנפקות אגרות חוב בישראל בלבד ללא רישומן בחו"ל.

ברשות מתכוונים לשנות את מדיניות הגילויי של אותן חברות דואליות. לחברות שכבר יש להן נסחר יוכלו עד 2013 להנפיק אג"ח נוסף בתנאי שיציגו גולוי יעודי למחזיקי האג"חים. חברות אחרות שמבקשות להנפיק בארץ יאלצו להציג למשקיעים בהליך גילוי רגיל על פי הנהוג בישראל. החל מ-2014, כל החברות הדואליות יהיו מחוייבות בהצגת תשקיף רגיל.

ברשות מציינים כי הסיבה העיקרית לדרישת הגילוי היא התקיימות חשש לאיכות הגלוי שנדרש בבורסות חו"ל שלאחר המשבר הפיננסי. גם העלייה במספר ההנפקות המריץ את הרשות לשנות את מדיניות הגילוי כלפי אותן חברות.

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר: "היוזמה לשינוי מודל הגילוי של חברות הרישום הכפול המנפיקות אג"ח בישראל, היא צעד חשוב שנועד להבטיח כי האינטרסים של מחזיקי אגרות החוב יישמרו גם בחברות הרישום הכפול".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  והכי הכי חשוב: דיווח בשפה העברית!!!!!!!
  אנאלפבית 08/04/2012 19:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אלביט הדמיה, אמפל, אורכית, סנטראל יורופיאן ..... כל חברות האג" ח הדואליות בקשיים, וכשיש איזו אינפורמציה חשובה, היא מופיעה באנגלית, ואף מילה באנגלית....... (ראה, למשל, אלביט הדמיה ערב החג). כל המיליונים הכבדים גוייסו כאן, בישראל, ונתרמו ע" י הישראלים, אבל בחברה מדווחים את הסיפורים רק באנגלית, כאילו ליצוא .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות