"עשינו את הצעדים הנכונים - הורדנו את החשיפה לאירופה"

יאיר סרוסי דיבר במסיבת עיתונאים שערך הבנק לרגל פרסום הדוחות השנתיים שבהם חזר להוביל את המערכת הבנקאית. ציון קינן: "מדינת ישראל חייבת להתמקד בטיפול בתשתיות - זה יתרום לצמיחה מהירה"
 |  (4)
יאיר סרוסי
בנק פועלים +0.15% פועלים 2,738 +0.15% פועלים בסיס:2,734 פתיחה:2,743 גבוה:2,759 נמוך:2,732 תמורה:32,561,685 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסם היום את התוצאות הכספיות החזקות במערכת הבנקאית עם רווח נקי של 2.75 מיליארד שקל, עלייה של 25%. שיעור התשואה להון של הבנק עמד על 12%. הבנק ערך מסיבת עיתונאים לרגל סיום שנת הכספים 2011 בהשתתפות יו"ר הבנק יאיר סרוסי, מנכ"ל הבנק ציון קינן ובכירים נוספים מהבנק.

"התוצאות המצוינות שלנו הושגו בזכות התוויה של הדירקטוריון ועבודה איכותית של עובדי הבנק. העובדים הם היתרון התחרותי של הבנק", אמר סרוסי בפתח מסיבת העיתונאים. "הבנק היום הוא בנק שנטוע בקרקע אבל נחוש להתחרות ולהצטיין ולהציע את השירותים המתקדמים ביותר ללקוחותיו".

באשר להיבטי המאקרו אמר סרוסי: "שנת 2011 התאפיינה באי ודאות כתוצאה מהתמשכות הדיונים בפתרון המשבר הפיננסי באירופה. במהלך השנה שקעה כלכלת אירופה במיתון עקשני הנובע ממחנק אשראי. מן העבר השני כלכלת ארה"ב אשר החלה בגמגום התאוששה בהמשך. הבנקים שמרו על ריבית נמוכה ובמדינות הצומחות ראינו עליית ריבית".

לדברי סרוסי, "מדינת ישראל בלטה לטובה. מדינה שצמחה ב-4.7% בשנת 2011 והאבטלה בה ירדה. את יציבותה חייבת המדינה למשמעת התקציבית והורדת היחס חוב תוצר. כמו כן נהנתה ישראל מיציבות של המערכת הבנקאית. כשאנחנו בוחנים את ההתפתחויות במשק אנחנו רואים שני חלקים, אחד של צמיחה מהירה, ואחד של האטה".

"בניגוד לשווקים אחרים שנפגעו מן המשבר האטה אצלנו אינה גזירה משמיים. תחזית צמיחת המשק שלנו למשק בשנת 2012 עומדת על 3%. זה קצב חיובי וראוי אך רחוק מהקצב של שנת 2011 והפוטנציאל של המשק. הסקטור הפרטי הוא קריטי לצמיחת המשק וזקוק לסיגנל חיובי מקובעי המדיניות. עשינו את הצעדים הנכונים לשמירה על יציבות. הורדנו חשיפה לאירופה והעלנו את החשיפה לארצות הברית".

מנכ"ל הבנק ציון קינן ציין במסיבת העיתונאים כי "בשנת 2011 המשיך בנק הפועלים לבסס את מעמדו כבנק המוביל בישראל, זאת בשעה שהכלכלה הגלובלית בצילן של חובות המדינות. הבעיות הכלכליות באירופה עלו על פני השטח. אירופה שקעה אל תוך מצב בעייתי של מחנק אשראי עד כדי חשש מפני קריסה שתשפיע על העולם כולו. המצב בגוש האירו רחוק מלהתייצב".

קינן הדגיש עוד כי "מדינת ישראל חייבת להתמקד בטיפול בתשתיות כי זה המרכיב האסטרטגי שיתרום לצמיחה מהירה. זה המפתח לצמיחה ארוכת טווח. זה הזמן לקיים דיון אינטנסיבי בין הממשלה, המגזר העסקי וההסתדרות כדי להבטיח שהמשק לא יגלוש למיתון. זה הזמן להחזיר את אמון המשקיעים בארץ ובחו"ל דווקא בשעה שבה הכלכלה הגלובלית עדיין רחוקה מלהתייצב. זהו אתגר לא קל אך אנחנו יכולים לעמוד בו".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  עובדים נכון מאוד. (ל"ת)
  אלה 29/03/2012 15:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  זה מראה שבנה,פ חזר להוביל את מערכת הבנקאות
  גרין 29/03/2012 13:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ושהאסטרטגיה שלו נכונה.
  סגור
 • 2.
  אל תאמינו
  שקרים גדולים 29/03/2012 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השקרים הגדולים והדיווחים הכוזבים יעדו על כך בהמשך,אכן יש מדיניות דיבדנד -והיא לא תבוא לידי ביטוי, כי הרווח בפועל נישחק רבות, הבנק לא מציין במילה את הפסדיו הכבדים במניות שמחזיק= בזק, אידיבי, דיסקונט השקעות, כיל,חברה לישראל,פרטנר,ועוד. אינו מציין את החשיפה האמיתית לאירופה ויוון ספרד איטליה בעיקר. ויש עוד ועוד בעיות שלא צויינו.
  סגור
 • 1.
  הבנק התחייב לחלוקת מחצית הרווחים.
  איציק 29/03/2012 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בנק הפועלים התחייב לחלק מחצית מרווחיו למשקיעים. החשבון מראה שהבנק אמור להוסיף עבור 2011 0.75 שח. חסרה התייחסות לכך במסיבת העיתונאים.
  סגור