השקיעה 37 מיליון דולר ב-2011, מימשה החזקות ב-55 מיליון דולר

אלרון הנמנית על קבוצת IDB הרוויחה 9 מיליון דולר ברבעון הרביעי אך בשנה כולה ההפסד הסתכם ב-17 מיליון דולר
|
אלרון מסכמת שנה:
חברת אלרון +0.24% אלרון 510.2 +0.24% אלרון בסיס:509 פתיחה:509 גבוה:518.8 נמוך:508 תמורה:36,272 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הנמנית על קבוצת IDB פרסמה הבוקר (ד') את תוצאותיה הכספיים לרבעון הרביעי ולשנה כולה. אלרון היא חברת החזקות המשקיעה בחברות מתחום הטכנולוגיה, המיכשור הרפואי ובנוסף מחזיקה בשליטה בחברת גיוון אימג'ינג.

ברבעון הרביעי של השנה הרוויחה אלרון כ-9 מיליון דולר. בשנה כולה הציגה החברה הפסד של 17 מיליון דולר, בין היתר בשל המשך השקעה בפעילות מחקר ופיתוח של החברות המוחזקות וניצול הזדמנות להגדלת אחזקה בחברות הליבה.

בשנת 2011 השקיעו אלרון וחברת הבת RDC בחברות הקבוצה כ-37 מיליון דולר כאשר במקביל מימשו החזקות בהיקף של 55 מיליון דולר. המימושים של החברה כללו מכירה של חברת וויביון לאלווריון ומכירת של חברת הבת סייפאנד לידי וויב סיסטמס ברבעון השלישי.

ארי ברונשטיין, מנכ"ל אלרון: בשלוש השנים האחרונות הובילה אלרון מימושים בסך של למעלה מ-400 מיליון דולר ורשמה כתוצאה מכך רווחים בסך 160 מיליון דולר. סך השקעות אלרון בשנים אלה עמד על כ-85 מיליון דולר. במהלך השנה ביצעה החברה גם שתי השקעות חדשות בתחומי הדיגיטל והמדיקל והיא פועלת לאיתורן של השקעות נוספות וטכנולוגיות בעלות פוטנציאל גבוה".

אריה מינטקביץ, יו"ר אלרון: "אלרון ממשיכה לפעול להשבחת ערכן של החברות המוחזקות, בין היתר בזכות יכולת השפעה ומעורבות אקטיבית. במסגרת זו, הגדלנו באופן משמעותי את החזקותינו ב- POCARED ו-BRAINSGATE, שהן שתיים מבין החברות המבטיחות של אלרון".

נכון להיום לאלרון ישנן יתרות נזילות של 31 מיליון דולר, זאת לעומת 41 מיליון דולר לפני שנה. יתרת המזומנים של אלרון (סולו) עומדת על 27 מיליון דולר.

בנובמבר 2011, התקשרה אלרון בהסכם מחייב לקבלת מסגרת אשראי מ-Silicon Valley Bank בסך כולל של 30 מיליון דולר, הניתנת לניצול במשך תקופה של עד 18 חודשים. נטילת קו האשראי נעשתה על מנת לגוון ולהבטיח מקורות מימון נוספים לחברה, לצורך המשך השקעה בחברות המוחזקות ובחברות חדשות ולמימון פעילות שוטפת.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות