: יצחק תשובה יצורף אישית לתביעת נושי דלק נדל"ן

"מעמדו המהותי כבעל שליטה" של תשובה עמד כשיקול מרכזי בבחינתה של השופטת בדיון. בשבוע שעבר אמר בא כוח דלק נדלן כי "חברה שנמצאת במצב של חדלות פרעון"
 | 
(15)
ורדה אלשייך
הדיון המשפטי בנושא הסדר החוב של {דלק נדלן} יתקיים מעתה גם מול יצחק תשובה בעצמו. סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשייך, נעתנה לבקשתם של הנושים לצרף את בעל השליטה בחברה לתביעה.

"מעמדו כבעל השליטה המהותי בקבוצת החברות מחד גיסא, ועמידתו על הפטר אישי מחקירות ומתביעות מאידך גיסא" הביאו את השופטת לכלול את תשובה בתביעה. עם זאת, אלשייך גם מדגישה כי צירופו של תשובה אין משמעה "בשלב זה השתת אחריות אישית לחובות התשלום".

בין הנקודות החשובות שבאו בשיקוליה של אלשייך, נמנו מהלכיו של תשובה בנושא ההסדר עם הנושים. "מצב הדברים החריג והתנהלותו לכאורה של בעל השליטה, עשויים לתרום, אם לא תרמו כבר כעת, לחוסר האמון המופגן שמגלים כלפיו חלק מן המחזיקים היותר גדולים, לרבות חלק מנאמני אגרות החוב", נכתב בפסק הדין.

נזכיר שבשבוע שעבר אמר בא כוחה של דלק נדל"ן, עו"ד אמיר ברטוב בתחילת הדיון בבית המשפט ש"דלק היא חברה שנמצאת במצב של חדלות פרעון. היא לא אולי חדלת פרעון, היא לא בדרך לחדלות פרעון, היא כבר שם". וטען כי "בפני דלק נדלן עומדות שתי אלטרנטיבות בלבד. האחת, להגיע להסדר עם הנושים המרכזיים של החברה בעקבותיו לצאת לדרך חדשה תחת הסדר חדש וחובות חדשים שהיא מסוגלת לעמוד בהם. האפשרות השניה היא פירוק - ההכרעה בין שתי האפשרויות מצויה בידי הנושים".
תגובות לכתבה(15):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 11.
  חיים בסרט-תנו לתשובה לצאת בכבוד וכולם ירוויחו
  אריק a 04/03/2012 15:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במקום להתעסק בכסף מעבירים שיעורי חינוך לתשובה.
  סגור
 • מניות
  דוד 05/03/2012 02:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי יפצה את בעליי המניות שהפסידו את כספם.המנהליים לקחו מיליוניים.שצריכיים להחזייר לקופת החברה .מי מפקח על הבורסה?
  סגור
 • 10.
  כולם שוכחים את המנכל שגרף מיליונים
  קלאבמרקט ז" ל 04/03/2012 15:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עשק את המשקיעים והיום הוא מחוץ לתמונה. זה מה שעומד לקרות בכל חברה שהמנכל והסמנכלים מרוויחים מאות אלפי שקלים בחודש בטענה שהחברות הן ציבוריות. מי יגן על העובדים ובעלי המניות? הגיע הזמן לשמור על המשקיעים והעובדים.
  סגור
 • 9.
  אולימפיה
  ע.א 04/03/2012 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לעשות אותו דבר גם באולימפיה נדל" ן - החברה רוקנו את הקופה זו אחריות אישית וצריך לתת על זה את הדין
  סגור
 • 8.
  להחזיר את דלק נדלן לקבוצת דלק (ל"ת)
  שלמה 04/03/2012 13:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 7.
  שהטייקון יחזיר את הדיבידנדים שמשך במשך השנים
  דן 04/03/2012 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ושיחזיר כל אגורנ מעסקים אחרים שלו, שערורייה שהלא יוצלח הזה (שלא לאמר מילים קשות יותר) תשובה נחשב טייקון...
  סגור
 • 6.
  לבדוק כיצד ניהל הגאון יצחק תשובה מיליארדים
  יוסי 04/03/2012 13:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגיע הזמן לבדוק כיצד הצליח הגאון יצחק תשובה להפסיד מיליארדים של כספי הציבור. עדיף היה לתת לכמה תלמידי תיכון לנהל את דלק נדלן ואז לא היה צריך לשכור שרותיהם של ברברנים שתמורת שכר טירחה ראוי מוכנים לעשוק את ציבור החוסכים. אסור לתת לתשובה הלוואה של אגורה אחת מכספי הציבור.
  סגור
 • 5.
  להשאיר את הגז באדמה לא לתת ללובי הזה שקל
  המדינה צריכה להתעורר 04/03/2012 12:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להשאיר את הגז באדמה לא לתת לו שקל ולא לתת לו לשעבד נכסי מדינה לבנקים בחו" ל עד שישיג את הכסף ויחזיר אותו עם ריבית והצמדה.
  סגור
 • 4.
  אסור לתת לתשובה פרס על שוד הציבור. שישלם הכל!
  אבנר 04/03/2012 11:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכיוון של מחיקת חובות לטייקון, רע לציבור ולפנסיות שלנו. העשיר ימחק את רוב חובותיו על חשבון הפנסיות של כולנו, וירוויח מיליארדים בגז ונפט. מה עם הצדק ?!
  סגור
 • אם כבר, הצדק הינו מחיקת חובות...
  ערן 04/03/2012 12:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק בארץ נוצרה התופעה הפופוליסטית המטומטמת של רצון לתבועה ערבות אישית לחובות חברה ציבורית מבעלי השליטה (ובכלל חשבתי שהקומוניסטים מתנגדים ל" טייקונים" ולבעלי שליטה, ואז את מי בכלל אפר יהיה לתבוע שיחזיר חובות של חברה שקרסה? זה בדיוק מה שקרה ברוב החברות הציבוריות שפשטו רגל ברחבי העולם). בעל שליטה הוא בעל מניות משמעותי, של חברה ציבורית שהינה חברה בע" מ ולכן אין לו ערבות אישית לחובותיה (אלא כמובן אם נטל זאת במסגרת הנפקה או הסדר כלשהם). וזה בכלל לא קשור לחברות האחרות (אם יש) לאותו בעל שליטה. אם בעקבות הסדר חוב החברה יכולה להשתקם ולחזור לצמוח ובעתיד להחזיר את ההשקעה בריבת דריבית, הרי שבעל השלטה יכול לבחון עזרה לחברה ככל השקעה פיננסית שהיא (בדיוק כמו שדנקנר עכשיו עומד מאחורי IDB למשל). ברור שאז בעלי ההון יצליחו להתעשר יותר, זה תמיד כך, כשהציבור המטומטם בורח בעדר, הם יודעים בקלות מה הערך והיכן למצוא אותו ובדיוק כך הם עושים את הונם, בתנועה מתמדת נגד הזרם. כמו כן, אם תובעים מתשובה להחזיר את חובות החברה, יש לדרוש זאת באופן כללי הרי מכל בעלי המניות ע" פ חלקם היחסי באחזקה בחברה... (ואז למשל מי שמחזיק כיום כ-10K ש" ח שווי מניות יצטרך להזרים כ-500K לחברה). נ.ב. הכותב הינו בעלים של חברות פרטיות, אשר מעולם לא גייס כסף מהיבור או חשב לגייס כסף מהציבור (פשוט כיוון שחברות טובות, ככל שהן יותר טובות יש פחות טעם להתחלק ברווחיותן עם הציבור וכמובן שלחברה פרטית הרבה יותר קל וזול לפעול). לערי, בקצב התנהלות הפופוליזם הבולשיביקי-קומוניסטי במדינה, אשר במהלך ההתפתחויות הוכרזה הלכה למעשה מלחמת חורמה במגזר העיסקי שהוא היחיד והאחראי הבלעדי להתפתחות המדינה ולהבדלת המדינה משכנותיה כדוגמאת סוריה ומצרים. מה שאתם לא מבינים, שלכל תעשיין/בעל הון יש רף מסוים שבו ימאס לו מהמדינה, ובניגוד לרוב האזרחים, לבעלי הון תמיד יש לאיפה ללכת והם לא נזקקים לאשרות וויזות כמו אזרח רגיל. כבר היום לא מעט עוזבים, והרוב המוחלט עוצר לחלוטין את השקעותיו במשק הבולשיביקי המקומי. לא ירחק היום שהדבר יוביל לקריסת המדינה הזו, ואז תוכלו כמו בוונצואלה שהיית אחת העשירות במדינות דרום אמריקה, לחיות בשיוויון של חרפת רעב מוחלטת (וגם כל " אוצרות הטבע של המדינה" יהיו בידיכם, לא שזה יעזור למישהוא מכם, כיוון שבכל מקרה הכספים סתם יתבזבזו).
  סגור
 • ערן,אמרת לכולם את האמת בפרצוף.כל הכבוד ותודה. (ל"ת)
  רמי נבון 04/03/2012 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • בארה" ב בעל חברה עם חוב מחוייב לשלם החוב
  עופר 04/03/2012 13:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מריווחי חברה שנייה וריווחית שבבעלותו. למעט פשיטת רגל מוחלטת, אין מחיקות, ואין התחמקות נבזית בחסות חוק מיושן שאינו מתאים למציאות.אין שום קשר לקומוניזם, אלא לקפיטליזם חזירי של קשרי הון-שלטון, מהזן שטופח בישראל על חשבון הציבור ומכספו !
  סגור
 • 3.
  רק פירוק החברה והפסד כספי לתשובה ולמשקיעים
  משה 04/03/2012 11:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שאני בינהם, יוציא את האמת והצדק לאור.. גם במחיר הפסד ההשקעה.
  סגור
 • 2.
  עו" ד שהצליח להשיג זאת פדוט תותח -
  וואו, אין מילים 04/03/2012 11:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תפרסמו את שמו ולא את שם של עו" ד כושל של תשובה.
  סגור
 • 1.
  @ רק הרמת מסך על עסקיו ודרך ניהול החברה @
  אחד העם 04/03/2012 10:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמה שנים אחורה יחשפו את עומק השחיתות שנעשו על גב הציבור בעצימת עין של רשויות שוק ההון ! לחקור עד הסוף למען יראו וייראו......... טייקון עלאק....... תחזיר את הכסף לציבור ....תכניס את היד לכיס הפרטי שלך....
  סגור