פרולור רשמה הצלחה בניסוי פרה-קליני בחולי פקטור 7a בעכברים

בניסוי השוותה פרולור את המוצר הקיים בשוק למוצר אותו היא מפתחת המבוסס על טכנולוגיית ה-CTP. שי נוביק: "אנו מאמינים שיש לנו תרופה לקרישת דם עם יתרון יחסי מובהק על התרופות הקיימות"
 | 
(1)
בשורה לחולי המופיליה?
חברת {פרולור ביוטק} מספקת היום חדשות חיוביות למשקיעים ומדווחת על הצלחה בניסוי פרה-קליני בניסוי פקטור VIIa ארוך טווח לקרישת דם. חברת פרולור עוסקת בפיתוח גרסאות ארוכות טווח של תרופות קיימות בהתבסס על טכנולוגיה הנקראת CTP.

התוצאות החיוביות התקבלו בניסוי השוואתי של הגירסא ארוכת הטווח של התרופה להמופיליה פקטור VIIa בעכברים המופילים. הניסוי ההשוואתי תוכנן בכדי למדוד את שיעור ההישרדות של חיות לאחר דימום קשה, רמת טרומבין ופעילות קרישה ראשונית לאחר טיפול ב- Factor VIIa-CTP לעומת טיפול ב- Factor VIIa הקיים בשוק.

הניסוי הנוכחי שביצעה פרולור מצטרף לניסוי קודם שהוכיח שהגירסה ארוכת הטווח של פרולור הציג זמן מחצית חיים ארוך יותר ויכולת קרישת דם לפרק זמן ממושך יותר במודל עכברים ההמופילים בהשוואה לגירסה הקיימת בשוק.

הניסוי החדש הצליח להראות גם שיעור הישרדות גבוה מאוד של החיות לאחר דימום קשה, רמה גבוהה יותר ולאורך זמן רב יותר של טרומבין, אנזים מרכזי במערך קרישת דם בגוף ורמות גבוהות של פעילות קרישה ראשונית.

"תוצאות הניסוי השני שלנו ב Factor VIIa-CTP תואמות לתוצאות שקיבלנו בניסוי הקודם שערכנו," ציין שי נוביק, נשיא פרולור. "עם התוצאות המוצלחות מניסוי זה של Factor VII-CTP אנו מאמינים שיש לנו תרופה לקרישת דם עם יתרון יחסי מובהק על התרופות הקיימות או כאלו שנמצאות בפיתוח, ושתוכל להיות המובילה בשוק".

המוצר של פרולור נועד לטפל בחולי המופיליה. מדובר בקבוצה של בעיות גנטיות שמשבשות את מנגנון קרישת הדם בגוף לקרוש דם ואת היכולת לעצירת דימומים. לחולי המופיליה אין כמויות מספיקות של האנזימים פקטור 8 או פקטור 9, אשר נדרשים לצורך קרישת דם ועצירת דימומים. בולי המופיליה קשים גם דימום קל יכול להוביל לאיבוד דם שנמשך ימים או שבועות, ללא עצירת הדימום, ואפשרות מוות.

לפי הארגון העולמי לבריאות, למעלה מ 400,000 אנשים חולים בהמופיליה, נתון המשקף 15 עד 20 מקרים לכל 100,000 גברים. התרופות המצויות בשוק פקטור 7a, פקטור 8 ופקטור 9 מאפשרות לחולי המופיליה רבים פתרון לבעיה, אך דורשות זריקות תכופות.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פרולור בעמדת זינוק.
  טבעי מטבעון 15/02/2012 07:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  2012 הולכת להיות השנה של פרולור. בקנה עוד תרופות,עוד פיתוחים. הטכנולוגיה של החברה מצליחה לשפר ללא הכר את איכות החיים של החולים למינהם. לדוגמא, במקום להזריק תרופה מסויימת כל יום, בטכנולוגיה של פרולור יש להזריק פעמיים בחודש.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות