הקרנות גייסו 1.7 מיליארד שקלים וקטעו עשרה חודשי פידיונות

הציבור חוזר למניות וגם החל בהסטת כספים לחו"ל. קרנות אג"ח חברות וכללי נהנו החודש מגיוסים קלים של 100 מיליון שקלים בינואר
|
בשורת חודש ינואר:
חודש ינואר הביא עימו התחלה חדשה ותפנית לשוק הקרנות. עליות של 3.1% המדד המעו"ף בחודש החולף לוותה בגיוסים של 1.7 מיליארד שקלים בקרנות הנאמנות המסורתיות לראשונה מזה עשרה חודשים, כך עולה מהערכות ואומדנים של כלכלני מיטב שנמסרו על ידי רוני אפטר, מנהל מחלקת ריטייל.

המגמה החיובית לא פסחה על קרנות חברות וכללי, הפודות הגדולות של 2011, שנהנו בחודש החולף מגיוסים קלים של 100 מיליון שקלים ברקע לעליות במדדי התל-בונד, 20 ו-40, בשיעורים של כ-1.5%-2.1%. הקרנות המנייתיות (ישראל, חו"ל וגמישות) סיימו את החודש בגיוס קל יחסית של כ-40 מיליון שקל, שכלל הסטת כספים ממניות בישראל לחו"ל.

עם זאת עדיין, עיקר הכסף הופנה לקרנות בעלות מאפייני סיכון נמוכים: קרנות אג"ח מדינה רשמו את הגיוס החודשי הגבוה ביותר בשנה וחצי האחרונים 0.8 מיליארד שקלים וקרנות שקליות גייסו 0.65 מיליארד שקלים. שינוי בטעם המשקיעים ניכר בקרנות הכספיות אשר סבלו מפדיון חודשי נוסף של כ-410 מיליון שקל לאחר שהיו מהמגייסות הגדולות ב-2011. נציין כי זהו חודש פידיונות שלישי ברציפות באפיק זה.

עוד נציין כי כל ינואר בשלושת החודשים האחרונים הסתיים בגיוסים ערים ולכן ניתן לקחת את האופטימיות הנושבת משוק הקרנות בעירבון מוגבל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות