וול סטריט סגרה בירידות; חששות מנתוני התעסוקה

שיפורסמו ביום שישי, בינתיים הסתפקו המשקיעים בדוח ה-ADP שהצביע על תוספת של 58,000 משרות בלבד לסקטור הלא-ממשלתי. מחירי הנפט החליפו קידומת למחיר של 79.9 דולר לחבית
|
וול סטריט סגרה בירידות; חששות מנתוני התעסוקה

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בירידות שערים, המסחר בוול סטריט המשיך להתנהל תחת סוג של המתנה לנתון מצב התעסוקה החודשי, נתון שיפורסם ביום שישי הקרוב וישפוך אור נוסף על מצב הכלכלה האמריקנית. המשקיעים נראה, אינם סבלנים דיו וכבר מצביעים באדום על המדדים. בינתיים, פורסם סקר ה-ADP שנערך בידי , ונועד לשמש מעין תחזית או אינדיקציה לנתוני משרד העבודה האמריקני.

סקטור הבנקאות עומד היום במרכז, על רקע דיווחה של חברת דויטשה בנק, כי למרות מחיקה של יותר מ-3 מיליארד דולר בשל המשבר, היא עדיין מסיימת את הרבעון השלישי ברווח של 2 מיליארד דולר. דויטשה גם אישרה את תחזיות הרווח ל-2008 כך שנראה שהדברים מתחילים לחזור למסלול. מניית החברה מטפסת כעת באירופה (בורסת פרנקפורט) בשיעור של 2%.

כרגע, למרות הירידות היום, נראה שהאופטימיות חזקה לוול סטריט וחלק מהגורמים בשוק ממהרים להספיד את המשבר.גם נתוני מאקרו פושרים לא גורמים לבהלה מרובה. מי שמתדלקת את ההערכות האופטימיות האלו היא ענקית הפיננסים סיטיגרופ, שהוסיפה עוד מידע באשר לדוחות הגרועים שצפויים לרבעון השלישי: הרווחים יהיו 60% או 3.3 מיליארד דולר פחות מהרבעון המקביל אשתקד. מנכ"ל החברה מצידו, מיהר להצהיר כי התנאים העסקיים עשויים לחזור למתכונת הרגילה במהלך הרבעון הרביעי.

הבנק השווצרי, UBS, דיווח אף הוא על גריעה של כמה מאות מיליוני דולרים בעקבות משבר האשראי. "כל החדשות הגרועות שאותן שמענו לאחרונה כבר באו לידי ביטוי בסביבת המחירים, וכעת יש הערכה נכונה יותר לגבי גודל ההפסדים", אומר ראשי במריל לינץ', דויד רוזנברג, במכתבו למשקיעים.


הנאסד"ק סגר בירידה של 0.64% לרמה של 2,729 נקודות. סגר בירידה של 0.56% לרמה של 13,968 נקודות.

נפט

חוזים על הנפט עברו לעליות לאחר דוח המלאים של משרד האנרגיה שדיווח על עלייה בלתי צפוייה של 1.2 מיליון חביות במלאים, בסמוך לירידה במלאי הדלקים והתזקיקים.

מיד עם פרסום הנתונים של משרד האנרגיה הגיבו החוזים על הנפט בירידות, אולם עד מהרה שבו למהלך העליות של השבועות האחרונים. הנפט לנובמבר סגר לבסוף בירידה של 12 סנט למחיר של 79.9 דולר לחבית, במסחר בבורסת הסחורות בניו יורק.

מאקרו

סקטור השירותים בארה"ב התרחב בקצב המתון ביותר מזה חצי שנה בחודש סטפטמבר, סימן לכך שהאטה החריפה בשוק הדיור מתחילה לחלחל לשאר החלקים של הכלכלה. נתונים אלו עולים היום מסקר מדד מנהלי הרכש של הסקטור הלא-יצרני (ISM), ענף זה מהווה כ-90% מצד ההיצע של הכלכלה האמריקנית. אינדקס ה-ISM רשם קריאה של 54.8 הנקודות לעומת 55.8 נקודות עבור החודש שחלף, כך הודיעה היום חברת Tempe השוכנת באריזונה. נזכיר, כי קריאה מעל 50 הנקודות מצביעה על התרחבות בסקטור.

משבר שוק המגורים והאשראי מחזירים לאחור את צמיחת הסקטור הפרטי בארה"ב, כך עולה סקר ה-ADP ששוחרר היום. תוספת המשרות לסקטור הפרטי הסתכמה ב-58,000 מקומות עבודה חדשים לחודש ספטמבר, בהשוואה לעלייה של 27,000 בחודש אוגוסט. בכך מתסכם חודש שלישי רצוף של צמיחה במתונה במשרות.

אמריקניות במרכז

מיקרוסופט (MICROSOFT ) מתעקשת להוביל גם בתחום החומרה המולטימדיה הבידורית שלא למחשבים אישיים, כך עולה היום מפרסום החברה על השקת הגרסה החדשה של נגן המדיה, Zune. לפיכך, נראה שענקית המחשבים לא כל כך שלווה עם הדומיננטיות הבלתי מעורערת של ה- iPod.

כאמור, מניות הבנקים ריכזו היום עניין. מניית דויטשה בנק (סימול: DB) מטפסת 2.2% במסחר בפרנקפורט לאחר שהבנק אישרר הבוקר את תחזיות הרווח לשנת 2008. הבנק אומנם דיווח על מחיקות של כ-3.3 מיליארד דולר אך גם הציג רווח של 2 מיליארד דולר ברבעון השלישי על רקע מכירת נכסים ורווחי מס אשר קיזזו את המחיקות.

מניית קרדיט סוויס (סימול: CS) נסחרת ברקע לדיווח החברה מאמש, כי בכוונתה לקצץ 170 משרות של מנהלי השקעות. נזכיר, כי הבנק עדכן בשבוע שעבר, כי משבר הסאבפריים ימשיך ללוות את הכלכלה לפחות בטווח של 6-18 החודשים הקרובים.

ישראליות במרכז

מניות אומריקס ביופארמה רשמו היום ירידות, לאחר שהאנליסט, Kevin DeGeeter, מבנק ההשקעות Oppenheimer & Co. עדכן מטה את המלצתו למניות החברה, באומרו כי המניה זינקה לאחרונה ב-27% והסבירות לכך שתרופת הטרומבין שהשיקה החברה במחירים גבוהים תשיג נתח שוק מכובד היא נמוכה.

פאנדנטק חו"ל , חברה גלובלית המתמחה במערכות תשלום אלקטרוניות ופתרונות ניהול, הודיעה היום כי במבחן ביצועים שנערך בשיתוף עם IBM , עלה כי מערכת התשלומים של פאנדנטק הנקראת PAYplus, הציגה ספק חדש וביצועי שיא. השימוש בשילוב של מספר גורמים ונתוני פלט בזמן אמת, הוכיח כי מערכת התשלומים של החברה יכולה להתמודד עם דרישות גבוהות מצד כל בנק.

הרמוניק הודיעה היום כי היא הרחיבה את סגל הדירקטורים של החברה, עם נוכחתו של Patrick Gallagher. לפטריק ניסיון רב בניהול חברות טלקומוניקציה עם מומחיות בינלאומית. במהלך 17 השנים האחרונות כיהן בתפקידי ניהול באופן קבוע בחברת בריטיש טלקום, כולל תפקיד של דירקטור לפיתוח אסטרטגי.

חברת נס טכנולוגיות (נס טכנ ), ספקית גלובלית של טכנולוגיות מידע, שירותים ופתרונות, הודיעה היום על סיום רכישתה של MS9 Consulting LLC, חברת שירותים פרטית הממוקמת בארה"ב, ולה נוכחות חזקה בתחום המדע והמידע של ביטוחי החיים. מחיר הרכישה הוא 11.4 מיליון דולר, סכום נוסף ישולם בעתיד בכפוף למספר הישגים שיגיען במהלך השנתיים הקרובות. במהלך כל שנת 2007, MS9 ביצעה מכירות בסכום של 13 מיליון דולר והייתה רווחית.

נייס מערכות (ת"א: נייס, NICE: NASDAQ) הודיעה היום כי חברת המחקר המובילה Frost & Sullivan העניקה לה את התואר היוקרתי "מובילת השוק לשנת 2007 לפתרונות ניהול האיכות במוקדי שרות בארה"ב" וכי נבחרה על ידה כחברה מספר אחת בדו"ח רב ההשפעה שלה המכסה את התעשייה.

כמו כן, נייס נסחרת גם ברקע לעדכון המלצה מצד בית ההשקעות ויליאם בלייר, על רקע הזכיה בחוזה של 9 מיליון דולר עם רשויות העיר ניו-יורק. בבית ההשקעות אומרים היום, כי מדובר בחוזה חשוב עבור נייס, בעיקר כתוצאה מהעובדה שערים גדולות נוספות עשויות עתה ללכת בעקבות ניו-יורק ולשדרג את מערכות ה-911 שלהם בשיתוף עם נייס. ההמלצה נותרה על "".

סרגון חו"ל נטוורקס, ספקית פתרונות תקשורת בקצב גבוה לדור הבא של רשתות אלחוטיות, הודיעה אתמול על הגשת מסמכי רישום לרשות לניירות הערך האמריקאית (sec) בקשר להנפקה בבורסת נאסדא"ק.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות