אחרי נפילה של 68% בחברת החזקות הביומד הגדולה בת"א - מה צפוי השנה?

כתבה שלישית בסידרה: Bizportal ממשיך לסמן את האירועים הגדולים עבור חברות הביומד הנסחרות בבורסה בת"א
|
(30)
ביומד, צילום: Getty images Israel

שנת 2015 החלה בסערה עם התעוררות מחודשת בסקטור מדעי החיים. בשבוע האחרון פרסמנו שתי כתבות על האירועים הצפויים בסקטור הביומד בשנת 2015 בחברות השונות. היום נתמקד בחברת כלל ביוטכנו -0.1% כלל ביוטכנו 100.4 -0.1% כלל ביוטכנו בסיס:100.5 פתיחה:102.9 גבוה:102.9 נמוך:100.2 תמורה:40,906 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: (כת"ב) - חברת האחזקות הגדולה בבורסה בתל אביב בתחום של מדעי החיים.

כתבה ראשונה בסדרה - האירועים הצפויים בפרוטליקס, רדהיל, קולפלנט ועוד...

כתבה שניה בסדרה - האירועים בקמהדע, בריינסוויי, ביוקנסל ועוד...

שנת 2014 הייתה שנה לא פשוטה עבור החברה. לא מעט עסקאות סגרה כת"ב בחברות הבנות, אך אירוע אחד גרם למשבר אמון חריף בין החברה לבין המשקיעים - עסקת אנדרומדה. במהלך 2014 ביצעה החברה מימוש מרשים בחברת אנדרומדה הפועלת בתחום הסוכרת כשמכרה את החברה להייפריון האמריקנית. חודשים ספורים מאוחר יותר התברר במפתיע כי הייפריון טוענת כי בוצעו מניפולציות בניסוי שלב 3 שערכה אנדרומדה - וזה הוביל לטלטלה במניה.

בשוק ההון נראה היה כי המוסדיים אשר ליוו את כת"ב במשך הרבה שנים פשוט מכרו מניות מכל הבא ליד. המניה שהייתה אחת הכוכבות הבולטות במדד ת"א 100 הידרדרה בתוך חודשים ספורים מהמדד היוקרתי - שני מדדים מטה. השווי של החברה התכווץ ל-380 מיליון שקל בלבד. ונשאלת השאלה - האם לחברת כת"ב ישנם מנועי צמיחה? האם שנת 2015 עשויה להחזיר את חברת האחזקות לאור הזרקורים אחרי המכה שחטפה ב-2014? ריכזנו עבורכם את האירועים המשמעותיים הצפויים בחברות הבנות - ומתברר כי כנראה ההספדים על כת"ב היו מוקדמים מדי

אנדרומדה

שוק ההון מתמחר את הפעילות של חברת אנדרומדה שנמכרה בשווי של אפס. אף אחד לא תולה תקוות רבות במוצר החברה לסוכרת. כחלק מעסקת המכירה של אנדרומדה - התחייבה הייפריון להשלים את הניסוי הקליני המאמת שלב 3 במוצר של החברה וזה אכן יקרה. אף אחד בשוק לא מאמין כי הניסוי יצליח. עם זאת, התוצאות של הניסוי יפורסמו ברבעון הראשון של 2015 ולכן מדובר בסוג של אופציה. אם בטעות הניסוי יצליח - ניתן יהיה להגיד שחברת אנדרומדה פשוט קמה לתחייה.

עם זאת, גם אם הניסוי ייכשל, בשוק ההון יעקבו בדריכות אחר המגעים בין כת"ב לבין הייפריון לפתרון הסכסוך ביניהם. בחודש אוקטובר נחתם בין הצדדים הסדר שבו הצדדים יבחנו האם התרופה יעילה. עוד סוכם על מינוי של צד שלישי שיקבל גישה לניסוי הקליני שנערך בתרופה לסוכרת ויבדוק את ההתנהלות של אנדרומדה בנושא. שלושה חודשים חלפו מאז הדיווח הזה וכעת צריך להמתין ולראות האם הצדדים מצליחים לגשר על הפערים, או שהנושא ייפתר במסגרת תביעה משפטית.

מדיוונד

שנת 2014 הייתה שנת מפנה עבור חברת הבת מדיוונד. החברה הונפקה בנאסד"ק (סימול: MDWD) וגייסה 80 מיליון דולר בכדי להקים מערך שיווק לתרופה לריפוי הפצע המבוסס על אננס. עד כה המכירות של החברה לא הצליחו להתרומם אך שנת 2015 תהיה שנת מבחן עבור החברה שבו היא תימדד האם הטכנולוגיה של החברה לא רק יפה על הנייר אלא יש לה גם רוכשים.

מניית מדיוונד לא הסבה נחת למשקיעים אשר השתתפו בהנפקה. המניות הונפקו במחיר של 14 דולר והיום המניה נסחרת ב-6.7 דולר - יותר מ-50% הפסד. עם זאת, השוק האמריקני הוכיח לא פעם ולא פעמיים כי דרוש ניסוי אחד מוצלח והמניה הופכת לדבר הכי חם בוול סטריט. את חברת כת"ב כבעלת השליטה לא כל כך מעניין מחיר המניה של מדיוונד וקרוב לוודאי שהיו שמחים אם מחיר המניה יעלה. עם זאת, עבורם - ההנפקה של מדיוונד נותנת לכת"ב שקט בגזרה זו מאחר ולחברת מדיוונד יש מימון קדימה למספר שנים.

בתחום הקליניקה, מדיוונד מבצעת בימים אלו ניסוי קליני שלב 3 במוצר שלה לכוויות בילדים. כמו כן, בהמשך השנה צפוי להתחיל ניסוי קליני נוסף שלב 3 שיהיה בסיס להגשת התרופה לאישור ל-FDA. התוצאות של שני הניסויים צפויים להתקבל רק בשנת 2016 ועל כן השווי של המניה ייגזר בעיקר מהיכולת של החברה לצמוח במכירות. תוצאות ניסוי שכן יסתיים בשנת 2015 הוא ניסוי קליני שלב 2 לטיפול בפצעים כרוניים. הניסוי כבר החל ותוצאותיו יפרסמו עוד ב-2015.

גמידה סל

עסקה נוספת שסגרה כת"ב בשנת 2014 אך עשויה להניב פירות כבר בשנת 2015 היא הכנסת שותף לחברת תאי הגזע גמידה סל. מדובר בחברת נוברטיס אשר השקיעה בחברה סכום של 35 מיליון דולר. המוצר המוביל אליו לוטשת גמידה סל עיניים הוא מוצר ה-NiCord המיועד לטיפול באנמיה חרמשית.

נציין כי ממש היום דיווחה כת"ב כי התרופה המובילה קיבלה מעמד של תרופת יתום לטיפול בסוג של לוקמיה (AML) ובמקביל מתכננת החברה להגיש בקשה להכיר בתרופה גם באינדיקציות נוספות.

כמו כן, לאחרונה הודיעה כת"ב על כך שהניסוי הקליני שלב 1/2 צפוי להתרחב בארה"ב ולכלול 14 מרכזים רפואיים. כת"ב העריכה כי תוצאות הניסוי יסתיימו עד שנת 2015. מבחינת נוברטיס - תוצאות הניסוי יכריעו את העתיד של גמידה סל.

אם התוצאות של הניסוי יענו על הציפיות - נוברטיס צפויה לממש את האופציה שיש לה ולרכוש את מלוא הבעלות על חברת גמידה-סל ולהזרים לבעלי המניות שלה סכום של 200 מיליון דולר. החלק של כת"ב יעמוד על כ-40 מיליון דולר. בעלי המניות של גמידה סל יהיו זכאים גם לתשלומים עתידיים נוספים בכפוף לעמידה באבני דרך - אך זה כבר יקרה בעוד מספר שנים מאחר ורק ב-2016 גמידה-סל עתידה להתחיל בניסוי קליני שלב 3 במוצר הדגל.

קיורטק

חברה נוספת אשר כת"ב סגרה לגביה עסקת מסחור לאחרונה היא קיורטק - שמפתחת טיפול לסוגי סרטן. קיורטק סגרה עסקה עם חברת מדווישן אשר מתמחה בפיתוח תרופות לסרטן. מדיווישן תשקיע מאות מיליוני דולרים בקידום הפעילות של קיורטק בשנים הקרובות וכבר ב-2015 צפויים להתחיל לפחות שני ניסויים קליניים שלב 3.

מבחינת כת"ב - מדובר בבוננזה. מדוע? על פי הערכות בשוק, כל ניסוי קליני שלב 3 שיחל - יזכה את כת"ב בסכום מוערך של כ-10 מיליון דולר. במסגרת עסקת המיסחור - סוכם כי כת"ב תקבל סכום של 25% מכל אבן דרך שלו תהיה זכאית קיורטק ותחילת ניסוי קליני מהווה אבן דרך שכזאת.

לתרופה של קיורטק ישנן מספר אינדיקציות אשר סיימו בהצלחה ניסויים קליניים. החברות לא ציינו איזה אינדיקציות ייכנסו לקליניקה - אך עבור כת"ב מדובר במקור מזומנים חשוב בשנת 2015 אשר ייאפשר לה לצלוח את השנה הקרובה אפילו ללא גיוס.

החברות הקטנות בפורטפוליו - די פארם, ביוקנסל ופוליהיל

שתי חברות קטנות עשויות לבצע פריצה בשנת 2015. מדובר בדי פארם ובביוקנסל. שתי החברות לא נחשבות היום לחברות המהותיות בפורטפוליו של כת"ב - אך הן כן דורשות מחברת האם משאבים כספיים.

על אבני הדרך של {ביוקנסל} בשנת 2015 כתבנו במסגרת סקירת החברות הקודמת אך נזכיר כי בשנת 2015 עתידה החברה להיכנס לניסוי קליני שלב 3 בתרופה לסרטן שלפוחית השתן. בעבר, ניסתה החברה למצוא שותף אסטרטגי לטובת הניסוי, אך לעת עתה נראה שביוקנסל תלך לניסוי בעצמה ובמימון של בעלי המניות (ובהן כת"ב).

שני אירועים נוספים בביוקנסל צפויים בשנה הקרובה. הראשון - פרסום תוצאות סופיות בניסוי בחולים בסרטן שלפוחית השתן בסיכון גבוה. הניסוי הורחב לאחר שהתקבלו תוצאות חיוביות בניסוי ב-17 החולים הראשונים. מוצר נוסף של החברה הנמצא בפיתוח נקרא BC-821. מדובר במוצר הדור הבא ובביוקנסל מתכננים להתחיל השנה בניסוי קליני ראשון.

חברת יוניבו -0.39% יוניבו 310 -0.39% יוניבו בסיס:311.2 פתיחה:314.8 גבוה:316 נמוך:310 תמורה:569,417 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: אשר זכורה לאנשים מהכישלון בניסוי בטיפול בשבץ היא היום חברה חדשה, עם צנרת מוצרים מרשימה. בשנת 2015 תנסה כת"ב לאתר עבור די פארם שותף פוטנציאלי אשר ייקח על עצמו את פיתוח אחד המוצרים. לעת עתה, עבור כת"ב מדובר בחברה אשר עדיין זקוקה לכסף ולכן תקבל תמיכה ממנה.

חברה נוספת שעשויה לספק הפתעה השנה היא פוליהיל. בחודש ספטמבר נחתם הסכם מיסחור לא מחייב עם חברת תרופות אירופאית אשר תמשיך לפתח את מוצר הפוליהיל2. עד כה לא עדכנה כת"ב בנושא ולכן בשוק ההון מקווים כי עסקה מחייבת תיחתם. מבחינת משקיעי כת"ב מדובר בבונוס שעשוי להבשיל בשנת 2015.

סיכום

מניית כת"ב היא היום חבוטה ביותר שנמצאת הרחק מרדאר המוסדיים בשל הפגיעה באמינות בעקבות פרשת אנדרומדה. למרות זאת, צריך לזכור כי שנת 2014 הייתה השנה הכי משמעותית בחייה של החברה ולגבי כל אחת מהחברות המהותיות בפורטפוליו נמצאה עסקה: הנפקת מדיוונד, שותף בגמידה סל, עסקת מיסחור בקיורטק ועוד.

מעבר לעסקאות המהותיות אשר עשויים לשלשל בשנה הקרובה לכת"ב סכומים משמעותיים (לפחות 20 מיליון דולר מקיורטק ואופציה ל-40 מיליון דולר מגמידה סל) צריך לזכור כי החברות הבנות המהותיות ממומנות לשנים הקרובות במלואן ולכן המשאבים הכספיים הנדרשים מכת"ב בשנים הקרובות יהיו נמוכים יותר.

בתעשיית מדעי החיים דיברו בשנים האחרונות בשיחות סגורות על היהירות של החברה. בשנת 2014 והתפוצצות פרשת אנדרומדה משבר האמון הגיע לשיא. בכת"ב מקווים היום כי בשנת 2015 תהיה התקדמות בחברות הבנות ושוק ההון יתמחר טוב יותר את הפוטנציאל הגלום בחברות הבנות.

תגובות לכתבה(30):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 22.
  תיק הביומד שלי מכיל כללביו .
  גליה נאור 12/01/2015 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חובה כללביו בתיק הביומד!
  סגור
 • 21.
  כלל ביוטכנולוגיה -לפני קפיצה
  עידו 12/01/2015 10:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מספיק להפחיד מביומד.כלל ביוטכנולגיה ניסחרת מתחת לשווי העצמי שלה כאילו אין לה שום החזקות ששוות.
  סגור
 • 20.
  הערכת שווי
  אורי 12/01/2015 09:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין ספק שלאחר חישוב שווי החברות שמחזיקה בן כלל ביו היא צריכה להיסחר במחיר גבוה יותר.השוק הוריד אותה בשל פרשת אנדרומדה!אבל, אם הפרשה תסתיים ללא הוכחת זיוף (מה שהוכחש במפורש אצל כלל ביו ) היא תפרוץ פי 3 !
  סגור
 • 19.
  מדורת הכספים הגדולה (ל"ת)
  רן 07/01/2015 00:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 18.
  אני צריך רק 200 אחוז לחזור לקרן
  אחד שנשרף 06/01/2015 21:00
  הגב לתגובה זו
  3 2
  עוד חברה שרימתה את כולם הכסף נשרף ולא יחזור לעולם ושוב אני מזהיר מלהשקיע במניות בארץ המדינה הזו היא זבל ותמיד המשקיע הקטן יפסיד מפסיד ואין סיכוי שתרוויחו כלל ביו גמרה את הסיפור שלה ל20 שנה הבאות מי שקונה מטומטם
  סגור
 • טען עוד
 • 17.
  מניות שלי
  יוסף 06/01/2015 20:52
  הגב לתגובה זו
  0 3
  מדוי , כיטוב ,טאואר,רציו והמלכה אינסוליין לגזור ולשמור
  סגור
 • 16.
  חבר'ה תיזהרו היום המניה עלתה כי פתחו פוזיציית שורטים!!!
  אנליסט בית השקעות לש 06/01/2015 19:03
  הגב לתגובה זו
  3 7
  יחד עם הכתבה היותר מידי מחמיאה הזו(מריח לא טוב על מי שכתב אותה) רוצים שכבשים חדשות ייכנסו ויקנו. כלל ביוטכנולוגיה לקראת הסוף שלה-ברגע שהתפוצצה פרשת הזיוף וההונאה של עובדי כלל ביו באנדרומדה זה היה סימון הסוף של החברה. אנדרומדה סומנה כחברת הביומד הגדולה ב-20 שנה האחרונות בישראל-הטבע הבאה. כל שאר החברות שמצויינות כאן בכתבה למעט אולי ביוקנסל שהיא חברה מדהימה שתעלה הרבה לדעתי) לא שוות יחדיו את מצה שאנדרומדה הייתה שווה. בנוסף אחרי המרמה באנדרומדה כלל ביו תצטרך לשלם להיפריון 500 מיליון ש"ח בעתיד ולמשקיעים עוד 400 מיליון על המרמה שגרמה לנפילה במנייה. עוד תביעות כנראה יצוצו בהמשך ולכן הערך של כתב לא שווה אפילו 0 אלא מינוס. דמכם בראשכם-היזהרו מכת"ב.
  סגור
 • איזה בולשיט (ל"ת)
  כמה שטויות 06/01/2015 20:43
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 15.
  שימו לב לתביעות התלויות כנגד כת"ב בסכומים של מאות מיליו
  כותב ללא ניסיון 06/01/2015 18:54
  הגב לתגובה זו
  2 2
  לדעתי החברה תפשוט רגל בעלי המניות יאבדו את כספם וכל החברות הטובות כמו ביוקנסל ומדיוונד יימכרו אצל כונס הנכסים לכל המרבה במחיר. כת"ב חוסלה אחרי ההודעה של המרמה באנדרומדה שהם היטו ניסויים ותוצאות. לדעתי ביוקנסל תעוף השנה 500% והיא הקרש ההצלה האחרון לכת"ב כי שאר החברות לא במצב מזהיר כפי שהכתב כאן מנסה לייצר.
  סגור
 • ואולי לא
  מבינה יותר ממך 07/01/2015 22:48
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כל הטענות החשבוניות נגד כתב כבר הוכחו מזמן כלא רלוונטיות על פי כל הכללים המקובלים הענף. די להשמיץ.
  סגור
 • שטוית במיץ (ל"ת)
  כמה שטויות 06/01/2015 20:41
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 14.
  חבל שהכתב המוזר כאן הוא אינטרסנט לכאורה ולא טרח לכתוב
  כלל ביוטכנולוגיה 06/01/2015 18:51
  הגב לתגובה זו
  2 3
  את הבעיה האמיתית של חברת כלל ביוטכנולוגיה מה שיוביל לדעתי לפשיטת אגל של החברה בשנה הקרובה! על פניו לפי הכתבה המגמתית הזאת אם המצב היה כפי שהיה על פי הכתבה הייתי קונה היום כת"ב בכמות גדולה ואכן לפי הכתוב ניתן לחשוב שזו מציאה.1 אך לא כך הדבר-שימו לב שכת"ב חטפה 2 תביעות ענקיות במאות מיליונים עם קייס ברור לטובת התובעים. היפריון תובעות את כת"ב על מרמה והונאה בתוצאות אנדרומדה והמשקיעים של החברה שחוו את הנפילות תובעים גם כן את כת"ב. כרגי הכל נרגע כי כת"ב והיפריון בודקות יחדיו את הניסוי 3 עד סופו שייקח חודש וחצי או קצת יותר-אחרי התוצאות תיבת פנדורה תיפתח לרווחה ואז כת"ב שללא ספק יש לה חברות טובות בפורטפוליו אך לצערינו כל השווי של החברות יחדיו לא יכסה את העלות שכת"ב תצטרך לשלם על התביעות(לדעתי משהו מוערך בין 800 מיליון-מיליארד ש"ח ואולי עוד יצוצו עוד תביעות בדרך סיכוי אפשרי). כך שלדעתי למרות כל הירידות כת"ב מתומחרת גבוה מאוד עדיין בשווי 400 מיליון. לדעתי תגיע השנה לשערים 80-100 תזכרו את מה שרשמתי ושאף כתב אינטרסנט לא יעבוד עליכם ויסתיר פרטים. ארו הוזהרתם.
  סגור
 • עובדות לא נכונות
  מבינה יותר ממך 07/01/2015 22:47
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אבל אל תתן לעובדות לבלבל אותך, הא? אין שום תביעה של היפריון. לא נגד כתב ולא נגד אנדרומדה. היחידה שהגישה תביעה זו כתב עצמה וזה גרם להיפריון לרעוד ולרוץ להסכם פשרה.
  סגור
 • כמה שטויות (ל"ת)
  כמה שטויות 06/01/2015 20:41
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 13.
  ביונדווקס
  ביונדווקס 06/01/2015 17:43
  הגב לתגובה זו
  2 1
  למה ביונדווקס לו בכתבה .חברה שתגיע רחוק
  סגור
 • ביונדווקס יכולה להגיע שווי 400 מ' דולר בקלות
  מ.א 06/01/2015 19:21
  הגב לתגובה זו
  1 1
  זה בערך פי 40 מהשווי כיום.אני יושב במניה לפחות 5 שנים ויש לי סבלנות.מאמין שהנסיקה תגיע בעתיד הלא כל כך רחוק
  סגור
 • 12.
  הגיעה משאית אם בלונים לנפח עוד את הבורסה (ל"ת)
  חברים 06/01/2015 16:31
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 11.
  תשאיר אבק לכולםםםםםםםםם (ל"ת)
  בונוס 06/01/2015 16:23
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 10.
  קולפלנט!!
  בועז 06/01/2015 16:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כבר מתחילה בעליות...מניית השנה!
  סגור
 • 9.
  הבורסה שלנו זהב רק עולה יש פלה בבורסה (ל"ת)
  אבי 06/01/2015 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 8.
  תלמדו מהבורסה שלנו בכול העולם יורד ופו עולה כי זה ארץ ה
  חברים 06/01/2015 16:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פו זה ארץ הקודש כך זה עבד כול הזמן מנפחים את הבלון לו חשוב הכלכלה הביטחון רק עליות כי זה ארץ הקודש והמנכל מצפה שהזרים יכנסו לבורסה לו יציבה יותר טוב חול יותר הוגן
  סגור
 • 7.
  אין לה לאן לרדת , הצלחה אחת והיא עפה 200% (ל"ת)
  רם 06/01/2015 15:36
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 6.
  שימו לב למדיוי
  רמי 06/01/2015 15:32
  הגב לתגובה זו
  2 3
  שווה השקעה יש להם מוצר מצוין
  סגור
 • מדווי
  יוסף 07/01/2015 00:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניית השנה וגם מניית שנה הבאה מוצר מצויין מניה שתעוף למעלה בקרוב לא ממליץמשתףאתכם
  סגור
 • אודי וג'וש הם שמשון ויובב (ל"ת)
  ארבע עשרה 06/01/2015 15:54
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 5.
  זהירות עוקץ
  שלום 06/01/2015 15:18
  הגב לתגובה זו
  2 4
  מוכרים אויר
  סגור
 • 4.
  בשערים של היום זה השקעה טובה לדעתי (ל"ת)
  אנליסט 06/01/2015 15:18
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 3.
  פשוט
  אבי 06/01/2015 15:11
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אני חושב שצריך להחרים כל ימני וליכודניק ושאר החרא האלה לך אל תעשה צבא אל תשמור עלי ואחרי זה תזמבר אותי ואת כל המדינה בקלפי עם הליכוד המושחת המזוהם וכל המפלגות הימניות שלך לך טוס סע עוף למדינה אחרת תחיה תהיה עם כוסיות תעשה מה בא לך יש מלא מדינות יפות עם בחורות יפות בעולם אל תתרום לי אל תשמור לי סע תקדם עוף לי מהעין לא מדובשיך ולא מעוקצך ולא כלום ממך
  סגור
 • 2.
  מניות הביו שלי
  ליאור 06/01/2015 15:06
  הגב לתגובה זו
  1 5
  אחרי שנה מוצלחת במיוחד ב 2014 ...מימכם שרוצה לראות את המניות שלי ל 2015 מוזמן להצטרף אליי ואל חבריי בפורום "ביומד" בפייסבוק. פורום "ביומד",הפורום הגדול והמוביל בישראל לעוסקים בתחום
  סגור
 • 1.
  אני בעד ויש לי אותה כבר (ל"ת)
  ביומדיסט 06/01/2015 15:02
  הגב לתגובה זו
  4 5
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות