מסמך של האיחוד האירופי: "התרסקות הפאונד יוצרת איום על הכלכלה הבריטית"

המסמך סותר את דבריו של גורדון בראון, ראש ממשלת בריטניה. המטבע הבריטי צנח בשנת 2008 בשיעור של 26% מול הדולר ובשיעור של 23% מול האירו.
|
מסמך של האיחוד האירופי: "התרסקות הפאונד יוצרת איום על הכלכלה הבריטית"

בכירים באיחוד האירופי מודאגים מאוד מהיחלשות הפאונד וההשלכות האפשריות על הכלכלה הבריטית, כך עולה ממסמך שהוכן לפני כחודש ע"י משרד האוצר של האחוד האירופי. "התרסקות הפאונד הבריטי מעלה שאלות בנוגע ליציבות הכלכלה הבריטית" כך נכתב במסמך שנכתב לקראת ועידת ה-7שנערכה ברומא ב-14 בפברואר.המסמך למעשה סותר את התיאוריה שהציג גורדון בראון, ראש ממשלת אנגליה, לפיה היחלשות של המטבע הבריטי מועילה לכלכלה הבריטית. במסמך נכתב כי "היחלשות הפאונד היא מקור לדאגה, לא רק לכלכלה הבריטית אלא לאזור היורו כולו".

באופן כללי, ההנחה היא שכל מדינה (כולל ישראל) רוצה לראות את המטבע המקומי שלה נחלש, דבר שעוזר מיידית ליצואנים. עם זאת, במסמך נכתב כי המדיניות של ממשל אובמה מספקת תמיכה למטבע הדולר והדבר מעודד מבחינת האיחוד האירופי".

החשש של האיחוד האירופי הוא שהיחלשות נוספת של המטבע הבריטי עלולה לגרור מיתון קשה יותר בעבור 16 המדיניות החברות באיחוד האירופי ע"י כך שלא יהיה כדאי לייצא לבריטניה שהינה השותפה המסחרית מספר אחד של האיחוד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות