קיבוץ רמות מנשה למדיוי: "אתם מפרים הסכם, ננקוט בהליכים"

לאחר שהחברה ההולנדית, ברני'ס פארם, דרשה לבטל את ההסכם עם חברת הקנאביס הרפואי, גם הקיבוץ, שהינו בעל הקרקעות, מאיים בתביעה וטוען להפרת החוזה
|
(4)
קיבוץ רמות מנשה למדיוי: "אתם מפרים הסכם, ננקוט בהליכים"

חברת הקנאביס הרפואי, מדיוי +4.34% מדיוי 1,850 +4.34% מדיוי בסיס:1,773 פתיחה:1,752 גבוה:1,850 נמוך:1,750 תמורה:8,193 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: קיבלה לידיה מכתב התראה לפני נקיטת הליכים על ידי  קיבוץ רמות מנשה שהינו בעל הקרקע בשטחים בהם פעולת היי פארמה, חברת הפעילות של מדיוי (51%). 

הטענה של רמות מנשה היא כי מדיוי מפרה את סעיף אי התחרות בינהם. מדובר על הסכמים שנחתמו כאשר רכשה מדיוי את השליטה בהיי פארמה מידי מקיבוץ רמות מנשה.
​במסגרת המכתב טוען הקיבוץ כי מדיוי התקשרה במזכרי עקרונות עם חברות קנאביס אחרות (שאינם בבעלות הקיבוץ). על פי ההסכמים בין מדיוי לקיבוץ מדובר בהפרה של סעיף אי התחרות הקבוע בהסכם. על פי סעיף אי התחרות בהסכם הרכישה מדיוי אינה רשאית לעסוק בפעילות קנאביס בישראל ומחוצה לישראל, אלא באמצעות היי פארמה, וכי עליה להציג כל הזדמנות עסקית בתחום הקנאביס קודם לאורגנים המוסמכים של היי-פארמה. כמו כן, נטען במכתב כי מדיוי נדרשת להודיע לכל גורם עמו התקשרה בחו"ל כי אינה רשאית לעסוק בתחום הקנאביס, אלא באמצעות היי פארמה.
מדיוי בתגובה דוחה את הטענות של רמות מנשה. כבעלת השליטה בהיי פארמה, ובהתאם להוראות הסכם הרכישה, מדיוי דוחה את פרשנות היי פארמה ביחס לסעיף אי התחרות כאמור בהסכם הרכישה וסבורה כי מעולם לא הפרה אותו. בנוסף, במדיוי סבורים כי פעילות קנאביס בחו"ל אינה פעילות מתחרה להיי פארמה, שכן עד כה לא ניתן היתר ייצוא קנאביס רפואי מישראל ועל כן אין באפשרותה של היי פארמה לייצא קנאביס רפואי לשוק העולמי.
עוד טוענת מדיוי, כי בהתאם להסכם הרכישה השקיעה מדיוי סכום של כ-14 מיליון שקל לטובת הקמת חוות קנאביס בישראל בהתאם לתקציב מאושר. לפיכך, ככל ובכוונת היי פארמה להרחיב את פעילותה לפעילות קנאביס מחוץ לישראל, תידרש היי פארמה לאישור בעלי מניותיה, וכפועל יוצא, לאישור האורגנים המוסמכים של מדיוי.
נראה שהקשיים לא מפסיקים להגיע למדיוי שכן בתאריך 12 בספטמבר הודיעה החברה על דרישה של ברני'ס פארם (Barny's Pharm) ההולנדית להפסיק לבצע שימוש בשמה של החברה בחו"ל, וכי מדיוי מפרה את ההסכם בין החברות ומנהלת משא ומתן על גידול זרעים מחוץ לישראל, זאת למרות שהחברה ההולנדית מחזיקה ב-10.72% ממניות מדיוי (לכתבה המלאה).

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  היכונו לצלילה למעמקים (ל"ת)
  בני 21/09/2018 13:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  מדיוי-קנאביס
  1 שמעריך. 20/09/2018 11:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הודעה במאי"ה בדבר נסיונות החברה (מדיוי) להבהרה ויישוב ההדורים. בסוף היום המנייה עוד תעלה. ראו עודכנתם.. בהצלחה למחזיקים.
  סגור
 • 2.
  מדיוי תתגבר-זן אי הבנה
  משפטן 20/09/2018 10:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני לא מיצג את מדיוי אבל מאמין שהיא תיתן הסבר משפטי מניח את הדעת
  סגור
 • 1.
  וכולם עדיין מחכים למשטרת ישראל
  תום 20/09/2018 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאישור הייצוא של הקנאביס פשוט בושה וביזיון
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות