בוטל הקיצוץ הרוחבי במשרד השיכון, הפנים, התמ"ת והביטחון

כחלק מהמו"מ לאישור שורת הגזרות והקיצוצים שר האוצר הגמיש את תנאי הקיצוץ הרוחבי
|
(3)
שר האוצר יובל שטייניץ
סימנים ראשונים של התקפלות? לאחר שמשרדי החינוך והרווחה הוחרגו מהקיצוץ הרוחבי, שר האוצר יובל שטייניץ הגיע להסכמות עם יו"ר ש"ס אלי ישי להפחתת הקיצוץ הרוחבי במשרדי הפנים והבינוי והשיכון. בנוסף בוטל הקיצוץ למשרד התמ"ת והוחרג משרד הביטחון.

מהסיכומים עולה כי תקציב משרד הבינוי והשיכון יקוצץ ב-5 מיליון שקל במקום ב-21 מיליון שקל וקיצוץ תקציב פעילות המטה של משרד הפנים צומצם מ-37 מיליון שקל ל-23 מיליון שקל. בתמורה, יקבל משרד הפנים 60 מיליון שקל לקיצוץ גרעונות הרשויות המקומיות העומדים על 1.3 מיליארד שקל ומשרד הבינוי והשיכון יקבל תוספות תקציביות לשדרוג והגדלת מלאי הדיור הציבורי, כמו כן תקציבים לפיתוח והאצת הבנייה לזוגות צעירים באזורי הביקוש.

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס אמר היום: "כפי שדרשנו, לא רק שהתקציבים החברתיים לא נפגעו כלל והם הוחרגו לחלוטין מהקיצוץ הרוחבי שצומצם, הצלחנו להשיג תקציבים להגדלת מלאי הדיור הציבורי הנמצא במחסור בהיקפים גדולים. מדובר בבשורה לשכבות החלשות ולממתינים לדיור הציבורי. לצד זאת, הגדלת ההשקעה בהיקפים גדולים לפיתוח יאיצו את קידומם של עשרות אלפי יחידות דיור באזורי הביקוש, יזרזו את התחלות הבנייה, יסייעו להוזלת מחירים ולהגדלת הצמיחה במשק. הגדלת התקציבים הם לטובת השכבות החלשות והזוגות הצעירים".

ממשרד התמ"ת נמסר כי על פי הסכם שהושג, תקציב החינוך במשרד התמ"ת הכולל את החינוך המקצועי ואת מעונות היום יוחרג מהקיצוץ הרוחבי באותו שיעור בו הוחרג משרד החינוך.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  חלוקה צודקת80% ליוצאי צבא ו20% לשאר צדק צדק תירדוף (ל"ת)
  בינגו 01/08/2012 15:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מה הלחץ? פישר אמר שמצבנו טוב אנחנו לא במיתון
  אנונימי 01/08/2012 14:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חכו שנהיה במיתון. בינתיים הכל טוב. יש ברוך השם בועת נדלן ותתדלקו אותה
  סגור
 • 1.
  לך תעשה שיעורי בית
  אורן 01/08/2012 14:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שטייניץ בן אדם מסוכן לכלכלת ישראל כל יום מחליף החלטות איך אפשר לבטוח בכישוריו כשר האוצר? ואיך פתאום הוא וביבי נזכרו שיש חור בתקציב ככה מתכננים למה משלמים לכם ולפקידי האוצר משכורות גבוהות מ-8800 כדי שתשלפו כל יום שפן אחר מהכיס?
  סגור