אנלייט רכשה מתקן פוטו וולטאי באיטליה שיניב כ-10 מיליון אירו

מדובר במתקן שיירכש בכ-3.6 מיליון אירו. לאחר השלמת העסקה יגיע צבר הזמנות החברה ממתקנים בישראל ובאיטליה למעל 850 מיליון שקל
 |  (1)
(צלם: סיוון פרג')
חברת אנלייט אנרגיה -0.36% אנלייט אנרגיה 302 -0.36% אנלייט אנרגיה בסיס:303.1 פתיחה:301 גבוה:302.9 נמוך:294 תמורה:3,828,156 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מתחדשת מקבוצת יורוקום, חתמה על הסכם לרכישת מתקן פוטו וולטאי נוסף בהספק כולל של 1 מגה וואט, באזור לצ'ה שבדרום איטליה. מדובר במתקן חמישי בהיקף של 1 מגה וואט שאנלייט רוכשת באיטליה מתחילת השנה.

היקף ההכנסות ברוטו הצפוי ממכירת חשמל מהמתקן, שכבר קיבל את אישור התעריף מרשות החשמל האיטלקית (ה- GSE), מחובר לרשת ומייצר חשמל, מוערך על ידי החברה בכ- 10 מיליון אירו (כחצי מיליון אירו לשנה למשך 20 שנה). היקף העסקה הכולל הינו כ- 3.6 מיליון אירו.

אנלייט תחזיק ב-80% מהפרויקט, והיתרה תוחזק על ידי חברת RP Solar Investments הפרטית. השלמת העסקה כפופה להתממשות תנאים מתלים כגון קבלת מימון בנקאי והשלמת בדיקת נאותות מפורטת.

בחודש אפריל, דיווחה החברה על השלמת עסקה לרכישת מתקנים פוטו-וולטאיים בעלי הספק מותקן כולל בהיקף של כ- 2 מגה-וואט באיטליה, ובחודש מאי, דיווחה החברה על השלמת עסקה נוספת באיטליה, שכללה גם היא רכישת מתקנים בהיקף של 2 מגה וואט (עסקאות "הליוס" ו"מרידיאנה"). שתי העסקאות, שנעשו עם שותפים מקבוצת אקונרג'י (24%) וחברת אוריון (25%), כוללות מתקנים המחוברים לרשת החשמל האיטלקית ומניבים הכנסות.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט, מסר כי "אנחנו ממשיכים בהרחבת פעילותנו בתחום הסולארי, בהתאם לתכנית האסטרטגית של החברה, בדגש על קידום פרויקטים בינוניים וגדולים בישראל והרחבת נוכחות בחו"ל. הגדלת הספק הייצור שבבעלות החברה תורמת ישירות להגדלת ההכנסות של החברה, בתעריפים המובטחים ל- 20 שנה. במקביל, אנחנו ממשיכים לייצר מנועי צמיחה נוספים ע"י פיתוח פעילות בתחום אנרגיית הרוח, ומקווים להאצת קידום הנושא על ידי גורמי התכנון".

לאחר השלמת עסקה זו, יגיע צבר הזמנות החברה ממתקנים שבבעלותה בישראל ובאיטליה למעל 850 מיליון שקל (הסכום מתייחס לסך התקבולים הצפויים עד שנת 2033 ממכירת חשמל ממתקנים מחוברי רשת ומיתקנים שקיבלו אישורים תעריפיים והחברה הגיעה בקשר עם הקמתם לסגירה פיננסית).
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה עם המניה רק מדשדשת במקום כבר כמה שנים טובות ?????? (ל"ת)
  zvikagg 16/07/2012 09:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור