שלומי פוגל, יו"ר קבוצת אמפא: "המוסדיים הם הפתרון למצוקת האשראי של עסקים בארץ"

דברי פוגל נאמרו בעקבת הצלחת אמפא קפיטל בגיוס של כ-80 מיליון שקל בהנפקת אג"ח פרטית למוסדיים, שהושלמה לאחרונה
|
(1)
שלומי פוגל
"המוסדיים הם הפתרון למצוקת האשראי של עסקים בארץ", כך אמר היום שלומי פוגל, יו"ר קבוצת אמפא, על רקע הצלחת חברת אמפא קפיטל, חברת המימון החוץ בנקאי הוותיקה בישראל, בהשלמת גיוס של כ-80 מיליון שקל בהנפקת פרטית למוסדיים.

אגרות החוב שהונפקו מדורגות בדירוג Aa3 על ידי חברת הדירוג מדרוג והן עומדות לפירעון סופי בשנת 2017 עם שנתית של 4.3% ומח"מ של 2.5 שנים. בין הגופים שהשתתפו בהנפקה שהובלה על ידי חברת מגדל חיתום בניהולו של רועי אייזנמן, נמנים עמיתים ואקסלנס. יצוין כי מדובר בהנפקה עשירית במספר שביצעה החברה בתחום המימון לציוד תעשייתי וזאת לאחר פירעון מלא של אגרות החוב שהונפקו במסגרת ששת ההנפקות הראשונות שהונפקו על ידי החברה במתכונת זהה ונפרעו בהצלחה.

לדברי רן שלו, מנכ"ל אמפא קפיטל, "ראינו ביקושים מלאים בהנפקה והיא נסגרה בריבית שנתית טובה של 4.3%. אנו רואים כאן הבעת אמון גדולה מצד המשקיעים, קל וחומר כאשר אנו נמצאים באקלים קשה בו אגרות חוב לא מעטות נסחרות בתשואות דו ספרתיות. אגרות החוב שהנפקנו מגובות בתזרימי מזומנים של עסקאות ליסינג והלוואות בפיזור ענפי מגוון כמו גם בפיזור לקוחות רב. דבר זה עומד בבסיס הדירוג של אגרות חוב אלו ומשקף את עוצמתן ואת יכולתן הצפויה לפרעון הקרן והריבית".

לדברי שלומי פוגל, יו"ר קבוצת אמפא, "תהליך האיגוח שמבצעת אמפא קפיטל לעסקאות ליסינג ומימון עבור לקוחותיה שהינם ברובם לקוחות הנחשבים קטנים ובינוניים, מאפשר למעשה גיוס של כספים מוסדיים עבור אותם לקוחות. נושא זה הינו קריטי על רקע מצוקת האשראי ממנה סובלים עסקים רבים במדינה, עסקים המהווים את שדרת המשק. אמפא קפיטל מובילה בנושא המימון החוץ בנקאי והיכולת שלנו לאג"ח את חובות הלקוחות מאפשרת יכולת מינוף לגיוס כספים ומימון עסקים באמצעות השוק המוסדי.
בין היתר, אנו מאמינים כי המוסדיים הם הפתרון למצוקת האשראי של עסקים רבים בארץ. אצל המוסדיים יושב כסף גדול שיש למצוא פתרונות פיננסים שיפגישו כסף מוסדי עם עסקים קטנים ובינוניים. האיגוח שמבצעת אמפא קפיטל הוא דוגמא אחת לפתרון בתחום".


תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אחלה גיוס (ל"ת)
  בהצלחה 03/07/2012 17:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות