פועלים: "שימרו על חשיפה מנייתית נמוכה, אין קטליזטורים משמעותיים"

יחידת המחקר של הבנק כתבה כי "לאור האתגרים הגלובליים, עודנו דבקים בגישה זהירה בטווח הקרוב; עליית המדרגה במחאה החברתית והמתיחות בדרום עלולים להעיב על שוק ההון המקומי בשבוע הקרוב"
 | 
(6)
שורת המחץ
יחידת המחקר, אגף יעוץ השקעות ומוצרים פיננסים של בנק הפועלים, מוציאה היום (א') סקירה קודרת לשוק המניות. בשורה התחתונה נכתב: "אנו ממשיכים להמליץ ללקוחות לשמור על חשיפה מנייתית נמוכה יחסית, וזאת בשל העדר קטליזטורים משמעותיים במישור המקומי, והמשך ההשפעה הגבוהה של ההתפתחויות בשווקים הגלובליים על הבורסה המקומית".

בעניין השווקים הגלובליים נכתב: "לאור האתגרים הגלובליים, עודנו דבקים בגישה זהירה בטווח הקרוב, ומזה זמן אנו ממליצים למקם את תיק ההשקעות הגלובלי בעמדה הגנתית יחסית, תוך ניהול סיכונים קפדני (דגש על רכיבים דפנסיביים לצד נדבך מסוים של מחזוריים)".

עוד נכתב בהתייחס לשוק המקומי כי "סטיות התקן באופציות המעו"ף ירדו במעט השבוע, אולם הן עדיין נעו ברמות גבוהות יחסית של 21%-22% (לעומת 25% בשבוע הקודם). עליית המדרגה במחאה החברתית והמתיחות בדרום עלולים להעיב על שוק ההון המקומי בשבוע הקרוב".

אפילו למשקיעים בעלי אורך נשימה מצורפת אזהרה: "חשוב להבהיר כי התנודתיות צפויה להערכתנו להמשיך וללוות את שוק המניות בטווח הנראה לעין, ולכן הסיכון בהשקעה ברכיב המנייתי בנקודת הזמן הנוכחית ממשיך להיות גבוה מאוד, לצד הפוטנציאל ארוך הטווח".

באשר למסחר במטבע חוץ נכתב: "להערכתנו, השקל צפוי להמשיך ולהיסחר בתקופה הקרובה בהשפעת ההתפתחויות במסחר בדולר ובשוקי המניות בעולם. עם זאת, תומכים במגמת פיחות: ההאטה בצמיחה הכלכלית בישראל, ירידה בהיקף היצוא וגיוון תיק ההשקעות של הלקוחות, כולל הפניית השקעות לחו"ל".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  עכשיו זה ברור
  יאיר 24/06/2012 20:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עכשיו ברור. לפי הניסיון שלנו עם המלצות הבנקים ברור שכעת צריך להגדיל פוזיציות במניות.
  סגור
 • 5.
  אמיתיים, אז היה שווה להאמין להם,דוחות כזב ושקר (ל"ת)
  אם היו מפרסמים דוחות 24/06/2012 15:41
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  בורסה מורסה
  אורי 24/06/2012 15:25
  הגב לתגובה זו
  4 1
  שוב המלצה פושעת מבנק/או מאתר כלכלי. ומה עם האגחים? בשקט בשקט האגחים נופלים יותר מהמניות החודש ויגרמו לעוד חודש שחור משחור בקופות הגמל. כן האגחים. אבל הם מסבים את תשומת הלב למניות דוקא. מסקנה : יש לנטוש את שוק ההון לחלוטין. להשאיר אותו לטייקונים ולממשלה.
  סגור
 • 3.
  בשביל זה צריך להיות מחלקת מחקר? (ל"ת)
  גם אני ידעתי את זה 24/06/2012 15:22
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 2.
  המחאה היא נגדם אז הם נכנסים בה (ל"ת)
  הכל ידוע 24/06/2012 15:22
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 1.
  הקטע הוא שהם המליצו הפוך
  אמנון 24/06/2012 15:03
  הגב לתגובה זו
  5 0
  לפני מספר שבועות. האם המלצות הפועלים והבנקים האחרים הם למסחר יומי? או סווניג קצר?
  סגור