פז תספק 50% מצרכי הדלק של הפלשתינים; החוזה החדש רק "פגיעה קלה בחברה"

אקסלנס ברוקראז': מחיר יעד של 520 שקל בשל "רווחיות יחסית גבוהה במכירות לרשות". מניית פז השילה קלות מערכה בבורסה
 | 
משאבת דלק
חברת פז הודיעה היום על חתימת מזכר הבנות מחייב עם הרשות הפלשתינים לאספקת דלקים. המכירות לרשות אשר נפגעו בגלל אספקה דרך המנהרות עדיין מהוות חלק משמעותי להכנסות פז.

בהסכם המדובר מתחייבת פז לספק לשטחי הגדה מהערבית ולעזה לפחות 50% מצורכי הרשות. יש להדגיש כי לעת עתה מדובר על הסכם לחתימת הסדרים מוחשיים יותר כאשר תקופת הזמן לסגירת הסכם הוקצבה לשנתיים מה-1 באוקטובר 2012.

כמו כן מתחייבת פז גם לספק לרשות שירותי תחזוקה למוצרים, מציוד והדרכה לאנשיה. באם הרשות הפלשתינים לא תעמוד בתשלומיה, תוכל פז לגבות את הכסף מכספי המיסים שמוחזקים על ידי ממשלת ישראל ללא ביטחונות נוספים.

ההכנסות ממכירת דלקים לרשות היוו כ-11.6% מסך המכירות של פז והחברה מעריכה כי לא צפוי שינוי בשיעור זה. באקסלנס ברוקראז' הסבירו היום שכיום פז מספקת את הדלקים באמצעות דור אלון אך פחתו משמעותית בגלל הברחת דלקים דרך המנהרות ממצרים.

בין הנקודות הטובות בהודעה מוצאים באקסלנס את תוקף ההסכם החדש, שנתיים, וכן את הקטנת מסגרת האשראי. גם המכירה הישירה לרשות (לא דרך דור אלון) תוסיף לרווחיות. בצד השלילי פז "כעת מחזיקה בחצי מן החוזה הקיים" בלבד. לסיכום אמרו באקסלנס כי "אנו מעריכים כי החוזה החדש מהווה פגיעה קלה בחברה כאשר בניגוד לחוזה הקודם לא כל החוזה בידיה. יחד עם זאת, שיפור האשראי לטובת פז וצפי לגידול בכמויות הנמכרות לעזה צפוי לסייע בצמצום/נטרול הפגיעה". בבית ההשקעות חזרו על המלצת '' עם של 520 שקלים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה