העליות בשוק ההון סייעו לכלל פיננסים לעבור לרווח של 2.5 מ' ש' ב-Q1

בית ההשקעות כלל פיננסים מנהל נכון לסוף חודש מארס נכסים בהיקף של 52.4 מיליארד שקל. לתוצאות תרמו ירידה של 9 מיליון שקל בהוצאות התפעוליות וגידול של 9 מיליון שקל ברווחי הנוסטרו
 | 
יורם נוה, צילום: דן לב, יח"צ
עליות השערים בשוק ההון ברבעון הראשון סייעו לבית ההשקעות כלל פיננסים לסגור את הרבעון הראשון של השנה עם של 2.5 מיליון שקל, כך עולה מדו"חות בית ההשקעות שפורסמו הבוקר. מנכ"ל החברה יורם נוה מציין שמחזורי המסחר הנמוכים פגעו בהכנסות מפעילות הברוקראז'.

בית ההשקעות כלל פיננסים מנהל נכון לסוף חודש מארס נכסים בהיקף של 52.4 מיליארד שקל. מדובר בירידה לעומת סך הנכסים בשנה שעברה (59.8 מיליארד שקל) שמקורים במכירת פעולות תעודות הסל שהחזיקה נכסים בהיקף של 6.9 מיליארד שקל.

במהלך הרבעון באו לידי ביטוי מספר גורמים אשר סייעו לבית ההשקעות להציג רווח. מצד אחד נרשמה ירידה של 9 מיליון שקל בהוצאות התפעוליות לרמה של 77.5 מיליון שקל, זאת כתוצאה ממהלך התייעלות שהחל מסוף שנת 2011.

מצד שני, רווחי הנוסטרו ברבעון שחלף גדלו ב-9 מיליון שקל ביחס לרבעון המקביל אשר הסתכמו ב-18 מיליון שקל. כמו כן, לתוצאות הכספיות תרמה ירידה של 5 מיליון שקל בהוצאות המימון, בין היתר בשל העובדה כי נותר ללא שינוי, זאת לעומת עלייה של 0.9% ברבעון המקביל.

עם זאת, על התוצאות הכספיות העיבו התוצאות הכספיות בתחום קרנות הנאמנות, ניהול התיקים ומגזר השירותים הפיננסיים - תוצאות אשר הקטינו את ההכנסות של בית ההשקעות ב-17 מיליון שקל.

יורם נוה התייחס לתוצאות הכספיות של החברה וציין כי "במהלך השנתיים האחרונות קיבלה החברה הזרמות הון מחברת האם, כלל החזקות עסקי הביטוח בסך כולל של כ- 190 מיליון שקל, אשר שימשו לפירעונות מוקדמים של ההלוואות לזמן ארוך של החברה. כמו כן, קיבלה החברה הזרמת הון נוספת בתחילת 2012 בסך של כ- 50 מיליון ש"ח. כל אלה מבטאים את המחויבות של קבוצת כלל לחברה ותרמו לקיטון ביתרות החוב של החברה ולצמצום בהוצאות המימון השנתיות".

לדבריו, "החברה, בצעה במהלך החודשים האחרונים צעדי התייעלות משמעותיים הכוללים בין היתר צמצום תקנים בעיקר במטה החברה וצמצום בתקציבי השיווק ופרסום. אומנם החברה סיימה את הרבעון הראשון ברווחיות נמוכה אך הדבר נובע גם ממספר אירועים חיוביים שאין וודאות שישובו ברבעונים הבאים. לחברה עדיין אתגרים רבים בפניה ואין לראות בכך עדיין שינוי מגמה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה