הבורסה משיקה שלושה מדדי תל בונד חדשים - צפו בפרטים

המדדים החדשים שיושקו נקראים מדד תל בונד-צמודות, מדד תל בונד צמודות-יתר ומדד תל בונד-צמודות בנקים והם יושקו ב-1 במאי
|
(1)
בקרוב בתל אביב:
הבורסה בתל אביב מרחיבה את זירות המסחר בשוק איגרות החוב. היום דיווחה הבורסה שהדירקטוריון אישר השקתם של שלושה מדדי תל בונד חדשים. לא מן הנמנע כי בעתיד יושקו תעודות סל העוקבות אחר המדדים האלו. המדדים החדשים יושקו ב-1 במאי. המדדים החדשים שהמשקיעים יצטרכו להתרגל אליהם נקראים מדד תל בונד-צמודות, מדד תל בונד צמודות-יתר ומדד תל בונד-צמודות בנקים.

המדד הראשון כולל את כל האג"ח של החברות התאגידיות הצמודות למדד המחירים לצרכן. מדד תל בונד צמודות יתר יכלול את כל איגרות החוב התאגידיות הצמודות למדד המחירים לצרכן שייכללו במאגר האג"ח שיוקם אך לא יוכלו להיכנס למדדי היתר. המדד השלישי - מדד תל בונד צמודות בנקים יכלול את כל האג"ח התאגידיות הצמודות למדד המחירים לצרכן שייכללו במאגר האג"ח אשר יוקם והונפק על ידי הבנקים.

במקביל להשקת המדדים החדשים החליטה הבורסה על שדרוג מתודולוגיית המדדים. שדרוג זה כולל הקמת מאגר שיכלול את כל האג"ח העומדות בתנאי סף. בנוסף, הבורסה תתקן את המנגנון אשר במסגרתו ייכללו במדדים אג"ח שבהן יש פדיון חלקי במדדים. מתודולוגיה זו צפויה להיכנס לתוקף ב-15 במארס ובבורסה מקווים שהדבר יביא לגידול במספר הסדרות אשר יכללו במדדים השונים.

השינויים שהבורסה מציעה צפויים לטלטל את מבנה סדרות האג"ח המרכיבות את המדדים. כך למשל מדד התל בונד 60 יכלול כעת איגרות חוב עם של 108 מיליארד שקל, זאת לעומת 83 מיליארד שקל כיום. גם מדד התל בונד 20 ומדד התל בונד 40 יכילו איגרות חוב בעלות שווי הגבוה יותר מאשר היום.

לגבי המדדים החדשים שיושקו, מדד התל-בונד צמודות החדש צפוי להכיל 162 סדרות בעלות שווי שוק של 157 מיליארד שקל. מדד תל בונד צמודות יתר צפוי לכלול 102 סדרות בהיקף כולל של 50 מיליון שקל. מדד תל בונד צמודות בנקים יכיל 56 סדרות אג"ח בהיקף כולל של 63 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  25% מס . זה עושק (ל"ת)
  אל תשכחו 01/03/2012 20:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות