המדד המשולב למצב המשק בחודש דצמבר עלה ב-0.2%

הפעילות במשק ממשיכה להתרחב אך בקצב מתון יחסית לזה שנרשם ברביע השלישי של השנה. בסיכום שנתי המדד עלה 4.9% ב-2011
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
המדד המשולב למצב המשק בחודש דצמבר עלה ב-0.2%. נתוני המדד בחודשיים האחרונים מצביעים על המשך התרחבות הפעילות במשק, אך בקצב מתון יחסית לזה שנרשם ברביע השלישי של השנה. בסיכום שנתי המדד המשולב השנה רשם בשנת 2011 עלייה נאה בשיעור של 4.9% בממוצע לאחר כ-5.9% בממוצע בשנת 2010

העלייה במדד משקפת עליות במדד יבוא מוצרי צריכה ובמדדי יצוא השירותיים והסחורות, שקוזזו על ידי ירידות במדדי הייצור התעשייתי ופדיון המסחר והשירותיים.

אשר להתפתחות רכיבי המדד: מדד הייצור התעשייתי ירד בנובמבר בשיעור של 2.1%, לאחר עלייה של 2.3% באוקטובר. מדד הפדיון של המסחר והשירותים ירד בנובמבר ב-0.4% לאחר יציבות בו בחודש אוקטובר. מדד יצוא השירותים (ללא שירותי תחבורה) עלה בדצמבר (אומדן ), בשיעור של 0.1% לאחר שעלה ב-1.2% בנובמבר.

נציין כי מדובר באינדיקטור סינתטי מחזורי לאבחון כיוון התפתחותה של הפעילות הריאלית בזמן אמת המחושב על פי השינוי בשבעה רכיבים: מדד הייצור התעשייתי, היבוא של מוצרי צריכה, יבוא התשומות לייצור, הפדיון מהמסחר והשירותים, מספר משרות השכיר במגזר העסקי, יצוא הסחורות (ללא חקלאות, דלק, יהלומים ואניות ומטוסים) ויצוא השירותים (שירותי תיירות, מחשוב ומידע, תקשורת, ושירותים עסקיים אחרים).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה