הקרנות רשמו גיוסים של 260 מיליון שקל בשבוע הראשון של 2012

קרנות אג"ח חברות וכללי סיימו את השבוע ללא פידיונות והמנייתיות גייסו. רפי ניב: "מוקדם מידי להכריז על שינוי מגמה אך ההפוגה בפידיונות נותנת אופטימיות להמשך"
 | 
הציבור חוזר:
שנת 2012 נפתחה בסערה גם בשוק הקרנות. חמישה ימים עליות רצופים מתחילת השנה האזרחית ואופטימיות בשווקים נתנו את אותותיהם והציגו מהפך בגישת הציבור לשוק ההון ולראשונה מזה חודשים רבים הקרנות המסורתיות גייסו כספים.

הגיוסים עמדו על 600 מיליון שקלים, זאת על פי אומדנים והערכות של כלכלני מיטב שנמסרו מרוני אפטר, מנהל מחלקת ריטייל. עם זאת רוב הכספים הופנו לקרנות "דפנסיביות" – קרנות שקליות (בעיקר מק"מ יחיד : 330 מיליון שקל) וקרנות אג"ח מדינה (190 מיליון שקל). כך שבמידה ומנטרלים את הגיוסים לקרנות השקליות הקרנות המסורתיות גייסו סכום נמוך יותר, של כ-260 מיליון שקל.

קרנות אג"ח חברות וכללי, אשר היו הפודות הגדולות של 2011, סיימו את השבוע הראשון "על האפס" ובכך נעצרו פדיונות של מספר חודשים רצופים בהן. ברקע נציין כי מדד אג"ח קונצרני כללי זינק בכ-1.8%, מדד תל-בונד 20 עלה בכ-1.2% ואילו מדד תל-בונד 40 טיפס בכ-1.5%.

הקרנות המנייתיות גייסו 30 מיליון שקל ברקע לעליות של 2.6% במדד המעו"ף בשבוע שעבר. מדובר בגיוס שבועי ראשון בחודשיים האחרונים. נציין כי מנגד, הקרנות הכספיות ציינו שבוע עשירי ברציפות של פדיונות, שעמד בשבוע החולף על כ-200 מיליון שקל.

רפי ניב , מנכ"ל מיטב קרנות נאמנות, מתייחס לנתונים בשיחה עם Bizportal: "מוקדם מידי להכריז על שינוי מגמה בגלל שהגיוסים הגדולים היו לאפיקים סולדיים כמק"מ בודד ואג"ח מדינה. למרות זאת, ההפוגה בפידיונות נותנת אופטימיות להמשך"

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות