שוק התעסוקה האמריקני גובר על הקונסנזוס - שיעור האבטלה נותר על 4.7%

המשק האמריקני הוסיף 94,000 משרות חדשות בנובמבר כחצי מכמות המשרות של חודש אוקטובר. סימן אזהרה עבור ה'פד', כי הכלכלה האמריקנית אכן עלולה לחוות האטה משמעותית אם לא מיתון
|
שוק התעסוקה האמריקני גובר על הקונסנזוס - שיעור האבטלה נותר על 4.7%

המעסיקים בארה"ב גייסו כמחצית מכמות העובדים שהתווספו לשוק העבודה האמריקני בחודש אוקוטובר - 94,000 משרות חדשות התווספו למשק האמריקני בחודש נובמבר, כך עולה היום מדו"ח התעסוקה הרשמי של הממשל האמריקני. הנתונים מיוחסים למגזר הלא-חקלאי. שיעור האבטלה נותר ברמה של 4.7%, בעוד הכלכלה האמריקנית נאחזת בקצות ציפורניה מהמיתון. אגב, נזכיר כי בחודש יולי היה שיעור הבלתי מועסקים 4.5% בלבד. צפי הכלכלנים היה לעלייה של שיעור האבטלה לרמה של 4.8%.

הירידה בגיוס כוח אדם לשוק העבודה האמריקני מוסברת בכמה סיבות: ראשית, עלייה ברמה השבועית במספר הדורשים לקבלת דמי אבטלה. שנית, הסקרים האחרונים שעורך ה'פד' עבור המעסיקים מצביעים על נכונות נמוכה יותר להגדיל את מצבת המועסקים. עוד גורם נוסף ולא פחות חשוב שמסייע לחזות את התנאים הצפויים בעתיד, הוא השקפת הצרכנים אודות התנאים הצפויים בשוק העבודה.

קונסנזוס הכלכלנים טרם פרסום הנתונים הרשמיים העריך עלייה של 80,000 משרות חדשות, לעומת 166,000 שנוספו בחודש אוקטובר. כמו כן, הדעה הרווחת בקרב הכלכלנים היתה ששיעור האבטלה יעלה ל-4.8% לעומת 4.7% בחודש שעבר.

"הכלכלה כנראה מתהלכת על קצהו של הקרחון, אמר Richard DeKaser כלכלן ראשי ב- National City. גיוס העובדים חווה האטה "זה לא צו למהלך אגרסיבי מצד ה'פד', אך בהחלט יש מקום לדאגה", הוסיף דיקסר.

שוק התעסוקה הוא אחד מהיסודות החשובים של כל כלכלה, עלייה בשיעור האבטלה משמעה קיטון בייצור התעשייתי והכולל ברמת המשק. רמת התעסוקה משפיעה על צד ההיצע של הכלכלה האמריקנית בניגוד לצד הביקוש שניזון בעיקר מהביקושים לצריכה הפרטית והביקושים לייצוא.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות