בוש שלח את וול סטריט ליום שני של עליות חדות

התוכנית שהגה ממשל בוש תסייע בצמצום מספר עיקולי המשכנתאות של לווי הסאב-פריים. בישראליות וריפון קרסה עוד 12.3% וקריקס קפצה 5.3%
|
בוש שלח את וול סטריט ליום שני של עליות חדות

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו יום מסחר שני רצוף של עליות שערים חדות. התוכנית עליה הכריז ממשל בוש - סיוע ללווי הסאב-פריים ונכונות להקטנת שיעורי העיקולים סיפקה חיזוק עבור המשקיעים.

במוקד היום, עמד פרסום נתון התביעות החדשות לדמי אבטלה, שהצביע על האטה נוספת במשק האמריקני כמו גם פרסום נתוני מהיכרות לחודש נובמבר של החברות הקמעונאיות.

כמו כן, הורדת הריבית היום באנגליה אשר מתלווה להורדת הריבית קודם לכן בקנדה, הפריחה רוחות של תקווה להורדות גם בארה"ב.

הבנק המרכזי באנגליה הצטרף היום לבנק המרכזי של קנדה והוריד גם הוא את שיעור הריבית במשק ב-0.25%. בנוסף, הבנק המרכזי באירופה יפרסם אף הוא היום את הודעת הרבית כרבע שעה לאחר פתיחת המסחר בוול סטריט.

הנאסד"ק סגר בעלייה של 1.6% לרמה של 2,709 נקודות. הדאו ג'ונס בעלייה של 1.3% לרמה של 13,619 הנקודות.

מאקרו

בשבוע שעבר אמר ברננקי כי "הנתונים שיפורסמו בשמונת הימים הקרובים יקבעו את המדיניות המוניטרית עליה נחליט ב-11 בדצמבר". והנה היום, מתפרסם נתון מספר התביעות החדשות לדמי אבטלה ומצביע על המשך ההאטה במשק האמריקני.

הנתון השבועי של מספר התביעות הראשונות לדמי אבטלה רשם ירידה של 15 אלף תביעות לרמה של 338 אלף, זאת בעוד התחזיות עמדו על ירידה לרמה של רמה של 335 אלף מעבר לכך, הממוצע הנע של הנתון בארבעת השבועות האחרונים רשם עליה של 4,750 תביעות ועומד על 340,250, רמת שיא מאז אוקטובר 2005

אמריקניות במרכז

מניות סקטור הקמעונאות ריכזו עניין רב היום לאחר שהענקיות פרסמו את נתוני המכירות לחודש נובמבר. וול מארט יורדת 1.1% ו-Costco יורדת 0.4%

מניות הפיננסים עמדו גם כן במוקד ההתרחשויות על רקע עליות השערים אשר הן רשמו בבורסות אירופה. מניית Citigroup (סימול: C) עולה 1.6% וחברת הפיננסים Countrywide Financial (סימול: CFC) זינקה בכ-5.9% במסחר בפרנקפורט.

מניית Genentech (סימול: DNA) נלחצו מעט מטה, לאחר שועידה המייצעת למנהל המזון והתרופות בארה"ב המליץ להימנע משימוש ב-Averting לטיפול בסרטן השד

חברת Eli Lilly (סימול: LLY) הודיעה כי רווחיה צפויים לצמוח בשיעור של 14% למניה, זאת מעבר לתחזיות האנליסטים המוקדמות.

יו"ר חברת Genzyme (סימול: GENZ) הודיע לוול סטריט ג'ורנל כי מכירת החברה לענקית רוקחות אינה ברת כל הגיון. כמו כן, המשקיע Carl Icahn הודיע כי רכש נתח לא קטן מהחברה לאחרונה.

חברת בניית בתי היוקרה, Toll Brothers (סימול: TOL), נסחרו לאחר שהודיעה על הפסד של 81.8 מיליון דולר ברבעון הפיסקלי הרביעי השנה. החברה לא פרסמה תחזיות רווח אולם אמרה כי היא צופה ירידה בהכנסות החברה לרבעון.

ישראליות במרכז

חברת תרו פירסמה היום (ה') מידע לשנה שהסתיימה ב-31 בדצמבר 2006 ולתשעת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר 2007. כמו כן סיפקה החברה עדכון על התקדמות השלמת הדוחות הכספיים לשנה שהסתיימה ב-31 בדצמבר 2006. תרו מעריכה כי במהלך תשעת החודשים אשר הסתיימו ב-30 בספטמבר 2007, הסתכמו המכירות נטו בכ-232 מליון דולר, הרווח הגולמי הסתכם בכ-126 מליון דולר, או 54% מכלל המכירות והרווח הנקי הסתכם בכ-14 מליון דולר.

מניות פוליקום אשר רשמו אתמול זינוק, המשיכו במומנטום החיובי גם היום, על רקע התבטאותו של מבית ההשקעות kaufman bros אשר אמר שהפגישה האחרונה עם מנהלי חברת ציוד התקשורת אשררה את ראייתו, כי התחזית לטווח קצר הינה "איתנה". הירידות האחרונות במניות פוליקום "גילמו בתוכם את כל האטות הפוטנציאליות בהוצאות (על מידע טכנולוגי) בשנת 2008", כתב מנואל ג. ריקארי במכתב ללקוחותיו. כאשר הוא חוזר על המלצת "קנייה" למניות החברה.

חברת וריפון חו"ל, שאיבדה בימים האחרונים למעלה מ-50% משווי השוק שלה, הוסיפה לאבד גובה גם היום. הפירסום אמש על תביעה ייצוגית שהוגשה כנגדה בשם כל המשקיעים שביצעו רכישות של מניותיה בין ה-1 למארס, 2007 לבין ה-30 לנובמבר. התביעה הוגשה במחוז הצפוני של קליפורניה ומאשימה חלק מבכירי וריפון הנוכחים והקודמים בהפרה של חוק ניירות הערך.

מניות סרגון חו"ל נסחרו גם היום ברקע להודעת החברה אתמול (ד'), כי מחקר חדש של heavy reading, בחר בה, כמובילת השוק בקידום טכנולוגיית תשדורת מיקרוגל-את'רנט ב- backhaul (תקשורת בין תחנות הבסיס למתג הראשי). בדו"ח צויין, כי קצב הגידול של מספר אתרי הסלולאר הנתמכים בתשדורת את'רנט מיקרוגל ב-backhaul יצמח ב-180% לשנה בין השנים 2008-2011.

חברת נס טכנולוגיות (נס טכנ ) נסחרו ברקע להודעת החברה אתמול (ד') כי היא ממנה את הולי ריפלי-בויד כסגנית המנהל התפעולי בחברה וכמנהלת אגף השיווק שלה. ריפלי-בויד תחל לשמש בתפקידה החדש החל מה-3 בדצמבר 2007 ותעבוד בכפיפות ליו"ר החברה שכי גרליץ.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות