סערה בלוג'יטק: השקעות לא מאושרות נעשו ע"י חשב החברה

"חלו ליקויים משמעותיים בתיק ניירות הערך של החברה", כך נכתב בהצהרת יצרנית מוצרי המחשב אשר הגישה אמש את דוחותיה. החברה צפויה להיפגע ממשבר האשראי עקב "פעולות לא מאושרות" של חשב החברה. למרות זאת, דיווחה החברה על עלייה של 19% במכירות ל-595 מיליון דולר
|
סערה בלוג'יטק: השקעות לא מאושרות נעשו ע"י חשב החברה

ענקית מוצרי המחשב, חברת לוג'יטק (סימול :LOGI), הודיעה אמש, בצמוד לפרסום דוחותיה, כי פיטרה את חשב החברה, אשר עשה "פעולות לא מאושרות וסילף נתונים שנמסרו להנהלה". בהצהרתה, החברה כתבה "כי חלו ליקויים משמעותיים בערכי ההשקעות לטווח-קצר של החברה בעקבות ההפרעות שחלו לאחרונה בשווקי האשראי".

החברה עוד מסרה, כי "אחזקת ניירות ערך ספציפיים בפרוטופילו ניירות הערך שלה" נבע כתוצאה מהפעולות הלא מאושרות של החשב.

לוג'יטק סיכמה את הרבעון השני של שנת הכספים 2007 (המוגדר כרבעון הראשון של שנת הכספים 2008) עם מכירות שהסתכמו ב-595 מיליון דולר, ומהוות גידול של 19% בהשוואה להכנסות של 502 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח התפעולי שלא לפי GAAP, הסתכם ב-80.4 מיליון דולר והיווה עלייה של 54% לעומת אותה תקופה אשתקד בה נרשם שלא לפי GAAP של 52.2 מיליון דולר. הרווח הגולמי שלא לפי GAAP עמד על 36.3%, בהשוואה ל-34.5% לעומת אותה תקופה אשתקד.

ברבעון הראשון של שנת הכספים גדלו המכירות הקמעוניות של חברת המוצרים אמריקנית-שווצרית ב-16%, המהווה עלייה בכל אזורי המכירות שלה. יבשת אמריקה הייתה אחראית ל-17% מסך המכירות. המכירות הקמעוניות הונעו על-ידי ביקוש גבוה לשלטים (גידול של 47%) ולמוצרי אודיו (גידול של 38%) . המכירות של לוג'יטק ליצרני ציוד מקורי ((OEM עלו ב-40% ברבעון השלישי. תזרים המזומנים של החברה מפעילות ברבעון היה 103 מיליון דולר.

את רווחי החברה לרבעון, דוחה היום החברה, עקב פרשת ההשקעות בניירות הערך, את הגשת התוצאות הסופיות לעוד 3 שבועות.

גרינו דה לוקה, נשיא ומנכ''ל לוג'יטק התייחס לדוחות החברה ואמר כי "התוצאות המרשימות של הרבעון השני של שנת הכספים 2008 משקפות את חוזקו של קו המוצרים שלנו. השלטים המתקדמים שלנו מראים מכירות מרשימות, המקלדות ומוצרי האודיו שלנו ממשיכים בצמיחה ואנחנו עדים להתקדמות גם בתחום מצלמות הרשת".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות