האם AT&T בדרכה להשתלט על אספקת שירותי האינטרנט המהיר בארה"ב?

הרגולטורים הפדרלים בארה"ב החליטו אתמול בערב לשחרר את החברה מהגבלות המחירים המונהגות בענף, כדי שזאת תוכל להשקיע ולפתח את התשתיות בצורה מהירה. עד כמה משמעותי המהלך נדע רק ברבעונים הבאים
|
האם AT&T בדרכה להשתלט על אספקת שירותי האינטרנט המהיר בארה"ב?

הרגולטורים הפדרלים הודיעו אתמול לאחר סגירת המסחר כי הם משחררים את ענקית התקשורת,AT&T , מהגבלות המחירים שמונהגות בתעשיית האינטרנט בקרב הגולשים במהירויות גבוהות. כמו כן, במסגרת ההסדר לא תהיה מחויבת החברה לדווח לפדרלים בארה"ב על התנאים של השירותים אותם היא מספקת.

בתוך כך, טוענת החברה כי היא השיגה הקלה מהחוקים הנוקשים של הממשל בארה"ב, מאחר והיא טוענת לתחרות עזה בתחום האינטרנט המהיר במדינה שמביא כבר ללחץ מחירים חזק כלפי מטה.

על המתחרים של AT&T, בתחום התקשורת נמנות, Sprint Nextel Corp ו- XO Holdings, אלו הביעו התנגדותן העזה להקלה מעין זו, מאחר והן צפויות לסבול מאובדן כושר התחרות בשוק הברודבאנד.

חבר ה- FCC השיא את ההחלטה אתמול ב-24:00 שעון ארה"ב. החלטה התקבלה ברוב של 3 למול 2 לאחר שהדיון הועלה לראשונה ב-13 ביולי 2006. בינתיים מניות AT&T מגיבות בעלייה של 1.5% למחיר של 42.29 דולר.

באשר למהות ההחלטה מנמקים מה- FCC (חבר הגורמים הרגולטורים שהצביע בעד ההחלטה), כי המטרה היתה לאפשר לפירמה לבנות תשתיות אינטרנט אלחוטי לטווח ארוך ולהגדיל את השקעותיה בתחום. שני החברים שהצביעו כנגד ההחלטה נימקו את המהלך כקיצוני מידי ופוגע בתחרות בכמה איזורים בארה"ב.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות