המשקיעים בוול סטריט שכחו את המעידה של הנאסד"ק אתמול; BEA מערכות זינקה 38.12%

לאחר הצעת רכש בפרמיה של 25% מאורקל, החברה מצידה היתה קצת יותר חמדנית כאשר טענה כי המחיר זול מידי והיא מוערכת בחסר. נתון המכירות הקמעונאיות הפיח תיקווה וטבע ניפצה סוף סוף את 45 הדולרים למניה
|
המשקיעים בוול סטריט שכחו את המעידה של הנאסד"ק אתמול; BEA מערכות זינקה 38.12%

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר האחרון לשבוע בעליות שערים חדות, כאשר מניות הטכנולוגיה הושפעו מהשור של חברת BEA מערכות שריכזה מחזור עתק וזינקה 38.12%, את הסיפור נביא מיד.

לאחר שבוע נטול נתוני מאקרו, חוזרים האינדיקטורים הכלכליים למרכז הבמה, נתון המכירות הקמעונאיות פורסם טרם הפתיחה והיה גבוה מציפיות האנליסטים עם עלייה של 0.6% בחודש ספטמבר. נתון מדד מחירי המחירים ליצרן הפתיע לרעה, עם זינוק של 1.1%, עם זאת מדד מחירי הליבה עלה רק ב-0.1%.

במוקד היום עומדת ללא ספק הצעת הרכש של אורקל ל-BEA מערכות. אורקל העריכה את האפסייד של החברה ב-25% מעל מחיר הפתיחה הבוקר. המניה הגיבה בזינוק מסחר של כ-33% מיד עם הפתיחה בווליום הגבוה בנאסד"ק 100. מנגד, בורד הדייקטורים של BEA, טוען דווקא שההצעה לא משקפת באמת את ערך החברה, הצהרות שהביאו את לרשום בסגירה זינוק של 38.12%.

מדד הנאסד"ק סגר בעלייה של 1.21% לרמה של 2,805 הנקודות. סגר בעלייה של 0.56% לרמה של 14,093 הנקודות.

נפט

החוזים על הנפט לנובמבר המשיכו לטפס גם היום, באמצע יום המסחר הספיקו לגעת בשיא של 84 דולר לחבית, את התמיכה קיבלו מחירי הנפט מהירידה הראשונה במלאי הנפט מזה שלושה שבועות.

הנפט למסירה בנובמבר נסחר כעת תמורת 83.71 דולר לחבית, עלייה של 63 סנט, או 0.8%, במסחר בבורסת הסחורות בניו יורק ובדרכו ולרשום שיאים חדשים. אתמול החוזים למסירה על הנפט נעלו בטיפוס של 1.78 דולר או 2.2%.

מאקרו

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה מעבר לקונסנזוס הציפיות- זינק 1.1% בחודש ספטמבר, לעומת הטווח העליון של תחזיות האנליסטים שציפה לעלייה של 1%, בעוד הקונסנזוס עמד על 0.8%. מנגד, מדד ליבת המחירים ליצרן, ביצע עלייה מתונה של 0.1%, כך הודיעה משרד העבודה היום.

המכירות הקמעונאיות לחודש ספטמבר הפתיעו לטובה את השווקים, עם עלייה חדה מהצפוי במיוחד לאחר מכירות קמעונאיות חלשות בכמה מהחנויות. העלייה של 0.6% שרשמו המכירות הקמעונאיות בפסטמבר, מפחיתה מעט את החששות של הגורמים בפדרל ריזרב מפני התדרדרות חדה יותר, בצריכה הפרטית- עמוד התווך של הכלכלה האמרקנית.

המלאים העסקיים של ארה"ב רשמו גידול מתון בחודש אוגוסט, כך עולה מדו"ח שפרסמה היום לשכת המסחר. המכירות בקרב העסקים בארה"ב ירדו ב-0.4% בחודש אוגוסט, הירידה החדה ביותר מאז חודש ינואר, בעוד המלאים דווקא עלו ב-0.1%. יחס המכירות למלאים עלה ל-1.27לעומת 1.26, עדיין לא רחוק מרמת השפל של 1.25.

אמריקניות במרכז

ענקית המזון האמריקנית, מקדונלדס, (MCDONALDS ) ממשיכה לנוע על הצילינדרים של מסלול הצמיחה, החברה העלתה היום את תחזית הרווח לרבעון השלישי מעבר להערכות האנליסטים בוול סטריט.

כאמור, חברת אורקל (ORACLE CORP ) הודיעה היום (ו') כי הציעה לרכוש את BEA Systems בתמורה ל-6.7 מיליארד דולר. אורקל הודיעה כי הגישה הצעה לרכישת מניות החברה לפי מחיר של 17 דולר למניה במזומן. המחיר מהווה אפסייד חיובי של 25% למחיר הסגירה של המניה ביום חמישי.

ג'נרל אלקטריק, (GENERAL ELEC ) החברה השנייה בגדולה בעולם מבחינת , הודיעה היום על עלייה של 7.1% ברווח לרבעון השלישי. הגורם לשיפור בתוצאות, היה מכירות של קטרים מנועים למטוסים וטורבינות לתחנות כוח.

מניית סיטיגרופ (CITIGROUP )נסחרה על רקע הודעתה אתמול כי היא ממזגת את חטיבת ההשקעות הבנקאית שלה עם חטיבת ההשקעות האלטרנטיביות שלה ליחידה אחת. כמו כן הודיעה כי היא ממנה את Vikram Pandit, לשעבר המנהל הביצועי במורגן סטנלי, לנהל את היחידה.

מניית Allegheny Technologies (סימול: ATI) נלחצו כלפי מטה. החברה דיווחה כי היא מעריכה שרווחיה לרבעון השלישי ינועו בטווח של 1.85 דולר ל-1.88 דולר למניה, זאת לעומת קונצנזיוס תחזיות של 1.96 דולר בקרב האנליסטים.

ישראליות במרכז

מחקר של 16 שנה שכלל 174 חולים של ה- RRMSהוצג היום בועידה ה-23 למחקר ופיתוח של מחלת הטרשת. המחקר הוכיח את היתרונות המשמעותיים שהשיגו החולים משימוש בתרופת הקופקסון של חברת טבע חו"ל באופן רציף, במהלך 8 שנים. מרבית החולים כ-84.8%, שהיוו 112 מתצפיות המדגם, שנטלו את התרופה באופן קבוע לא הראו הופעה חוזרת של מאפייני המחלה, או לחילופין התגלתה ירידה משמעותית בהופעת הסימפטומים שלה, זאת על פי המדד לסטאטוס הנכות (EDSS).

חברת בריינסטורם, העוסקת בפיתוח טיפולים רפואיים חדשניים על בסיס תאי גזע בוגרים, תסחר על רקע הודעתה היום (ו') כי החליטה למנות את רמי אפרתי למנכ"ל החברה. מהחברה נמסר, כי מינויו של אפרתי מחזק את הצד הניהולי של החברה, ויקדם אותה בדרך להשלמת המחקר והפיתוח של טיפול חדשני לפרקינסון וals.

בבית ההשקעות כלל פיננסים בטוחה, בחרו אתמול להוריד את המלצתם למניית אלביט מערכות (אלביט מערכות חו"ל ), מתשואת יתר לתשואת שוק ללא שינויי במחיר היעד של המניה, לאחר תקופה ארוכה ולאחר שמחיר המניה הגיע למחיר היעד אותו הם צפו. מניית אלביט שעלתה ב-64% לאורך השנה האחרונה, נסחרת בשער של 51.5 דולר, המשקף שווי הוגן לערך החברה, לטעמם.

חברת וריפון (וריפון חו"ל ), הודיעה אתמול בבוקר, כי תשתף פעולה עם חברת positouch hospitality systems בעסקי האירוח. שתי החברות יחדיו, שואפות לספק פתרונות חדשנים בתחום מערכות תשלומים אלקטרוניות מאובטחות למסעדות

חברת נייס מערכות (נייס חו"ל ) הודיעה שלשום כי זכתה בהזמנה בסך 7-ספרות מנמל התעופה של שנחאי – פודונג – לאספקת פתרון הוידאו לניטור המבוסס–ip . נמל התעופה פודונג יעשה שימוש בפתרון של נייס למען הגברת הבטיחות והביטחון של עשרות מליוני הנוסעים העוברים בו מידי שנה.

חברת גילת (גילת חו"ל ) רשתות לוויין, הנסחרת בנאסדק ובתל אביב, הודיע אתמול כי נרתמה למאמץ השיקום של פרו לאחר רעידת האדמה האחרונה שפקדה את האזור. החברה הודיעה כי חטיבת העסקים של גילת, ספייסנט רורל קומיוניקיישנס (spacenet rural communications) תרמה במסגרת התכנית לשיקום פרו מרעידת האדמה באמצעות התקנת מערכת לוויינית מסוג skyedge ואפשרה שרותי טלפוניה ללא תמורה בתקופה שלאחר רעידת האדמה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות