הקפאת הריבית הביאה לסגירה מעורבת באירופה

זאת לאחר שלפני החלטת הריבית רשמו השווקים ירידות של כ-1%. המדדים הלאומיים ברחבי אירופה רשמו עליות ב-9 מתוך 18 השווקים באירופה. הפוטסי בלונדון הוסיף 0.7%, הקאק הצרפתי התקדם 0.5%, והדקס הגרמני התחזק 0.4%
|
הקפאת הריבית הביאה לסגירה מעורבת באירופה

השווקים באירופה רשמו היום עליות לאחר שהבנק המרכזי באירופה החזיר למדף את התוכניות המוקדמות להעלאה נוספת בשיעור הריבית, כמו הודיע כי ימשיך בפעולות המימון הנוסף על מנת להבטיח את פעולתו של שוק הכסף.

מניות Rio Tinto, עלו ברקע לספקולציה לאיחוד בינה לבין BHP Billiton וחברת כרייה בריזלאית נוספת. מדד ה- Stoxx 600הוסיף לערכו 0.2%, לאחר שעוד קודם לכן רשם ירידות של 0.9%. 14 מתוך 18 התעשיות הנכללות במדד רשמו עליות. מדד ה- Stoxx 50 הוסיף לערכו 0.4%, כמותו עשה האירו Stoxx 50, אשר משמש את מדינות גוש האירו.

נשיא הבנק המרכזי באירופה הודיע, כי הבנק ממתין בכדי לראות האם הסערה האחרונה בשווקים תגרום להאטה בצמיחה לפני שיחליט על העלאה נוספת בשיעור הריבית. מנהיגי המדיניות המוניטרית אשר נפגשו בפרנקפורט הותירו את גוש האירו ברמתה הנוכחית.

מוקדם יותר היום המדדים באירופה רשמו ירידות חדות לאחר פירסום דו"ח. זה הצביע על הירידה החדה ביותר מזה 16 בהזמנות למפעלים בגרמניה. נתון זה חיזק את החששות באשר לפגיעה בכלכלה הגרמנית כתוצאה מהבעיות בארה"ב.

אירופאיות במרכז

חברת הכרייה Rio Tinto, והשלישית בגודלה בעולם הוסיפה 4.2%. חברת הכרייה הגדולה בעולם, BHP Billiton, וחברת Vale מברזיל עשויות לחבור יחדיו כדי לרכוש את החברה, כך הודיע הפייננשל טיימס אתמול.

רויאל בנק מסקוטלנד אשר הגיש הצעה לרכישת ABN Amro, ירד 1.7%. ברקליס הבנק השלישי בגודלו בבריטניה איבד 2.3%.

מניות ישראליות

888 החזקות איבדה 3.26%. פולימר לוגיסטיקס צנחה 18% במחזור גדול. אמפייר אונליין ירדה 0.64%. ג'י טי סי פולין עלתה 0.78%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות