עסקת ענק: כצמן ממזג את אקוויטי וואן עם רג'נסי לחברה בשווי 11.7 מיליארד דולר, רווח של מיליארד שקל לגזית גלוב מהעסקה

כצמן: "אני מלא סיפוק מעסקת המיזוג הגדולה עליה הודענו היום". מניית גזית גלוב מזנקת עם פתיחת המסחר
 |  (3)
חיים כצמן, צילום: יח"צ
גזית גלוב מודיעה הבוקר כי אקוויטי וואן (סימול: EQY) שהינה הזרוע האמריקאית של הקבוצה הנמצאת בשליטתה, חתמה על הסכם מיזוג עם חב' ריג'נסי (סימול: REG) האמריקאית. המיזוג ייצור את החברה הגדולה בארצות הברית למרכזי מסחר מעוגני סופרמרקטים, בשווי שוק כולל של יותר כ-11.7 מיליארד דולר ונכסים בשווי של כ-15.6 מיליארד דולר. העסקה תניב לגזית גלוב רווח של מיליארד שקל.
מניית גזית גלוב +0.31% גזית גלוב 2,893 +0.31% גזית גלוב בסיס:2,884 פתיחה:2,850 גבוה:2,895 נמוך:2,844 תמורה:1,378,594 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מזנקת 6.5% עם פתיחת המסחר במחזור ער. מאז ניצחונו של טראמפ בבחירות בארה"ב איבדה מניית גזית גלוב כ-8% מערכה וזאת בשל עליית תשואות האג"ח בארה"ב. החברה נסחרת במעו"ף לפי שווי של 6.3 מיליארד שקלים.
גזית גלוב תחזיק בחברה הממוזגת כ-13.2% מהמניות ותהיה בעלת המניות הגדולה ביותר. חיים כצמן, יו"ר גזית גלוב, ששימש עד כה כיו"ר אקוויטי וואן, ישמש כסגן יו"ר החברה הממוזגת. כמו כן יצורפו לדירקטוריון עוד שני דירקטורים עצמאיים מטעם אקוויטי וואן. העסקה תבוצע בדרך של החלפת מניות, המשקפת לאקוויטי וואן פרמיה של כ-13.7% על שווי החברה בשוק, כאשר עסקת המיזוג משקפת לאקוויטי וואן שווי שוק של 4.6 מיליארד דולר. הרווח הצפוי לגזית גלוב כתוצאה מעסקה זו נאמד במיליארד שקל. העסקה צפויה להיסגר ברבעון ראשון של שנת 2017, וכפופה למספר תנאים מתלים, לרבות הצבעות בעלי המניות של שתי החברות.
חיים כצמן, בעל השליטה בקבוצת גזית גלוב ויו"ר אקוויטי וואן: "אני מלא סיפוק מעסקת המיזוג הגדולה עליה הודענו היום. מדובר בעסקת ענק שתייצר את חברת המרכזים המסחריים האיכותיים הגדולה ביותר בארה"ב. מניות אקוויטי וואן נרכשות על ידי ריג'נסי בפרמיה של 13.7% על מחיר השוק, בעסקה המשקפת את איכות נכסיה ואת אמונתה של ריג'נסי בפוטנציאל הקיים בהם. חברת אקוויטי וואן צמחה במשך שני עשורים וחצי, מנכס בודד ששוויו עמד על 4.5 מיליון דולר, ועסקת המיזוג הנוכחית משקפת לה שווי שוק של כ- 4.6 מיליארד דולר. החברה הממוזגת תהיה שחקן הנדל"ן הגדול בתחומה בצפון אמריקה עם נכסים בהיקף של כ- 15.6 מיליארד דולר, וגזית גלוב תהיה בעלת המניות הגדולה ביותר בה. עסקה זו מציפה ערך למשקיעי אקוויטי וואן וגזית גלוב, על פי האסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו ליצירת ערך. אני סמוך ובטוח שנמשיך להשיא ערך לבעלי מניותינו, כמו גם לבעלי המניות של חברות הבנות בעתיד".
רחל (רוחה) לוין, מנכ"לית גזית גלוב: "עסקת המיזוג מביאה לידי ביטוי באופן אופטימלי את פרמיית השליטה של גזית גלוב בחברות הבנות. העסקה טומנת בחובה כמה יתרונות משמעותיים ביותר עבור גזית גלוב, ובהם רווח של כמיליארד שקל (5 שקלים למניה), חיסכון בהוצאות הנהלה במטה גזית בהיקף של כ- 6 מיליון שקל בשנה, ובנוסף ההסכם פותח עבורנו את האפשרות להקים או לרכוש פעילות פרטית חדשה בארצות הברית. אני משוכנעת כי לצעד משמעותי זה יצטרפו מהלכים נוספים למימוש האסטרטגיה ויצירת ערך עבור בעלי המניות בחברה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מפתיע
  dw 15/11/2016 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לא זכור לי שהיתה בעבר התייחסות אנליסטית לתסריט כזה, ולכן יהיה מעניין לשמוע חוות דעת אנליסטיות על המיזוג וההשפעה על גזית גלוב (ובפרט הדיבידנד, שכיום הינו למעלה מ 4% - לא רע בכלל בכלל). מתבקשת גם כתבה צדדית על אקוויטי וריג'נסי, שכנראה פחות מוכרות למשקיע הישראלי. נשים לב כי אם אכן גזית גלוב מרוויחה מיליארד שקל מהמהלך אז זה בעצם מכפר על הפשלה ב-א.דורי, זו שבגללה הנייר זכה, בצדק, ליחס קריר יותר משוק ההון בשנתיים החולפות.
  סגור
 • 2.
  שהזבל הזה יחזיר את מה שגנב בא.דורי (ל"ת)
  אייל 15/11/2016 09:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כבוד (ל"ת)
  שועלי 15/11/2016 09:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור