הציבור האמריקני שוקע בחובות: גל של איחורים בהחזרי הלוואות בכרטיסי אשראי

עליית הריביות בחצי השנה האחרונה מתחילה להשפיע על הציבור האמריקני, ההפרשות של הבנקים הקטנים לכיסוי הפסדי אשראי - בשיא מאז 2003
|
(1)
נתוני מסחר, צילום: Istock
הצמצום המוניטארי שהפד' מבצע במהלך החצי השנה האחרונה הקפיצו את הריביות לשיאים לאחר מספר שנים של ריביות אפסיות, וזה מתחיל להשפיע על הציבור האמריקני.
האיחורים בתשלומים על חובות בכרטיסי אשראי ממשיך לזנק, ועבור האוכלוסיות החלשות מדובר על רמה גבוהה יותר מהמשבר הכלכלי ב-2008. חשוב לציין כי המגמה של האיחורים מתמקד כעת רק בכרטיסי האשראי, כאשר בחובות למימון רכבים/לימודים/משכנתאות הסיטואציה יציבה.
האיחור על תשלומי ההלוואות של הציבור האמריקני
הסבר אחד לשוני הרב בין סוגי החובות השונים הוא כי העלייה בריביות על החובות הייתה חדה יותר עבור ההלוואות בכרטיסי אשראי משאר סוגי המימון. סיבה אפשרית נוספת לתופעה היא כי בניגוד להלוואות על רכבים/ משכנתאות מהבנק, לבנקים אין אפשרות לעקל את הרכוש שנרכש.
יש לציין כי ניכרת הבחנה ברורה בין סוגי הבנקים השונים בהקשר של החובות למשקי הבית. בארה"ב קיימים 4,888 בנקים מסחריים, כאשר הם מתחלקים ל-2 קבוצות: 100 הגדולים, וכל השאר. בבנקים הקטנים הדרישות לקבלת הלוואה רופפות הרבה יותר, ובשנים האחרונות חל זינוק בלקיחת הלוואות מצד אוכלוסיות בעייתיות.
ביום שישי האחרון הפד' פרסם את נתוני ההפרשות של הבנקים השונים לטובת כיסויי אשראי מלקוחות. ע"פ הדו"ח, ההפרשות של הבנקים הקטנים זינק ברבעון האחרון לשיא חדש, ועקף בהרבה את ההפסדים של 2008. בבנקים הגדולים, הסיטואציה ממשיכה להיות יציבה.
האיחורים על חובות לכרטיסי האשראי בבנקים הקטנים בארה"ב: תמרור אזהרה בולט.
Big banks are in better shape, but they are next in line.
Interest rates will continue to climb pic.twitter.com/oiKSb3Tz6F

— Amit Tal (@amital13) 19 במאי 2018
הנתונים הערב מצטרפים לנתונים מהחודש שעבר בשוק ההלוואות לרכבים, שהצביעו כי האיחורים בהלוואות הסאב פריים של יותר מ-60 עלה לאחרונה לרמה של 5.8%, הרמה הגבוה ביותר מאז 1996 (לכתבה המלאה).
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בקרוב אצלנו. תמשיכו לפרסם "הלוואה לכל דיכפין" ברדיו. (ל"ת)
  ישראלי 23/05/2018 13:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות