אפקט חזק בשוק המט"ח: הדולר צלל לשפל של 3 שנים, ממתינים ליילן

החמאס אמנם מסרב להפסקת אש, אבל סוחרי המט"ח כבר מסמנים את הכיוון. הדולר ב-3.405 שקלים. והסוחרים מחכים לשעה 17:00
|
(3)
דולר יורד
הדולר האמריקאי נחלש היום ב-0.5% ונוגע בשפל של 3 שנים ברמת 3.405 שקל לדולר. חולשת המטבע האמריקאי מול המטבע המקומי מגיעה על רקע הרגיעה הזמנית שכבר מאבדת אחיזה בשטח עם חידוש הירי משני הצדדים. ועדיין, כנראה שהסוחרים לא צופים בינתיים הסלמה משמעותית של "צוק איתן".

מכיוון שהמהלכים האחרונים של לא הצליחו להשפיע כלל על המגמה, ייתכן שחבל ההצלה של היצואנים המודאגים יגיע מכיוונה של נגידת ה'פד' שתפתח את עדותה בת היומיים בקונגרס היום בשעה 17:00. במילים אחרות, אם ילן אפילו תרמוז על אפשרות להעלאת הריבית מוקדם יותר מציפיות השוק הנוכחיות (שהן בערך מאמצע 2015 ואילך) - הדבר צפוי להקפיץ מיד את המטבע האמריקאי.

יתרה מזאת, המגמה החיובית בשווקים תומכת גם היא בחולשת הדולר, אבל צריך לציין שהבוקר הדולר האמריקאי דווקא מתחזק מול האירו בכ-0.1% - כך שהשקל חזק באופן ספציפי. כעת, הדולר-שקל ממשיך להתקרב לרמת השפל של יוני 2011 אז נבחר הדולר תמורת 3.362 שקל - השפל הנמוך ביותר מאז יולי 2008.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר-שקל נחלש עם פתיחת שבוע המסחר והוא נסחר מתחת לרמת ההתנגדות ב-4.4150. התחזקות השקל קשורה לסנטימנט החיובי בשוק ההון העולמי כולו, לאחר שאמש הדאו-ג'ונס קבע שוב שיא חדש."

"עונת דוחות הרווח בוול-סטריט החלה טוב, ואמש בנק ההשקעות סיטיגרופ פרסם דוח טוב מהמצופה שהיטיב עם הסנטימנט. באווירה כזו, אנו עדים להיחלשות הנכסים הסולידיים יותר לעומת הנכסים בעלי התשואה הגבוהה יותר, ובראש ובראשונה מניות."

"בשוק המט"ח, באווירה כזו, הדולר נחלש למול יתר המטבעות שנושאים גבוהה יותר, ובכלל זה השקל. בשוק המט"ח המקומי, השורטיסטים מרגישים על הסוס ומנצלים את הסנטימנט כדי למכור את הדולר-שקל, ואכן השקל מתבלט גם בהשוואה למטבעות מובילים אחרים בעולם."

בהתחשב בכך שמהלכי רכישת הדולרים ע"י בנק ישראל לא השפיעו כלל על המגמה, ב-FXCM רואים באירוע המרכזי של היום, כבעל פוטנציאל להביא לשינוי "מה שעשוי לאושש את הדולר הוא רק שינוי ברטוריקה מצד הבנק הפדרלי. ג'נט ילן, נגידת הפד, תחל היום בעדותה בת היומיים בפני הקונגרס, ואם אכן היא תציג רטוריקה קצת נוקשה יותר, שתעלה את ציפיות הריבית של הדולר, השטר הירוק צפוי להתחזק. מנגד, המשך הדבקות במדיניות הריבית האפסית תמשיך להכביד על הדולר."

דולר-שקל מ-2011. קרדיט: בורסהגרף
דולר-שקל מ-2011. קרדיט: בורסהגרף
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הפקרות בבנק ישראל - אין בעל בית
  אנונימי 24/07/2014 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סוחרי המט"ח מבינים שאין בעל בית ועושים כרצונם. הסוף== אסון. פיטורים המוניים וצלילת השקל למימדיו הטבעיים
  סגור
 • 2.
  שער הדולר הנמוך
  פלג 21/07/2014 08:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זו סכנה לעם ישראל וגברת פלוג - ממש לא מתפקדת חבל על המשכורת שהיא מקבלת - משרד האוצר היה מתפקד אותו דבר גם בלי פלוג וחטיבת מקבלי משכורות החינם במסירות מפלג
  סגור
 • 1.
  ואף מילה על המדד???
  משקיע 15/07/2014 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יש היום מדד המחירים לצרכן בישראל, שמשפיע לא פחות מנאומים מעבר לים. לא שווה ציון?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות