האוצר והממשלה הגישו את תזכיר החוק לצמצום הריכוזיות במשק

ועדת הרכוזיות שמטרתה הייתה לבחון דרכי התמודדות עם הבעיות המבניות שקיימות במשק הישראלי - היום הגישה הממשלה תזכיר חוק שאמור ליישם את המלצות הוועדה - הציבור מוזמן להגיב
 |  (4)
שר האוצר, יובל שטייניץ וראש הממשלה בינימין נתניהו
הערב הגישו ראש הממשלה, שר האוצר ושר המשפטים את תזכיר החוק, כפי שניסחו אותו על גבי 121 עמודים, המבוסס על המלצות וועדת הריכוזיות. התזכיר יוצג לציבור ב-21 הימים הקרובים, והוא מזמין הערות. קידומו לחקיקה על ידי וועדת שרים צפוי להתבצע תוך כ-5 שבועות מהיום.

"ביום 22.4.12 אימצה ממשלת ישראל את המלצות הוועדה להגברת התחרותיות במשק, אשר פורסמו בדו"ח הסופי של הוועדה מיום 18.3.12. כמו כן הטילה הממשלה על ראש הממשלה, על שר האוצר ועל שר המשפטים להפיץ תזכיר חוק ליישום המלצות הוועדה ולהביאו לאישור ועדת שרים לענייני חקיקה בהקדם האפשרי. הממשלה הסמיכה את השרים לערוך במסגרת התזכיר התאמות בהמלצות, ככל שנדרש לשם עיגונן בחקיקה".

"הוועדה הוקמה במטרה לבחון דרכי התמודדות עם חלק מהבעיות המבניות הקיימות במשק הישראלי. עמדת הוועדה היא כי המשק בישראל מתאפיין בריכוזיות על-ענפית יתירה בהשוואה לשווקים אחרים ברחבי העולם. ריכוזיות זו מתבטאת, בין השאר, בכך שמספר מצומצם של אנשי עסקים שולט בשיעור ניכר של נכסים ריאליים ופיננסיים במשק. שליטה זו מושגת בחלק ניכר מהמקרים באמצעות קבוצות עסקיות המסודרות במבנה פירמידאלי".

"המלצות הוועדה התייחסו לשלושה מישורי פעולה. מישור הפעולה הראשון נועד להסדיר את חלוקת נכסי הציבור באופן שימנע פגיעה בתחרות ויפחית את הריכוזיות הכלל משקית. מישור הפעולה השני נגע להגבלה על פעולתם של קבוצות עסקיות מורכבות הבנויות בצורת 'פירמידה'. מישור הפעולה השלישי נגע לתנאים להחזקה של גוף פיננסי משמעותי וגוף ריאלי משמעותי בידי אותו בעל שליטה. המלצות הוועדה ביקשו להביא להפרדה בין מי ששולט בנכס ריאלי משמעותי לבין מי ששולט בנכס פיננסי משמעותי", כך נכתב בתזכיר שהוגש היום.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  גם כבלים וגם אגרת טלויזיה?
  למה צריך לשלם פעמיים 14/05/2012 08:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדי שיאיר לפיד ושלי יחימוביץ יקבלו הון עתק אחכ ירוצו לקבל השלמת הכנסה ובטוח הכנסה לכל החיים על חשבוננו?
  סגור
 • 3.
  זה ממש מיותר- לצמצם את זה ל 60
  120 חברי כנסת 14/05/2012 08:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבל על הכסף שלנו
  סגור
 • 2.
  אחרי שהפכו את העם לעבדים הם גם מרדימים אותו
  מטמטמים את העם 14/05/2012 06:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העם לא רואה כמה הוא עבד עובדים מבוקר עד ערב ילדים גדלים פה כמו בספרטה כולם צריכים להיות במעון עם אוכל דפוק יעני הם מסבסדים את הגן הילדים גדלים על מיץ פטל ופרוסת שוקולד בין לבין נותנים להם קוסקוס ואורס גדל פה דור של שמנים חולי סכרת לעתיד האנשים פה עסוקים רק בלעבוד כמו חמורים גם בתי ספר נועדו להיות ביביסיטר של הילדים המורים הפכו להיות ביביסיטר מנוצלים כמו עבד מופלא אין פה עבודה למי שרוצה לעבוד חצי יום כולם צריכים לעבוד בשכר מינימום יום שלם ולהפריש כמובן מס למלך ביבי עכשיו יש לו עוד חבר בממשלה אז צריך עוד כסף ההורים פה סתומים לא מבינים שמס על הבורסה זה רק לקחת מהם גנים לא יעלו יותר זול להפך. אין פה משהו חינים טרכטנברג דפק את העם והעם שותק או בעצם עשה מה שמצופה ממנו בההנחיית ביבי על הדוח הדבילי שלו הוא קיבל הון תועפות עכשיו יוכל לקנות לבת המסכנה שלו בית עבדו על העם שגם הבת שלו יושבת באוהלים אם בת של פרופסור יושבת באוהל אז יש לה אבא קמצן או סתם אדיוט כסף בטוח יש להם. השלב הבא של המחאה זה צריך להיות המורים הפכו אותם למנוצלים עכשיו לא רק שהם עובדים קשה עד 4 גם בבית מחכה להם עבודה בגלל זה רוצים להעיף את כל המורים הותיקים ולהביא טירונים ממושמעים אבל זה יתפוצץ להם בפרצוף חבל שלא יודעים כמה מורים ממורמרים ורוצים לעזוב בסוף ישארו קומץ מורים תוצרת הודו אז ועדת הריכוזיות והשטויות שלה זה זריית חול בעיניים הפתרון היחיד להעיף את ביב ושיטתו לביוב
  סגור
 • 1.
  אבל לא יותר מהיר מהטלת המס 25%!!!!
  איזה מהירות???? 14/05/2012 06:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עכשיו לא רק העם יברח מהבורסה גם בעלי ההון יברחו מפה. בסוף ביבי יטיל מס על הבית שלו בקיסריה
  סגור