פרוטליקס ירדה 3.4%: "רכישה תמורת 800 מיליון ד' היא ריאלית"

פרוטליקס זינקה אמש 15% בנאסד"ק לאחר ששכרה את בנק ההשקעות סיטי שינהל המגעים למכירתה. האנליסט סטיבן טפר מהראל פיננסים מעריך את סיכויי היתכנות העסקה, וסבור כי פרוטליקס עדיין שווה קניה
|
(1)
פרוטליקס, צילום: Bizportal
חברת הביומד פרוטליקס 0% פרוטליקס 64.6 0% פרוטליקס בסיס:64.6 פתיחה:67 גבוה:67 נמוך:64.3 תמורה:35,259 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מרכזת עניין רב ביומיים האחרונים. מניית פרוטליקס (סימול: PLX) זינקה אמש (ג') 14.8% בוול סטריט, זאת ברקע להודעת החברה כי שכרה את בנק ההשקעות סיטי לצורך ניהול מגעים למכירתה לחברות פארמה מובילות. ההערכות בתקשורת הכלכלית הן כי פרוטליקס תימכר תמורת שווי שוק של מיליארד דולר, בעוד פייזר מצידה מוכנה לשלם 750 מיליון דולר בלבד.

למרות העליות הנאות במחיר המניה אמש, הפארמה סטיבן טפר מהראל פיננסים סבור שבחברה עדיין קיים דיסקאונט משמעותי, נותר בהמלצת "קניה" בסיכון גבוה ומעלה את מחיר היעד למניה מ-7 דולר ל-7.7 דולר, מחיר המשקף אפסייד של 25% על מחיר הסגירה בנאסד"ק.

טפר מדגיש כי בשונה מהידיעות שפורסמו בכלי התקשורת, החברה לא מאשרת שהיא מעמידה את החברה לפי שווי של מיליארד דולר, ולא לאפשרות שענקית התרופות פייזר הביעה עניין לרכוש את החברה לפי שווי של 750 מיליון דולר.

להערכת טפר, "שווי החברה כחברה בפני עצמה עומד על כ-670 מיליון דולר, המשקף 7 דולר למניה, שווי שמגלם בתוכו את פעילות החברה, כולל תזרים הכנסות ממוצר האלילסו, בתוספת של השווי של הטכנולוגיה וצבר המוצרים שבפיתוח (כ-240 מיליון דולר). היה והעסקה תצא לפועל, השווי הריאלי שניתן לצפות מעסקת מכירה של החברה הינו כ-800 מיליון דולר, המשקף מחיר של 8.3 דולר, פרמיה של 37% אשר לוקחת בחשבון ששווי הטכנולוגיה ומוצרי המו"פ כבר נמצאים בבסיס השווי, ושלחברה כבר יש שותפות אסטרטגית מהותית עם פייזר.

טפר מסביר בשיחה שקיים עם Bizportal מדוע להערכתו העסקה לא תצא לפועל בשווי שוק של מיליארד דולר: "לבעלי השליטה בפרוטליקס יהיה קשה מאוד למכור את החברה לפי שווי שוק של מיליארד דולר, זאת לאור העיכוב בשיווק תרופת האלילסו למחלת הגושה בארה"ב פייזר, שכבר פועלת לשיווק התרופה ומתחלקת עם פרוטליקס בהכנסות בשיעור של 60%, מתקשה להתמודד עם מיצובן החזק של מתחרותיה של פרוטליקס בארה"ב".

עוד הוסיף טפר כי "הפוטנציאל של האלילסו מוגבל מאוד, וצפוי לעמוד על לא יותר מ-200 מיליון דולר לשנה בשיא, וקיים פער משמעותי בין האלילסו ליתר התרופות בקנה, ובכללן התרופה למחלת הפאברי, שמצויות בשלב הקליני שלהן. בנוסף, פרוטליקס עדיין לא הצליחה להוכיח שהיא אכן יודעת לייצר את כל הסוגים של התרופות הביולוגיות לסרטן ויתר המחלות האוטואימוניות".

טפר מתייחס לסיכויי היתכנות העסקה ולהשפעתה על מכירותיה של החברה: "אני חושב שבעלי השליטה בפרוטליקס, בניגוד לקשיים במגעים למכירת {גיוון}, צפויים להתפשר ולהסכים על שווי שוק נמוך יותר ממליארד דולר. איני חושב שהעסקה צפויה להשפיע בדרך כלשהי על מכירות התרופה למחלת הגושה, שכן כבר כיום פייזר משווקת את תרופת הגושה, אם כי לא בהצלחה מרובה. אני יכול להבין את רצונה של פייזר לרכוש את פרוטליקס ולהתרחב בשוק התרופות לגושה, גם אם הוא קטן יחסית, אך איני מבין את האינטרסים של חברות פארמה אחרות, כדוגמת נוברטיס, לרכוש את פרוטליקס לנוכח הסכם השיווק שלה עם פייזר".

למרות אכזבתו ממכירות תרופת האלילסו, טפר עדיין סבור כי מניות החברה מעניינות לקנייה גם לאחר העליות הנאות אמש: "אני סבור שלאור אי הוודאות בהשלמת העסקה, מחיר שווי המשקל של פרוטליקס הוא סביב איזור ה-7 דולר, המשקף לה שווי שוק של 670-680 מיליון דולר. המשקיעים צריכים להיות זהירים מאוד ולשקול להקטין את הפוזיציה שלהם במניה היה ומניות פרוטליקס יזנקו אל מעל לרמה של 7 דולר".

בנוסף להחזקה ישירה למניות פרוטליקס, למשקיעים ישנם דרכים עקיפות נוספות להיחשף לביצועי המנייה, זאת באמצעות החזקת מניות פנטזי נטוורק +1.7% פנטזי נטוורק 221.3 +1.7% פנטזי נטוורק בסיס:217.6 פתיחה:220 גבוה:222 נמוך:220 תמורה:9,991 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ו וויי בוקס +0.38% וויי בוקס 79.8 +0.38% וויי בוקס בסיס:79.5 פתיחה:79.5 גבוה:80 נמוך:79.5 תמורה:19,969 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . קרן ההשקעות מרתון מחזיקה בשיעור של 2.44% ממניות פרוטליקס ואילו ביוסל הינה חברת החזקות שכל פעילותה מסתכמת בהחזקה של 16% ממניות חברת הביומד. ביוסל נסחרת בשווי שוק של 178 מיליון שקל, ולהערכת טפר קיים דיסקאונט סחיר של 30% בין שתי החברות. להערכת טפר, הדיסקאונט הגדול הינו לאור חשש המשקיעים כי ביוסל לא תחלק את מירב המזומנים שיתקבלו ממכירת פרוטליקס, אם אכן תתבצע, כדיבידנד לבעלי המניות, ואולי תעדיף להשקיע חלק מהמזומנים בהשקעות שונות אחרות בתחום הביומד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בטוח שתמכר לפייזר
  רץ למרחקים ארוכים 06/02/2013 15:12
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אין ספק שהיו דיונים מוקדמים עם פייזר. פרוטליקס רוצים את פייזר. אך בניסיון לעלות את המחיר מנסים לעניין חברות גדולות נוספות כדי ליצור לחץ על פייזר. במידה ולא תהיה התנפלות אני מאמין שהמחיר אכן יסגר על 800 מיליון$. המידה ותהיה התענינות אמיתית מצד חברות גדולות אחרות שפרוטליקס תתאים להם בהרחבה לשוק הביוגנרי - המחיר יכול לעלות מעבר לכך. בכל מקרה כרגע המחיר של פרוטליקס צריך לעמוד על לפחות 7$. אני מצפה שגם בעתיד יהיו הדלפות לא רשמיות כחלק ממשחק המשא ומתן. בהצלחה לכולם
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות