אבוג'ן חתמה על הסכם שת"פ להעלאת יבול ועמידות ליובש של אורז

ההסכם נחתם מול חברת Seeds ההודית אשר תקבל בלעדיות בבדיקת גנים שהתגלו על ידי אבוג'ן
|
יאכילו את ההודים?

חברת אבוג'ן +0.84% אבוג'ן 516.5 +0.84% אבוג'ן בסיס:512.2 פתיחה:512.2 גבוה:532.9 נמוך:508.2 תמורה:116,381 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מרחיבה את שיתופי הפעולה שלה מול חברות זרעים בעולם. היום (א') מעדכנת החברה כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה מול חברת Rasi Seeds ההודית שבמסגרתם ינסו החברות לשפר את גידולי האורז בדגש על העלאת היבול והעמידות ליובש. שיתוף הפעולה יבוסס על ידי גנים אשר התגלו על ידי אבוג'ן שעשויים לשפר את התכונות האלו.

אורז הוא אחד הדגנים החשובים בתזונת האדם ומהווה כחמישית מכלל הקלוריות הנצרכות בעולם. למעלה מ-50 אחוז מאוכלוסיית העולם מסתמכת על האורז כמאכל עיקרי. מאחר ואורז תלוי עדיין במי גשמים, שינויים בתנאי האקלים עשויים לשנות את האיזון בין הביקוש וההיצע - ואת בעיה זו מנסות החברות לפתור.

כחלק מן ההסכם אבוג'ן תעניק לחברה ההודית רישיון לשימוש באורז במספר גנים. החברה ההודית תשלם את הגנים במסגרת תוכניות המו"פ שלה ותבחן אותם בניסויי שדה. חברת Rasi Seeds תקבל זכויות למסחר את זני האורז המשופר בהודו ותקבל גם להרחיב את הרישיון למדינות נוספות.

מבחינתה של אבוג'ן, זו תקבל תשלומים בהתאם לעמידה באבני דרך וכמו כן תקבל תמלוגים מההכנסות העתידיות כתוצאה ממכירת המוצר המשופר. אבוג'ן אינה חושפת את שיעור התמלוגים אותם תקבל בהסכם, ככל הנראה מסיבות מסחריות.

"אנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה עם חברת Rasi Seeds, אחת מחברות הזרעים הגדולות בהודו. הודו ודרום-מזרח אסיה הינם שווקים מרכזיים ואסטרטגים של זרעי אורז, ואנו שמחים על ההזדדמנות להטמיע את הטכנולוגיה שלנו בשווקים אלו, בשיתוף פעולה עם אחת מחברות הזרעים המובילות באיזור", ציין מר עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן.

"בהתחשב בחשיבות הקריטית של אורז לתזונה האנושית באיזור מתפתח זה של העולם, אנו מאמינים כי על-ידי מתן מענה לתכונות מפתח, כגון העלאת יבול ועמידות ליובש, אנו יכולים לתרום באופן משמעותי להגברת היבול ועל-ידי כך לתרום הן לחקלאים והן לצרכנים השונים ברחבי העולם".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות