חודש קשה בניהול התיקים: ירידה של כ-5.7% בתשואת התיקים עם חשיפה מקסימלית של 30% למניות

בענף תיקי ההשקעות נרשמו בספטמבר פידיונות של מיליארדים בודדים מתוך ענף המגלגל 60 עד 80 מיליאד שקלים
|
חודש קשה בניהול התיקים: ירידה של כ-5.7% בתשואת התיקים עם חשיפה מקסימלית של 30% למניות

חודש ספטמבר, במהלכו נרשמו ירידות שערים של כ-12% במדד ת"א 25 וכ-20% במדד נדל"ן 15, לא פסח גם על המשקיעים באמצעות מנהלי תיקי ההשקעות. מדד מנהלי התיקים של קלי שוקי הון, מצביע על ירידה של כ-5.7%בתיקי ההשקעות שבהם שיעור המניות המכסימאלי הוא 30%.

לדברי אבי מנדה, מנכ"ל קלי שוקי הון, הפידיונות בענף ניהול התיקים לא היו חריגים ועומדים על מיליארדים בודדים, על אף העובדה שמדובר בכספים נזילים. אולי ניתן ללמוד מכך כי לקוחות המשקיעים באמצעות מנהלי תיקים הינם מתוחכמים יותר מלקוחות ממוצעים.

מנדה מציין כי בהשוואה לקרנות הנאמנות, אחוז הפידיונות נמוך משמעותית, שכן מדובר בפידיונות של כ-1.1 עד 2 מיליארד שקלים, מתוך תעשייה המגלגלת לפי הערכות בין 60 ל-80 מיליארד שקלים. חשוב לציין כי חלק ניכר מהכספים המנוהלים על ידי בתי השקעות הוא כסף של גופים מוסדיים.

"היד של משקיעים שכספם מנוהל על ידי מנהלי תיקים היא פחות חלשה מזו של משקיעים בקרנות נאמנות או בקופות גמל. היתרון הגדול כיום בניהול השקעות, הוא בכך שלא נעשים מעשים פזיזים מתוך שיקולים פסיכולוגיים. מרבית הלקוחות שפנו אלינו, לא ביקשו לפדות את כספם אלא ביקשו להקטין סיכון באמצעות הקטנת אחוז המניות". מציין אבי מנדה.

מדד מנהלי התיקים של קלי שוקי הון מבוסס על תוצאות אמת של 7 בתי השקעות מהגדולים בישראל, המייצגים כ-80% מסך ניהול הנכסים בענף זה. נתונים אלו מוצלבים עם נתוני הלקוחות המטופלים על ידי קלי שוקי הון, וכך מושג דיוק גבוה יחסית. התשואות הינן בניכוי מס חלקי, בניכוי דמי ניהול ועמלות ועמלות קנייה ומכירה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות