כחלון לוקח צעד אחורה? ״מעולם לא אמרתי שנוריד את מחירי הדירות"

שר האוצר בפגישה עם קבלנים: "אתם יודעים איזה סיכונים לקחתי על עצמי בחקיקה? בשביל מה? בשביל הצעירים"
 | 
(72)
משה כחלון, צילום: תמיר ברגיג
״אי אפשר להתעלם מהפעולות שעשינו השנה. היעדים שהצבנו לעצמנו הם לא האחרונים. אני לא מתכוון להוריד את הרגל מדוושת הגז״, כך אמר שר האוצר, משה כחלון, בכינוס הראשון של מועצת המנהלים של ענף הבנייה בהתאחדות בוני הארץ, בו השתתפו מעל 20 יזמים ומנכ"לי החברות הגדולות בענף הבנייה והתשתיות בישראל. 
כחלון הוסיף: ״מעולם לא אמרתי שנוריד את מחירי הדירות, אמרתי שנספק דירות וזה יקרה. הדיור הוא הנושא שמעניין את התקשורת. המחירים עולים נקודה ופותחים עם זה מהדורת חדשות. זוהי אחת השנים הטובות בכלכלת ישראל אבל אף אחד לא ירים טלפון לשאול על הנושא״.
השר כחלון התייחס לביקורות של שורה של קבלנים ובעלי חברות שדיברו על הבעייתיות בתכניות הממשלה ואמר: ״אני ממשלה, אני צריך לדאוג לאזרחים ואם צריך עושים צעדים קשים. מישהו צריך לדאוג לאנשים האלה (הזוגות הצעירים). המצב השתפר ויהיה במקום אחר בעתיד הקרוב. בהתחלה נכנסתי לתפקיד וראיתי מצב חירום. יש כרגע הצטננות בשוק ואנחנו יותר רגועים ממה שנכנסתי לתפקיד״.
כחלון על הצעירים שאיבדו סיכוי בשוק הדיור
כחלון הוסיף ואמר כי ״בעבר כל דירה שבאו למכור הקבלנים - באו אנשים חזקים וקנו, ככה דורות שלמים איבדו את הסיכוי לדירה. אתם יודעים איזה סיכונים לקחתי על עצמי בחקיקה? בשביל מה? בשביל הצעירים. יכולתי להיות פופולרי ועשיתי צעדים קשים. תבינו, השוק יותר חכם מכולנו, הקבלן סרוגו אמר פה ׳לא נרוויח לא נבנה׳ וזה בדיוק השוק. היה פה משבר גדול. הזוגות הצעירים איבדו תקווה והיום כבר מהמחקרים שלנו אנחנו רואים שהם קיבלו תקווה. אני מאחל לכל אחד את החוויה שזוג צעיר יבוא ויגיד לך ׳אדוני השר לא האמנתי שאקנה דירה ב-1.2 מיליון שקל׳. אני מבטיח לכם. כולם יקבלו. אנחנו מתכוונים להשאר עד נובמבר 2019 (קדנציה מלאה לממשלה הנוכחית) ונספק את הדירות לכולם. גמרנו את משבר הדיור״. 
לדברי כחלון, יש צורך לטפל בחסמים גם בקרקעות שאינן בבעלות המדינה: ״אנחנו צריכים גם לקצר הליכים בקרקעות הפרטיות שיצאו לשוק ולכולם ולא רק למחיר למשתכן. ומדינת ישראל לא לוקחת שקל לעצמה בקרקעות הפרטיות. אנחנו מבינים את נושא משפרי הדיור וכבר נותנים אחוזים עבורם בפרויקטים. אני די רגוע בעניין מחיר למשתכן והעסקאות הן יפות. יש 70 אלף רשומים לתכנית״.
כחלון הוסיף בעניין סוגיית משפרי הדיור שאינם בתכנית מחיר למשתכן: ״אני חושב שאנחנו במקום מעולה ואפשר כבר לפנות חלק למשפרי הדיור המהווים 70% מהשוק. נכון 30% זה הזוגות הצעירים, אבל הם נשארו מאחור כל הזמן ועכשיו באמצעות מחיר למשתכן דחפנו אותם קדימה. לא נכנסו למשבר קל, ובאנו לעזור לצאת ממנו ולא יצרנו אותו. נכנסתי כשר אוצר וראיתי כזה בור - וכל מה שיש לי אני עושה כדי לכסות אותו. נכון, במחיר למשתכן יש דירות של 5 חדרים שאין לזוג צעיר מה לעשות איתה. זה שהיום אני יושב ומדבר על 36 אלף עסקאות זה כי שפכנו שם הכל. אבל כן, עשינו גם טעויות. 70 אלף שיווקים שהופכים לעסקאות אומר שאנחנו ואתם במקום אחר. אנחנו מבינים את הצרכים למשפרי הדיור ונעזור ונקדם זאת״. 
״יש צורך בערים חדשות כפי שאמר פה הקבלן פייגלין״, אמר כחלון והוסיף, ״זה ויכוח מתמטי, ברגע שבנו את העיר מודיעין רוקנו את רמלה לוד. מצד שני אני מסתכל על  העיר החדשה, חריש ורואה את האיכות שהיא נבנית בה ואנחנו צריכים למצוא את האיזונים ואם צריך לבנות ערים חדשות - נבנה ערים חדשות. אתה צודק בחשיבה ל-10 שנים קדימה. אבל בשלב הזה בגלל המצוקה אסור לנו ליצור בעיה במקום אחר״, אמר כחלון. 
הקבלנים פונים לכחלון - החסמים ואי הוודאות בענף
בפתח הכנס דיבר רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ: ״היום אנחנו מרימים דגל אדום. שנים של העדר ראייה אסטרטגית הביאו את הענף לאן שהוא היום. אם לא נפעל נכון נמשיך לדרדר את הענף ויחד עימו את הכלכלה בישראל. בלי וודאות מינימלית ענף הבנייה ימשיך בקריסתו. אנחנו רוצים לבנות כמה שיותר דירות, אך ללא ענף בריא וחזק לא נעמוד במשימה. במקום לדבר על היתרי בנייה למגורים ברעננה בוא נדבר על הליכי הרישוי המייאשים לקבלנים. בזמן שאני מדבר כאן, קבלנים קטנים וגדולים שוברים את הראש איך לשפר את תהליכי העבודה שלהם שיתאימו לשינויים בענף. חברות בענף לעתים לוקחות סיכונים רבים מידי שמובילות לקריסתן".
בריק בסיום דבריו פנה אישית לכחלון ואמר: ״כחלון, אמרת בשבוע שעבר שאתה מתכוון לא להפסיק לבנות עד שיהיו יותר דירות מאנשים, לשם כך עליך לשים יעדך על חסמי הקרקע, שבלעדיה אין דירות ולא תהיה ירידה במחיר. הכל בידייך״. 
אורן הוד מנכ״ל אפריקה מגורים מקבוצת אפריקה ישראל הוסיף ודיבר על ההתעלמות ממשפרי הדיור בתכניות הממשלה: ״שלושת המהלכים העיקריים של הממשלה הם מחיר למשתכן, דיור להשכרה והתחדשות עירונית. אבל אותי אמא שלי לימדה, שכל דבר עושים במידה. וברגע שהממשלה מטפלת רק בפלח שוק אחד הזוגות הצעירים, ומותירה פלח שלם של משפרי הדיור ללא מענה יש לנו בעיה. כי יש פתרון רק ל1/4 מהביקוש בשוק. צריך פתרון מאוזן במסגרתו 50% מהדירות יהיו מיועדות לחסרי דירה והשאר לשיווק פרטי. כך השכונות יהיו מאוזנות יותר, הטרוגניות ואיכותיות״.
ארנון פרידמן מנכ״ל אשדר התייחס לחסמים ברשויות המקומיות: ״הרשויות המקומיות עדיין מהוות בעיה. יש רשויות שנרתמות יותר או פחות. רובן לא מקבלות מספיק תמריצים כדי לעודד תוספת בנייה בתחומן ובעיקר במרכז הארץ. נכון שלמדינה יש פחות קרקעות במרכז אבל צריך לטפל בנושא. כיום כבר לא רואים מגורים אלא תעסוקה ומסחר בגלל הארנונה הגבוהה שנגבית מהרשויות. בנוסף לכך ישנה ההתנגדות לתמ״א 38 בגלל היטל ההשבחה. התוספת להיטל צריכה להיות מגובה״. על כך השיב כחלון: ״נותנים להם (ראשי הרשויות) אצבע והם רוצים את כל היד״.
ראול סרוגו מנכ״ל משותף בחברת סרוגו ובניו דיבר על התייקרות הקרקעות והרווחיות בענף: ״אני זוכר שהיית אצלי במשרד״, פנה סרוגו לשר כחלון, ״ועשינו יחד עבודה משותפת, אבל זה לא מספיק. הרווחיות של הקבלנים בשחיקה - אמנם המחירים עלו, אבל מחירי הקרקע גבוהים הרבה יותר. היום הרווחיות נמוכה הרבה יותר מלפני 8-10 שנים, מאז החלו הדירות להתייקר. כחלון, אתה צריך לרתום אותנו, אנחנו זרוע הביצוע שלך. אתה יכול לייצר גרפים ולשווק קרקעות אבל אם אנחנו לא נבנה לא יהיו דירות. תמיד אומרים שאנחנו אינטרסנטים, אני אפתיע ואומר - זה נכון. יש לנו אינטרס לדאוג לקבלנים ולשפר את האינטרס הכלכלי ולשמור על כבוד המקצוע ועל הענף כי אנחנו רואים אותו לאורך זמן. לכן זה אינטרס משותף. כדי שנבנה 80 אלף דירות בשנה, שזה מה שהמדינה צריכה ולכן צריכה לרתום אותנו לכך״.
תגובות לכתבה(72):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 57.
  כישלון
  משה 17/01/2017 18:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אדוני שר האוצר נכשלת תתפתר זה לא שוק סלולר היית צריך להטיל 50 אחוז ריבית למי שרוצה לקחת משכנתה ויש בבעלותו דירה אחת ומנגד להוזיל לזוגותחסרי דיור את הריבית מי שיש כסף ורוצה לקנות בית בתמורה מלאה בלי לקחת משכנתה אז בבקשה תאמין לי שאף אחד לא היה משקיע את כספו לדירה מצד שני תוריד את המס על הבורסה חלק גדול מהכספים היו עוברים לשם והיו פותרים את בעית הדיור
  סגור
 • 56.
  משת"פ עם הריסת המדינה
  קשקשן 14/01/2017 11:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האינך מבין שאתה יכול לעצור את כאוס הדמוקרטיה? האם אינך רואה מי הם אינך רואה את מה שקורה פה? האם אינך רואה אתהשרים והחכ"ים מסביבך? האם אינך מבין לאיזה שפל אנחנו מתקדמים וכו וכו עצור לרגע וחשוב - אתה יכול לעצור את כל הנ"ל ולצאת גדול אל תאחז בתפקידך כאוחז בקרנות המזבח
  סגור
 • 55.
  יותר גרועים מהמאפיה
  תל אביבי 13/01/2017 17:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כחלון עשה חוק שיעלה הרבה יותר משיכניס ויגרום למדינה הפסדים כבדים במיליארדים. הצעירים לא מעניינים אותו בכלל, הם יקבלו ממנו נא באוזן. החוק אמור היה להכניס 800 מיליון שקל. ובפועל: אם תמכרנה 10000 דירות ע"י המשקיעים וכל אחד מהם יקבל 85000 שקל העלות למשק תהיה 850 מיליון שקל אם תמכרנה 20000 דירות העלות למשק תהיה מיליארד ו-700 מיליון שקלים אם תמכרנה 30000 דירות העלות למשק תהיה 2 מיליארד ו- 550 מיליון שקלים אם תמכרנה 40000 דירות העלות למשק תהיה 3 מיליארד ו- 400 מיליון שקלים שנמשיך?, אין צורך, ברור ששר האוצר הזה קוקו לגמרי. ואם תמכרנה הדירות, מי יישאר לשלם את אותם 800 מיליון השקלים המקווים? במאמר מוסגר, היינו מאוד שמחים לשמוע שמשהו מהמפרט של חווילתו הנאה של גלנט משתקף גם במפרטי המחיר למשתכן. ועכשיו הגענו לדובדבן שבקצפת : נוסחת הפלא לחישוב ערך הדירה, זו שאמורה להדיר שינה מעיניו של כל שמאי. נדמה לנו שאפילו בקוזה נוסטרה יודעים להעריך טוב יותר את ערך הנכסים. במילה אחת, הנוסחה הזאת היא: קקה !, REAL SHIT. אולי יהיה בבג"ץ מישהו שידרוש לפחות הערכת שמאי לדירות
  סגור
 • 54.
  אם מס דירה 3 כל כך רע איך יתכן שלא עצרו אותו הכרישים??? (ל"ת)
  kjkj 13/01/2017 17:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 53.
  הרסת את הכלכלה הברחת משקיעי נדלן והקטנת הכנסות המדינה.ז (ל"ת)
  jj 12/01/2017 19:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 52.
  אין זה משנה מה שאמרת
  י. 12/01/2017 19:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם מבלי שאמרת אתה מחוייב בתוקף תפקידך להוריד את מחירי הדיור. מאחר והפכת למאחז עיניים אין זה משנה אם ביבי גרם לך מוטב לך להתפתר אתה רואה את הסקרים למה אתה מחכה ?
  סגור
 • 51.
  דווקא אמרת שהמחירים יעלו
  משקיע 12/01/2017 18:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למיטב זיכרוני הבטחת שמחירי הדיור יעלו ומכוון שאני מושקע בדיור בחרתי בך שתעלה את המחירים אחרת לא אבחר בך שוב
  סגור
 • 50.
  תסביר לי ש"ד בת"א10000=1500 מס בת ים 3000 ש ד 1500 מס
  אריק / 11/01/2017 19:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה בתל אביב 15% מס ובת ים 50 מס ועוד 10 % יש הגיון כחלון מס שויוני מאוד
  סגור
 • 49.
  האם אמרת שמדינת ישראל בתחום הנדל"ן צריכה
  פוליטיקאי ! 04/01/2017 12:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להכריז על מצב חירום לפני הבחירות? אמרת!!! כאחד ששותף כשנתיים בממשלת ישראל למה? למה? לא הכרזתם עד היום מצב חירום בנדל"ן ?
  סגור
 • 48.
  איך יודעים שפוליטקאי משקר?
  נכה מחוסר דיור 03/01/2017 22:46
  הגב לתגובה זו
  11 1
  הוא פותח את הפה
  סגור
 • 47.
  כחלון משקר. תתפטר כפי שהבטחת!
  רונה 03/01/2017 21:27
  הגב לתגובה זו
  17 3
  איך עלה הפשפש? כחלון שר קנאי,עילג, מתעלק על "משקיעים" כאילו שקנו משהו מחשבונו הפרטי.. תתפטר, אתה כשלון! איש לא יבחר בך. לא היה מעולם שר אוצר כושל כמוך. ראש של אבן, בלטה.
  סגור
 • 46.
  ואני אומר בפעם המאה : רוצו לקנות דירות להשקעה !!!!!!!
  קניתי והתעשרתי. 03/01/2017 21:02
  הגב לתגובה זו
  6 7
  רווח השנה לפחות 20 אחוז . סליחה ,פחות אחוז אחד מס אגו של כחלון .
  סגור
 • 45.
  באר שבע
  רון 03/01/2017 20:40
  הגב לתגובה זו
  3 0
  איך קורה שכל מי שמגיע לליכוד משקר גונב והופך לרמאי
  סגור
 • 44.
  סליחה ? אז בשביל מה שמת מס דירה שלישית ?
  משה - חיפה 03/01/2017 20:26
  הגב לתגובה זו
  9 3
  שר אוצר הזוי. המשכירים מגלגלים את המס על השוכרים המסכנים.
  סגור
 • 43.
  לכחלון
  משה 03/01/2017 20:18
  הגב לתגובה זו
  3 2
  למה אתה חושב שאנחנו מצפים שתוריד את מחירי הדירות כי מאיפוא תיקח כסף עבור החרדים
  סגור
 • 42.
  זה מי שאיחל לבעלי דירות לקפוץ מהגגות; זה שר?? זה קרקס (ל"ת)
  לך הביתה 03/01/2017 20:14
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור
 • טען עוד
 • הוא מנהל תעמולה תקשורתית כנגד בעלי דירות ובאתה עת
  מתי 04/01/2017 12:37
  הגב לתגובה זו
  5 1
  נותן עידוד ופטור על פיצול בתי קרקע, למה? כי לחברים שלו יש בתי קרקע................
  סגור
 • 41.
  הינה הוא מזגזג אל תעשה את כולם טיפשים זה יעלה לך ביוקר (ל"ת)
  יש 03/01/2017 18:53
  הגב לתגובה זו
  6 1
  סגור
 • 40.
  כחלון אתה עושה קוסמטיקה
  אנונימי 03/01/2017 18:17
  הגב לתגובה זו
  5 2
  ביבי מקרקס אותך ואתה נכנע עדיף שתהיה בעל עקרונות לדוגמא התאגיד ? חוק ההסדרים אין בו שום בשורה צריך להויד את המ.ע.מ ל-10% יש מספיק מיסים עקיפים שהם כלי שליטה בעם כסף לחרדים ולמתנחלים נתת בשפע ארנונה לעסקים רצחנית כל שיתר שביצעת אבקה במדבר
  סגור
 • 39.
  בחייאת כחלון ?
  אחד 03/01/2017 18:15
  הגב לתגובה זו
  4 0
  "אני הולך לפעול בנושא הדיור כפי שפעלתי בסלולר" למה בדיוק התכוונת יא כחלון ?
  סגור
 • 38.
  ביבי עשה לך כיפה אדומה
  אנונימי 03/01/2017 18:11
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לפני הכל ולפני ההסכמים הקואליציונים היית צריך לשנות את מבנה המשק הכסף שמגיע מהמיסים העקיפים צריך לחזור לחינוך ישיר ולא באמצעות קבלני לצמצם את ההפרטה לבריאות להורדת הארנונה לעסקים דבר שיאלצ את העיריות לפנות לממשלה אחרי כל אלה היית מצליח להוריד את מחירי הנדל"ן אשמח לפגוש ולפרט
  סגור
 • 37.
  כישלון כישלון הנזק שנגרם יקח 10 שנים לתקן הביתה כישלו (ל"ת)
  אריק / 03/01/2017 17:45
  הגב לתגובה זו
  7 5
  סגור
 • 36.
  כחלון תפסיק לעשוק את משלמי המיסים
  יוסי 03/01/2017 16:42
  הגב לתגובה זו
  10 2
  כחלון הלא חכם במיוחד, תפסיק לעשוק את משלמי המיסים, גם אם הם מרוויחים הרבה, עליך להתאמץ ולגבות מאלה שלא משלמים אף פעמים, חרדים וערבים, תתחיל לעבוד קשה, ואל תבחר בדרך הקלה. אני יקים מרד נגד עושקי האוצר, אתה בראשם
  סגור
 • 35.
  בורסה פחחחחחח
  חני 03/01/2017 16:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבורסה שלנו צריכה אימפוזיה היא כבר כמה שנים לא מענינת את הכסף שלי עשיתי בנסדק
  סגור
 • 34.
  עוד לא פגשתי איש ליכוד שלא מדבר לציבור ומשקר במצח נחושה
  שוש 03/01/2017 16:36
  הגב לתגובה זו
  6 1
  איפה הקופצים מהגגות ?מה דעתך לגרום לכך ?מהיום הראשון שהליכוד בשלטון הוא יוצא לתקשורת אם הבטחות לשפר ולהוריד את מחירי הדיור ודבר לא קורה כי אין לחבורת הרמאים שום אינטרס שזה יקרה .עם היו רוצים להוריד זה היה קורה בשנה אחת ואני לא כלכלן אך יש לי רעיון לכך.מכרז עולמי ל200.000 דירות להשכרה על קרקעות המדינה והנפקת אג"ח לציבור על אותם דירות עם ריבית של 3% למשך 10-20 שנה והנה לך ירידה של 30% .אך הפחד של המדינה מפשיטת רגל של מערכת הבנקעות שמלווה כסף לציבור של על כל 1 ₪ 200 ₪ הלוואות...
  סגור
 • 33.
  מה עם פרוייקטים פינוי בינוי בשכונות עוני מתפוררות? שינו
  נמאס כבר מכחלון 03/01/2017 16:34
  הגב לתגובה זו
  6 0
  את החוקים, הורידו אחוזי בניה ועכשיו הכול תקוע.
  סגור
 • 32.
  כחלון
  חני 03/01/2017 16:33
  הגב לתגובה זו
  2 1
  טיפ לך עם אתה רוצה להוריד את מחירי הדירות תוריד את המס לבורסה בשנות ה90 אשים מכרו דירות בכדי להשקיע בבורסה אחרת מה שלא תעשה בעינין הדירות לא יעזור הגיע הזמן שתשנה תקטיקה במלא רשות המיסים לא מרויחה מס בשוק ההון כי כל המניות מחוקות
  סגור
 • 31.
  כחלון לעולם לא יהיה סוס .
  זוג שעיר 03/01/2017 16:26
  הגב לתגובה זו
  8 1
  יודעים למה כי הוא חמור !
  סגור
 • 30.
  סופבועה=שנים מונופול נדלניסט+תקשורת פסיכו-הרצה עם טיפש!
  קבלן,בנק,ממשל=גנבים 03/01/2017 16:05
  הגב לתגובה זו
  2 2
  שנים מונופול לפסיכו-הרצה= תירוץ החזירות הנדלניסטים למנועה פיצוץ סופבועה להגנת על הבנקים= שקר חזירי באישור הממשל ובנק ישראל להמשך ניצול עם טיפש שיהיה משועבד לבנקים ולממשלה במשכנתאות מטורפות של מיליון+( 70-90% )= הבנקים בישראל היו תמיד מפוקחים ל-% קטן למשכנתאות בנדל"ן=פישר ברח + עם פלוג יצרו סופבועה=אפילו פישר לאחר שברח הודע בפרסום לא מזמן שיש בישראל בועה =הם סיכנו את עתיד המדינה יצרו עדר של העם הטיפש הצעיר והוריהם לעבדות של דורי דורות! .... בושה וחרפה של מדינה שמנצל את אזרחיה!
  סגור
 • 29.
  מחירי הדירות ירדו עד 2019
  דוד מירושלים 03/01/2017 15:52
  הגב לתגובה זו
  7 5
  אני בטוח (99%) שמחירי הדירות ירדו ב10-25% עד סוף 2019. לא בגלל מעשי הממשלה אלא בגלל משבר כלכלי עולמי
  סגור
 • 28.
  כחלון אמר מזמן בגלי צה"ל שהוא לא ירשה
  z 03/01/2017 15:43
  הגב לתגובה זו
  1 1
  למחירי הדירות לרדת יותר מ- 5 אחוזים. יוצא שכחלון גנב את הקול שלי בבחירות, כי בחרתי בו על סמך הבטחתו המפורשת להורדת מחירי הדיור.
  סגור
 • 27.
  כחלון
  לוך 03/01/2017 15:38
  הגב לתגובה זו
  2 2
  איש הזוי שר עם ראש של אבן וכאלו חברתי אתה מלק כסף לכל המעוניין כמו חרדים מתנחלים שאלוהים ישלם לך
  סגור
 • 26.
  כחלון נא לחשוב לפני שמדברים
  יענקלה 03/01/2017 15:25
  הגב לתגובה זו
  3 3
  הצטננות אולי שפעת בגלל מזג האויאר והחורף , ההפך מחיר הדירות עלה ב 9 אחוז . בקיצור כ ש ל ו ן .
  סגור
 • 25.
  מי אמר "מי שישקיע בבטון עוד יקפוץ מהגג" ??!! (ל"ת)
  DDD324 03/01/2017 15:17
  הגב לתגובה זו
  6 2
  סגור
 • 24.
  גם אם לא אמר בהחלט רמז (ל"ת)
  אלי 03/01/2017 14:51
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 23.
  איזה טעות עשינו עם הכחלון הזה...
  אבי 03/01/2017 14:08
  הגב לתגובה זו
  20 7
  עוד שניה וגם "ההישג" היחיד שלו הולך לרדת לטמיון. מחירי הסלולר הולכים לעלות... הוא צריך להתבייש לעצמו.
  סגור
 • 22.
  קורת גג!! זה דבר אלמנטרי!!! אין תרוצים למאכזב !!! (ל"ת)
  למאכזב נגמרו התרוצים 03/01/2017 13:36
  הגב לתגובה זו
  16 2
  סגור
 • זה נכון, אבל אין חובה לרכוש אפשר לשכור, הבעיה שכחלון
  בחו"ל 1/3 שוכרים 03/01/2017 18:07
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סינדל את עצמו עם ההתעלקות על המשקיעים ועכשיו הוא צריך לתת דירות שאין לו ולא יהיו.
  סגור
 • 21.
  כחלון בפול גז עם גלגלים מפונצרים
  טלטל 03/01/2017 13:31
  הגב לתגובה זו
  19 3
  כחלון מומחה לדגים לצמיגים ולאביזרי רכב אין לו השכלה כלכלית ובחירת היועצים שלו היא כושלת.התנהלתו לא תועיל לירידת מחיר הדירות.והוא כבר היום היסטוריה פוליטית.
  סגור
 • גילה את פרצופו האמיתי, רק הפתיע שכל כך מהר.
  אחד העם 03/01/2017 15:04
  הגב לתגובה זו
  12 3
  אחרי מטווה הגז אפשר היה להבין שזה יהיה ככה גם עם הדיור.
  סגור
 • 20.
  כחלון היה ליכודניק שקרן ונשאר ליכודניק שקרן (ל"ת)
  לך הביתה!!! 03/01/2017 13:27
  הגב לתגובה זו
  20 4
  סגור
 • 19.
  כחלון היהיר מעודד ביקוש לדירות ודוחף את המחיר למעלה
  כחלון דוחף מחירים 03/01/2017 13:24
  הגב לתגובה זו
  24 7
  אם הייתי צריך לתאר את כחלון במילה אחת הייתי נוקב במילה "טיפש" ובשתי מילים: "טיפש יהיר". האיש הזה מאז שנכנס לתפקיד מעודד את הביקוש לדירות באופן אגרסיבי, ובכך דוחף מעלה מעלה את מחיר הדירות, וזאת לזכור אחרי גל עליות ארוך, שנקרא מחזור עסקים, שדי מיצה את עצמו. כלומר במקום לבצע פעולות פשוטות של הגברת ההיצע, הוספת עובדים, והקטנת הביקושים שזה המרשם הקלאסי להורדת מחירים הטיפש, שלצערנו הוא שר האוצר שלנו מתנפל על שוק הדיור והורס אותו ברגל גסה ובטיפשות. במקום להקטין בירוקרטיה, שמשמעותה חוסר יעילות ומחירים גבוהים הטיפש מעלה בירוקרטיה שוב ושוב. דוגמה קטנה?: ביקשנו להרחיב מרפסות, נאמר לאדריכל ש"מעתה הבקשה היא ממוחשבת", כלומר רק באמצעות מחשב. במחשב נדרש האדריכל למלא... מספר תיק ברשות מקרקעי ישראל", שאין לנו, פנה האדריכל לרשות, והם לא עונים לו. וכך נתקענו עם הבקשה כבר חודש. מה עושים? למי פונים? את הכחלון זה לא מעניין. וכך נתקענו לא ברור כמה זמן עם הבירוקרטיה תוצרת רשות מקרקעי ישראל שהכחלון אחראי עליה. הקשקשת של הטיפש על "זוגות צעירים וזוגות צעירים" אבל בינתיים שוק הדיוק תקוע עם הבירוקרטיה האיומה
  סגור
 • זה ברור, וזה היה ברור כל הזמן. הוא הראשון שייבש את השוק (ל"ת)
  אחד העם 03/01/2017 15:05
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 18.
  כסיל נכשלתה לך הביתה וקח את ביבי איתך (ל"ת)
  ליכודניק לשעבר 03/01/2017 13:17
  הגב לתגובה זו
  17 6
  סגור
 • 17.
  חוק של לפיד מס שבח לא מוכרים דירות
  לפיד רק נזק 03/01/2017 13:13
  הגב לתגובה זו
  10 4
  צריך לבטל את החוק של לפיד מס שבח לא מוכרים דירות
  סגור
 • אני חושב שרק לפיד יציל אותנו מהשגיאות של כחלון (ל"ת)
  נתי 03/01/2017 16:31
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור
 • כל אחד מגיע, משאיר את הטעויות שלו והולך. והציבור משלם. (ל"ת)
  אאא 03/01/2017 15:05
  הגב לתגובה זו
  6 1
  סגור
 • 16.
  ואני מעולם לא אמרתי שאצביע לכחלון .לקבל משכורת הוא כן
  בא 03/01/2017 13:12
  הגב לתגובה זו
  16 3
  זוכר . איזה רבע מליון זוגות צעירים מחכים להורדת מחירים .
  סגור
 • 15.
  אף אחד לא אמר שמנדטים גודלים על העץ!!!!!!!!!
  הבטחת להתפטר!!!! 03/01/2017 13:08
  הגב לתגובה זו
  17 3
  הבטחת שתוך שנה אם מחירי הדירות לא ירדו תתפטר ! בקשה תפרע את הההבטחה !
  סגור
 • אז הבטיח, אבל לא הבטיח לקיים, לא ברור? (ל"ת)
  אאא 03/01/2017 15:06
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • 14.
  מתחיל לזגזג ?הפתעה...או היה צפוי? מזכיר את מטווה הגז (ל"ת)
  בן אהרון 03/01/2017 13:02
  הגב לתגובה זו
  15 3
  סגור
 • 13.
  צריך לבטל את החוק של לפיד מס שבח לא מוכרים דירות (ל"ת)
  לפיד רק נזק 03/01/2017 13:01
  הגב לתגובה זו
  7 2
  סגור
 • מס שבח יש 50 שנה (ל"ת)
  Ff 06/01/2017 01:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 12.
  השאלה מתי הוא קנה את הקרקע
  ל3 03/01/2017 12:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כמו כן,למשל חברת משהב בחלק מהפרויקטים משלמת כרבע מתשלום הדירה לבעל הקרקע ואז יש כמובן עליות של פיתוח והקבלן וכו' כך שמעליית המחירים לא רק היזם מרוויח.מי שכן בבעיה זה הקבלנים שעקב התחרות מציעים מחיר מאוד נמוך ויש הרבה חברות קבלניות שבסכנת התמוטטות.כמו כן,זה גורם לקבלנים שאינם יזמים לחסוך באיכות הבנייה ולהתווכח עם הקונה על כל שקל.במצב היום יש להעדיף לקנות מיזם שהוא גם קבלן.
  סגור
 • 11.
  מעניין ממי כחלון למד ?
  monka 03/01/2017 12:39
  הגב לתגובה זו
  12 2
  לא לומר אמת בכזאת עזות מצח.
  סגור
 • 10.
  מה אתה מבלבל את המוח
  איציק 03/01/2017 12:36
  הגב לתגובה זו
  8 3
  עזוב מיסים וסיפורי סבתא עם קבלנים. למה אתם לא מונעים ממשקיעים לקנות דירות עם מינוף? מדוע אתם לא עוצרים רכישות דירה שניה ושלישית למי שיש כבר דירה אחת כתקנה לשעת חירום. זבלים עזוב מיסים וסיפורי סבתא עם קבלנים. למה אתם לא מונעים ממשקיעים לקנות דירות עם מינוף? מדוע אתם לא עוצרים רכישות דירה שניה ושלישית למי שיש כבר דירה אחת כתקנה לשעת חירום. אתה שקרן וגנב קולות.
  סגור
 • יכלו לעשות הכי פשוט: מותר לקנות רק דירה אחת.
  אאא 03/01/2017 15:09
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אבל המדינה מעדיפה לגבות עוד ועוד מיסים ה
  סגור
 • תזהר בקרוב יהיה מותר רק תגובה אחת ולא עשרות בשמות שונים (ל"ת)
  נתי 03/01/2017 16:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  מה הקטע הזה עם "משפרי הדיור"??
  עידן 03/01/2017 12:26
  הגב לתגובה זו
  15 1
  לא ברור בכלל כל ההתייחסות ההיסטרית הזאת למשפרי הדיור. הם בבעיה הרבה הרבה יותר קטנה מהבעיה של מחוסרי הדיור. אין בכלל מה להשוות בסדרי גודל. למה בכלל להתייחס אליהם כרגע בשלב הזה שהמשבר עוד בעיצומו...? לא ברור.
  סגור
 • 8.
  ביבי מספר 2 ? (ל"ת)
  Et 03/01/2017 12:22
  הגב לתגובה זו
  9 4
  סגור
 • 7.
  כחלון די די די לשקר
  כחלון די לשקר 03/01/2017 12:14
  הגב לתגובה זו
  28 5
  שקרתה בקשר לגז ו אתה מישקר בקשר ל נדלן אתה ו גלנט נמחקים ב בחירות
  סגור
 • 6.
  כחלון שמחלון..השוק יעשה את שלו..המחירים ירדו כמו שקרה
  קא 03/01/2017 12:14
  הגב לתגובה זו
  27 4
  בכל מקום בעולם בנקודת זמן כלשהי.
  סגור
 • 5.
  חחחח, המון זוגות צעירים צוחקים עכשיו . נראלי שזה כול מה
  בא 03/01/2017 12:13
  הגב לתגובה זו
  18 3
  שאמרת , זאת היתה סיסמת הבחירות שלך ,וגם בערב אמרת את זה כול יום לאישתך ולילדים . וגם לחותנת פעמיים בשבוע . לכלב מוקי בזמן שטיילת איתו בחוץ .
  סגור
 • 4.
  אמינות
  פרידר שושנה 03/01/2017 12:07
  הגב לתגובה זו
  18 14
  אתה היחיד שחשבנו שתעשה למען הדור הצעיר.שאין להם דירות.ולא יוכלו להרשות לעצמם שיהיו להם.אז לאן הולכת המדינה שלנו שילדיה עוזבים אותה.מחממי הכיסאות בכנסת.וכל מפלגה והאינטרסים שלה.כמו דרעי שנתן מליונים לתחנה חרדית.ואתה מר כחלון אמרת שתלחם להורדת המחירים.נכנע נכנע נכנע
  סגור
 • 3.
  קבלנים אינטרסנטים
  חיים 03/01/2017 12:06
  הגב לתגובה זו
  15 5
  ב2007 קניתי דירה בפחות מ-1,200,000.00 ש"ח ועל זה הקבלן הרוויח המון. היום מבקשים על אותה דירה 2,600,000.00 ש"ח. כמה עלה המדד מאז, או כמה עלה השכר ? . משמעות הדבר שהבלן מרוויח היום מעל מליון וחצי לדירה ( לפחות). אז על מה מלינים רודפי הבצע האלה ?!!!.
  סגור
 • בדקת בכמה המדינה שיווקה את הקרקע ב 2007 ובכמה עכשיו?
  יש ר א לי 03/01/2017 14:06
  הגב לתגובה זו
  12 2
  ויש עוד. אתה לא רציני
  סגור
 • תבדוק טוב טוב ותראה שבחלק מהמקומות הקבלנים
  תמחירן מכרזים 03/01/2017 18:06
  הגב לתגובה זו
  5 0
  קנו קרקעות במחיר זול ומוכרים ביוקר .. אפילו בשנת 2014 -2015 שווקו קרקעות במחירים של 100 אלף ליחידה והקבלן התכוון למכור ב900 במקסימום עם רווח והיום מוכר ב1.3 .. חזירות לשמה
  סגור
 • עזוב אל תתאמץ להסביר, הוא פשוט שקרן
  איציק 03/01/2017 12:33
  הגב לתגובה זו
  10 2
  ברור שכל המשפטים שיוצאים לו מהפה נגועים באינטרסים. גם אם היו מורידים את מחירי הדיור הקבלנים היו ממשיכים לבנות. קיימת דאגה לעשרות אלפי משפחות שמינפו עצמם לדעת, וכמובן גם לכל האינטרסנטים הגדולים בשוק הנדל"ן, כולל שרים וח"כים
  סגור
 • 2.
  נתניהו מוכר כשקרן, כנראה שזו תכונה מדבקת כחלון (ל"ת)
  עופר 03/01/2017 11:54
  הגב לתגובה זו
  15 4
  סגור
 • 1.
  כחלון עדיין לא הגיע פורים (ל"ת)
  שש 03/01/2017 11:54
  הגב לתגובה זו
  22 4
  סגור
 • אין מה לצפות ממנו לשום דבר, רק שילך כבר.
  אאא 03/01/2017 15:10
  הגב לתגובה זו
  9 3
  עכשיו הוא כבר לא רומה ללכת. בא עם סיפורים ותירוצים.
  סגור
 • יעוף בקרוב
  שי 07/01/2017 09:19
  הגב לתגובה זו
  3 1
  עוד שנה שנתיים כל הציבור יבין את הנזק של מר כחלון ,
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות