בתעשייה שצוברת תאוצה - נייקי משאירה אבק למתחרות

התיקון הנוכחי יוצר הזדמנות למי שמעוניין להשקיע בתחום הספורט שצומח במהירות יחסית. נייקי השתלטה כמעט על כל התחום - מה סוד ההצלחה?

|
(64)

חשבנו לנסות ולהסביר היום את מה שקורה בניו יורק אבל לאור ההתפתחויות עדיף להמתין שבוע, ולדבר על תעשיית ההנעלה.

צוברת תאוצה
הכנסות תעשיית ההנעלה הגלובלית יגיעו השנה לכ-340 מיליארד דולרים, 25% מזה בארה"ב (83.8 מיליארד). ב-2020 יגיעו ההכנסות הגלובליות ל-372 מיליארד, 24% (88.2 מיליארד) בארה"ב.

ההנעלה מתחלקת לשלוש סוגים: סנדלים והנעלת טקסטיל, הנעלה מעור והנעלת ספורט. שני סוגי ההנעלה הראשונים תופסים כ-40% כ"א מההכנסות והנעלת ספורט את יתרת ה-20%. חברת המחקר הבריטית הגדולה TechNavio, שמזה שנים עוקבת אחרי התפתחות התעשייה הזו, הוציאה עדכון אחרון ביולי 2018 ולדעת המומחים שלה התעשייה תמשיך בקצב צמיחה ממוצע של 5.5% עד 2022 (כפול מקצב העלייה בצריכה כולה בארה"ב).

מהפכות הטכנולוגיה והגלובליזציה "אחראיות" לשגשוג בתעשיית ההנעלה, הראשונה בשל העיצוב, הנוחות והעלויות ששיפרה, במיוחד הפעילות הצרכנית ברשת והשנייה בשל הצטרפות קהלים חדשים ובניית התודעה. 5 חברות שולטות ב-40% מהשוק ולא אצל כולן ההנעלה היא מרכז ההכנסה והרווח. חמשת החברות הן, לפי גודל ההכנסות, ASICS (סימול: ASCCY) היפנית, נייקי (סימול: NKE) האמריקאית, באטא (סימול: BATAINDIA.NS) ההודית, אדידס (סימול: ADDYY) האמריקאית ו-Kering/פומה (סימול: PPRUY) מצרפת.

מהפכת הטכנולוגיה לא הקלה עם היצרנים. למרות שהטכנולוגיה נתנה ליצרנים את הכלים הדרושים הייצור, השיווק והניהול  נעשו מסובכים יותר מבעבר. יצרן הנעלים עומד מול שוק סגמנטי מורכב ביותר שבו כל רובד דורש התייחסות שונה. הופעת המסחר המקוון דורשת הערכות שונה לחלוטין מההיערכות המסורתית.

אחד הסממנים של ההתפתחויות הטכנולוגיות הוא שסקטור ההנעלה הופך יותר ויותר לסקטור אופנתי שמושפע מהבדלי גילאים, מינים, זהויות, מיקום וכו'. הטכנולוגיה גם מאפשרת ליזמים קטנים להיכנס ולהתקיים. אבל, בסך הכל, לא שונה תעשיית ההנעלה בהתפתחותה במאה ה-21 מכל תעשייה אחרת, היא תעשייה אוליגופולית שמתרחבת ומאפשרת למגוון רחב של חברות קטנות ויזמים לפעול ולהצליח כאשר חברות האוליגופול מגדילים חלקם בעוגה בהתמדה.

הצמיחה המרשימה ביותר מאז תחילת המאה היא באזור אסיה/פסיפיק, גם מצד ההיצע וגם מצד הביקוש וזה נעשה בתמיכת ההתקדמות הטכנולוגית שמאפשרת לחברות להעסיק עובדים בבתיהם וליזמים לפתח מביתם. השוק הסיני הוא שצומח בקצב המהיר ביותר.

נייקי בראש החברות שמובילות את הסקטור
סקטור הנעלת הספורט (שלמעשה כולל את כל "ציוד האתלטיקה") הוא המעניין ביותר. הסקטור מעניין לא רק בשל הצמיחה המהירה בו והתחזיות שהיא תימשך אלא בשל התפתחותן של חברות מהסוג של נייקי, אדידס, פומה ועוד כמה אחרות שהצליחו "לחבר" בין ההתקדמות הטכנולוגית, השינויים בצריכה ובסגנון, הפריסה הגלובלית וההתאמה לאזורים שונים וטעמים שונים. זאת לצד היכולת לנצל את הספורט, שהופך ליותר ויותר פופולארי ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כ"פיתוי" לעולם הפרסום על מנת להגדיל ההכנסות.

ההנהלות של שלושת החברות שהזכרנו, במיוחד נייקי, הצליחו להגיע לרמות ביצוע מופלאות ממש שהשפעתן על ניהול וביצוע בתחום הצריכה כולו היו פנומנליות. אין זה פלא שב-2013 החליטה הנהלת הדאו ג'ונס להכניס את NKE למדד המפורסם ובקטגורית ה-"consumer discretionary".

מה שהצליחו שלושת "הנעלת הספורט" בהובלת נייקי לבצע היה לזהות נכון את השינויים בתעשייה ובמנהגי הצריכה ולפתח מוצרים בהתאם ובדרך לרכב על הפופולריות של הספורט ותרבות הנופש, ולשכנע מפרסמים להגדיל משמעותית את תקציבי הפרסום בתחום. נעל ההתעמלות הפכה למוצר אופנתי אפילו למוצר אספנים. עד כדי כך שנוצר שוק מישני לנעלי נייקי (והיום גם של האחרות,  גם של משומשות), sneaker resale industry שב-2017 גלגל למעלה ממיליארד דולרים ושאותו מובילה חברה בשם Stadium Goods (שווה ומעניין לקרוא הכתבה על החברה ומנהלה מקפטרס).

סיפור ההצלחה של נייקי
"אם אפשר לייצר ענק כמו KO בסקטור המשקאות הקלים ולשמר את מעמדו שם לאורך זמן אין שום סיבה בעולם מדוע אי אפשר לחקות זאת בתחום נעלי הספורט", אמר פיל נייט, המייסד והיו"ר של נייקי (סימול:NKE) בהצגת החברה בעת הרוד-שאו כשהחברה הונפקה בסוף 1980, "נצטרך להעתיק את המודל ולבצע אותו בתעשיית ההנעלה וציוד הספורט" וזה היה לפני שסטארבק עשתה את אשר הצליחה KO לעשות.

תחשבו לרגע מה ההבדל בין חברות ענק מהסוג של פייסבוק, גוגל או סיסקו לחברות ענק כמו מקדונלד, KO, נייקי או סטארבק? חברות הטכנולוגיה הענקיות נוצרו לאחר שהמייסדים הצליחו לפתח מוצרים מוגני פטנט שהובילו ליצירה של נישות חדשות או להחלפה של נישות קיימות ושלאחר מכן, עם התפתחות הנישות, הצליחו לשמר מקום מוביל בנישה שהפכה לענקית. הן עשו זאת כשהן נשענות על הטכנולוגיות הייחודיות שפתחו ושנרכשו באמצעות אסטרטגיה נכונה של רכישות ומיזוגים.

העובדה שהן יצרו את הנישה הייתה חשובה אבל לא מספיקה (ראו הדוגמאות הישראליות של אלסינט, סייטקס, לוז, אינדיגו ועוד) ולכן, סודן של ענקיות מהסוג שהזכרנו, היה הנהלה מצוינת שידעה לקרוא נכון את ההתפתחויות (אם פייסבוק לא הייתה רוכשת חברות מהסוג של אינסטגרם ו-WhatsApp היא לא הייתה מגיעה למעמדה היום).

חברות מהסוג של מקדונלד, קוקה-קולה או סטארבק זה סיפור ניהולי שונה לחלוטין. אלו נכנסו לשוק קיים, לתחרות אדירה מההתחלה והצליחו להשתלט על הנישה הגלובלית לא בגלל טכנולוגיה משבשת או חדשנית אלא בגלל ניהול נכון של השיווק. המשותף בין כל הענקיות הוא רמת הניהול לאורך זמן. במקרים של מקדונלד וקוקה קולה שמושלות בנישות שלהן עשרות בשנים אפשר לראות מה קורה כאשר מתמנה מנכ"ל שאינו ברמה הדרושה. שתי החברות הללו כמעט ואבדו מעמדן בעקבות מינוי מנכלי"ם חלשים ויותר מפעם אחת אלא שאצלן מועצות המנהלים היו חכמות מספיק לעצור המשברים באיבם, להחליף הנהלה ולחזור ולהוביל.

נייקי היא סיפור שממזג בין הצלחת ענקיות הטכנולוגיה להצלחת ענקיות הצריכה. נייקי נכנסה לשוק קיים ולמעשה הוקמה לאחר שהאצן פיל נייט ומאמנו ביל באורמן הקימו חברה שקבלה הזיכיון להפצת נעלי ספורט יפניים בארה"ב. הם נכנסו לעניין ב-1964 לאחר שאוטי דייויס, האצן האמריקאי הגדול, החל להתאמן אצל באורמן והאחרון יצר עבורו נעלי ריצה מיוחדות.

ב-1971 יצאו השניים, שעד אז הפיצו את הנעלים היפניות, בקו משלהם ובעזרת מסעי פרסום גדולים הצליחו, ב-1980, להשתלט על 50% משוק נעלי ההתעמלות בארה"ב ואז החלו להפיץ את נעלי נייקי (עליהם רשמו עשרות פטנטים מגינים) ברחבי העולם.

מסעות הפרסום של נייקי זכו בכל פרס אפשרי בארה"ב כך שכאשר הונפקה החברה בדצמבר 1980 במונחי היום נמכרו המניות בהנפקה לפי 0.004 דולרים (תעשו חשבון למחיר היום). מאז ההנפקה, אם באמצעות פיתוחים פנימיים או רכישות השתלטה החברה על "הלבשת ספורט וציוד" של כל תחומי הספורט כמעט, בייסבול, כדורסל, הוקי קרח ועוד.

ב-1994 כדוגמה רכשו את Bauer Hockey, החברה שמובילה בתחום הלבשת ההוקי ומייצרת כל מוצר שקשור בלבוש וציוד של הספורט, מהקסדה דרך מקלות ההוקי, הסקטים ועד לרפידות הכתף והברך וכל ציוד השוער שמי שמכיר המשחק יודע שיש בו אין ספור פריטים, "חוץ מהקרח והאולם, הכל שם מתוצרת Bauer", וכך עשו בשאר ענפי הספורט.

המספרים אומרים הכל 
פיל נייט הוביל החברה כמנכ"ל ויו"ר מהיווסדה ועד 2006 אז נשאר כיו"ר ואת תפקיד המנכ"ל העביר למרק פרקר (שב-2015 קיבל גם את תפקיד היו"ר), גם הוא אתלט לשעבר שהצטרף לנייקי ב-1979 כמעצב נעלי ספורט. מהנדס בהכשרתו שעבד לצידו של נייט כעשרים שנה ולמעשה נחשב כאבי החדשנות בחברה.

לחברה מועצת מנהלים ייחודית שנייט בנה כ"מועצה מחדשת ומתחדשת" שכוללת אנשים כמו טים קוק היו"ר/מנכ"ל של אפל, אליזבט קומסטוק, לשעבר סגנית היו"ר ב-GE שהוחזרה לאחרונה ל-GE. קתלין באנקו סגנית יו"ר דלויט, פיטר הנרי, הפרופסור לכספים מאוניברסיטת ניו יורק ומהמומחים המובילים בעולם הפיננסים, מישל פאלוסו מנהלת השיווק של IBM, ג'ון לכלייטר, היו"ר לשעבר של אליי-לילי.

והמספרים פשוט מדהימים: שנת הדיווח של החברה מסתיימת ב-31.5 של כל שנה. ב-1995 היו הכנסות החברה 4.76 מיליארד ורווח נקי של 399.7 מיליון. את 2000 סיימה עם מכירות ורווח נקי של 9 מיליארד ו-590 מיליון בהתאמה. את 2005 סיימה עם 13.74 ו-1.21 מיליארד בהתאמה והתוצאות לא ירדו גם בשנות המשבר 2008-9 כאשר את 2009 סיימה עם 19.2 ו-1.49 מיליארד ואת 2018 (שאצלה הסתיימה ב-31.5.2018) סיימה עם 36.4 ו-1.93 מיליארד בהתאמה.

19 אנליסטים (מתוך ה-38 שמכסים החברה) עדכנו תחזיותיהם על החברה במהלך דצמבר. 11 מתוכם המליצו ב"קניה", 8 ב"החזק" ואחד, הבנק אוף אמריקה, המליץ למכור וזאת בתחילת השבוע לאחר פרסום הדוחות ועליית המניה בהתאם. המניה, שאת 2018 סיימה עם רווח למניה של 2.31 דולרים אמורה, על פי הקונצנזוס, לסיים את 2019-20 עם רווח למניה של 2.6 ו-3.15 בהתאמה. כלומר, במחיר של 68 דולר היא נסחרת במכפיל היסטורי של 28 פעם ומכפיל חזוי של 26 ו-21.5 ל-2019-20.

כאשר הגיעה המניה לשיא כל הזמנים שלה, 86 דולר בתחילת ספטמבר השנה 24 אנליסטים המליצו ב"קניה" ואז היה המכפיל ההיסטורי על 37 פעם אבל אז הרי הכל היו בטוחים שהשוק הולך One way-up.

נייקי היא חברת מותגי הספורט בתחום הלבוש הספורטיבי/קל (עם דגש על הנעלה) הגדולה בעולם כאשר המתחרה הגדולה ביותר שלה היא אדידס שבבעלותה Reebok אבל רחוק למדי מאחור וכך גם האחרות שהזכרנו.

למי שמעוניין להשקיע בתחום הזה, שצומח במהירות יחסית, התיקון הנוכחי יוצר הזדמנות שבפעם האחרונה הופיעה בין סוף 2015 לסוף 2016, אז ירדה המניה ב-30% (אז בשל החששות לניצחונו של טראמפ בעיקר והמיתון שיבוא בעקבותיו) ונסחרה במכפיל היסטורי של 18. אין, עד כמה שבדקנו, סל של הנעלה או מותגי ספורט, אלו מוכנסים בסלי הצריכה כמו XLY .NKE נמצאת כמובן בסלי הדאו (DIA) והאס.אנד.פי (SPY), והיא אחת המניות שמושכות הדאו וה-S&P מעלה.    
 
ביום הכי מפחיד, יום שייש ה-21.12, עלתה NKE ביותר מ-7%. מה זה אומר על המצב הכללי, הבורסה והמשקיעים?
 
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(64):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 25.
  GENERAL ELECTRIC מחכה לשמוע את דעתך (ל"ת)
  פחדן 04/01/2019 13:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 24.
  המניה "התדרדרה" לסביבות 22$ , אבל ה"איתותים" טובים
  מה דעתך על CEVA...? 02/01/2019 18:07
  הגב לתגובה זו
  2 0
  קראתי גם שהחברה פיתחה שבב לאינטילגנציה מלאכותית AI שזכה לשבחים, ואפילו לקניה מאיזה ענקית אמריקאית. מה דעתך על החברה שלמה? תודה
  סגור
 • 23.
  "בריינסווי החליטה לבטל את ההנפקה בנאסד"ק"
  בריינסוויי 02/01/2019 16:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הנל כותרת כתבה מחודש יוני של שנת 2011. עברו מאז 7.5 שנים של כלום ושום דבר. איזה כישלון מפואר לא למצוא חלון הזדמנות להנפקת בתקופה הנל שלא תחזור עוד. ומדובר היה על הנפקה במחיר ריצפה ודיוס בסהכ של סכום עולב של 11 מיליון דולר ! בריינסווי החליטה לבטל את ההנפקה בנאסד"ק החברה מסבירה את החלטתה בתנאי ההנפקה ובעיקר במחיר המניה שהוצע לה על ידי החתמים לגיוס מלא של ההנפקה שהם לוי09:3802.06.11
  סגור
 • מצב החברה השתפר, הרווחים עלו וגם קבלה הרשאות חדשות מFDA
  למה כישלון? 02/01/2019 18:04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הדרך בתחום הרפואי היא ארוכה ומייגעת ומאלה מכשולים ובמיוחד לחברות שבאות עם פתרון מכיוון אחר. תשאל את שלמה
  סגור
 • הפאשלונרים הלוזרים פיספסו תקופה שלא תחזור עוד הרבה שנים
  חבל 02/01/2019 22:26
  הגב לתגובה זו
  0 1
  להנפיק בפרמיה אפסית או שלילית תמיד אפשר. כול התמחור של חברות ירד בשנים הבאות . מגייסים כסף כשאפשר על מנת שיהיה שכבת שומן לשנים קשות. חבורת לוזרים שלא מבינים מה זה ביזנס ואיך מתנהלים בעולם הזה.
  סגור
 • טען עוד
 • 22.
  חברה מדהימה ! צופה לה שנה מעולה של הכנסות ועליה בגרף (ל"ת)
  ggeell@gmail.com 01/01/2019 20:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 21.
  נייקי מצליחה אצל האנליסטים ובגלל קניה עצמית של מניות
  למען האמת 01/01/2019 05:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  במציאות האמריקאים מחרימים אותה.
  סגור
 • קל לבדוק
  שלמה גרינברג 01/01/2019 10:45
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ב 2018 % 40.9 מהמכירות (14.9מיליארד) היו בארה"ב הרבה יותר מאירופה ששם מכרה 25.3 אחוזים (9.2 מיליארד), סין % 14 (5.1 מיליארד). לקניית המניות אין שום קשר להצלחה המסחרית של החברה ואכן האנליסטים אוהבים אותה ובצדק.
  סגור
 • עד ספטמבר. אחרי ספטמבר התחיל החרם על נייק. (ל"ת)
  אמריקאי 01/01/2019 16:49
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 20.
  Vanguard ESG U.S. Stock ETF (ESGV)
  תעודת סל ל"ליברלים" 31/12/2018 10:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Specifically excludes stocks of companies in the following industries: adult entertainment, alcohol and tobacco, weapons, fossil fuels, gambling, and nuclear power. Excludes stocks of companies that do not meet standards of U.N. global compact principles and companies that do not meet diversity criteria. Market cap weighted index composed of large-, mid-, and small-capitalization stocks.
  סגור
 • לליברלים?
  שלמה גרינברג 01/01/2019 10:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סל קטן ולא כ"כ מוצלח שאינו משקיע במניות של חברות שאינן כלולות בסטנדרטים האתיים (כמו קזינו, סיגריות וכו
  סגור
 • 19.
  תודה שלמה (ל"ת)
  אריה 30/12/2018 15:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 18.
  תעודת סל 5g
  שלמה 30/12/2018 12:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה שלום אני קורא באדיקות את הטור שלך והוא מוסיף לי הרבה דעת ועל כך אני מוקיר תודה אני מתענין במה שרבים מכנים הדבר הבא ה5g אשמח אם תוכל להתיחס לכךבדגש על תעודות סל המכילות חברות מהתחום תודה והמשך יום נעים
  סגור
 • 5G
  שלמה גרינברג 30/12/2018 13:28
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ראשית עשיתי כתבה רחבה על כך בעבר. קשה מאוד להחליט איזה סל מתאים. כול סלי תשתיות ה IT (החברות נוקיה, סיסקו ושכמותן), מוליכים למחצה בתחום (כמו טאיוואן סמי קונדקטורים או סאמסונג) ה IT והעיצוב( מאינטל ועד נבידיה) וכמובן ענקיות התקשורת כמו AT&T או VZ.תחפש המובילות בכול תחום ואז לך לאתר ה ETF ותנסה למצוא נסל המתאים.
  סגור
 • ETF PROFESSOR המליץ על SRVR
  ETF PROFESSOR 30/12/2018 13:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Dial Up 5G With This ETF Published: Aug 24, 2018 SRVR features exposure to six real estate industry groups, but the fund allocates about 75 percent of its combined weight to general and cell tower REITs and data center REITs. Those exposures are well above-average relative to traditional real estate ETFs.
  סגור
 • 17.
  ניתן לראות כאן את לארי אליסון מדבר על טסלה - מרתק -גגלו
  ב youtube 30/12/2018 09:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Ellison Says He Sees 'a Lot of Upside' to Tesla During Oracle Analyst Meeting
  סגור
 • 16.
  שלמה תודה bpy bam
  נביל 29/12/2018 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה מכיר את brookfield ?לאחרונה ראיתי את bpy ירדה המון דיב' מעל 8% וגם bam במסנן האיכות.מה דעתך על החברות?תודה
  סגור
 • מכיר
  שלמה גרינברג 30/12/2018 13:30
  הגב לתגובה זו
  4 0
  נגל"ן מסחרי, יש רבות בתחום
  סגור
 • 15.
  בדירה גרים = קורת גג (ל"ת)
  בדירה גרים 29/12/2018 15:26
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • קניתי פחלונית בחריש - השווי רק יורד ופקקי תנועה עצומים (ל"ת)
  פחלוניות 30/12/2018 11:43
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 14.
  מה לגבי החברה הענקית סקצ"רס מדוע מר גרינברג כך מתעלם מ (ל"ת)
  דויד 29/12/2018 09:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • הוא לא מתעלם והוא לא חייב לך כלום
  יקיר 30/12/2018 10:06
  הגב לתגובה זו
  4 2
  שנה את הטון חבוב
  סגור
 • skx שווי שוק 3.7 מיליארד, קרסה 60 אחוז מהשיא ב 2015
  להשוות לפרעוש ? 30/12/2018 09:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  nke שוי שוק 124 מיליארד - ירדה 15 אחוז מהשיא.
  סגור
 • אפילו אני זכרתי את הכתבה שבה דובר על SKX
  גגל לכתבה 30/12/2018 11:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי הם המרוויחים העיקריים מצניחת מחירי הנפט, ומה הקשר לנעליים? שלמה גרינברג, פרשן וול סטריט של Bizportal, על ההשפעות של מחירי הנפט הנמוכים בתחומים המסחר השונים בוול סטריט שלמה גרינברג | 18/12/14 10:20
  סגור
 • 13.
  יותר ממחצית מהאמריקאים מחרימים את נייקי
  כיום למעשה 29/12/2018 08:57
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ומייחלים לנפילתה מטעמים פטריוטיים.
  סגור
 • תגובה חסרת קשר למציאות.
  רז 31/12/2018 12:33
  הגב לתגובה זו
  4 2
  .
  סגור
 • וכמובן תוכל לגבות הסנסצחה הזו בעובדות? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 30/12/2018 13:33
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • מה שאמריקאים אמיתיים יודעים. (ל"ת)
  זה 01/01/2019 05:46
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • מחצית מהאמריקאים?? ספרת ? אל תקשקש (ל"ת)
  יקיר 30/12/2018 10:07
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • יותר (ל"ת)
  האמת 01/01/2019 16:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 12.
  אפשר לקנות את פוקס בארץ היא תפתח עוד חנויות בעולם (ל"ת)
  אביחי 29/12/2018 03:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • היא זכיינית של נייק בקנדה, אפרופו הכתבה.
  רז 31/12/2018 12:33
  הגב לתגובה זו
  3 0
  .
  סגור
 • אחת הטובות , ודיבידנד מכובד.
  דגן 30/12/2018 12:54
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אבל צריך לחכות לתיקון.
  סגור
 • 11.
  פיליפ מוריס מאוקטובר השנה
  כרמי 28/12/2018 17:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למי שמאמין ש-PM תצליח באסטרטגיית השיבוש שלה, ההשקעה במניה מעניינת אלא שלדעתנו מחיר המניה גבוה מידי.עברו חודשיים והמחיר של פיליפ ירד ל65$. לא יקר. גם אלטריה ירדה ל47$.. מה לדעתך השתנה? תודה
  סגור
 • 10.
  Transocean (RIG) Announces 5-Year $830 Million USD
  בני 28/12/2018 15:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Drilling Contract for Newbuild Ultra-Deepwater Drillship it has signed a rig design and construction management contract, as well as a five-year drilling contract, with Chevron we are proud to be delivering the industry’s first rig capable of drilling and completing wells requiring subsea equipment rated to 20,000 psi.”
  סגור
 • 9.
  לאס וגאס סנדס
  סטפן 27/12/2018 20:48
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלמה מה דעתך על חברה ספציפית זו שיורדת מ50$ תשואת דיב 6%.כמה יציבה לעשור הקרוב, ומה חושבים עליה במיין סטריט? תודה
  סגור
 • ראשית נבדוק מה יקרה בסין עצמה ובמלחמת הסחר עם ארה"ב
  לעשור הבא? 30/12/2018 19:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המצב הכלכלי בסין עצמה לא מזהיר והממשלה שם רוצה להגביל המהמרים. הבורסה בשנחאי התרסקה, וזה אומר שלהרבה סינים הרבה פחות כסף בכיס לבזבוזים. וכמובן צריך לשאול מה יהיה עם מר שלדון אליסון בעשור הבא של חייו
  סגור
 • יום ההלם ואימה צפוי בסביבות 23 לינואר - אין תאריך סופי (ל"ת)
  דוחות 28/12/2018 08:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תגולל, כתבתי מספר פעמים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 28/12/2018 08:34
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 8.
  משאירה אבק
  לרון 27/12/2018 19:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לא נגזים
  סגור
 • מחברי הכתבות באתר לא קובעים את הכותרת (ל"ת)
  תרבות הכותרות 28/12/2018 10:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 7.
  NKE לגבי המשפט האחרון
  NKE 27/12/2018 15:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  החברה פרסמה דוחות חזקים ערב לפני בתום המסחר "ביום הכי מפחיד, יום ו' ה-21.12, עלתה NKE ביותר מ-7%. מה זה אומר על המצב הכללי, הבורסה והמשקיעים?"
  סגור
 • זה אומר שהמרחק בין ביצועי השוק לכותרות זה כמו המרחק
  דגן 28/12/2018 11:12
  הגב לתגובה זו
  8 1
  מהבית שלך ללאס ווגאס.
  סגור
 • לכן סיימתי כך (ל"ת)
  שלמה גרינברג 28/12/2018 08:35
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • 6.
  תודה רבה
  נחום 27/12/2018 14:26
  הגב לתגובה זו
  6 1
  תמיד מעניין מאוד ומחכים לקרוא את המאמרים שלך
  סגור
 • 5.
  השוק והכלכלה מתים
  אחד שמבין 27/12/2018 14:23
  הגב לתגובה זו
  5 9
  וכל מי שטוען אחרת לא מבין על מה הוא מדבר. צפו למחסור במזון, מים וחשמל
  סגור
 • יש לך OCD? אתה חוזר על הטוקבק הזה כל שבוע.
  פאם 28/12/2018 12:50
  הגב לתגובה זו
  8 0
  .
  סגור
 • אחד שמבין הלוואי יאכל אותך תנין (ל"ת)
  טימי 27/12/2018 17:55
  הגב לתגובה זו
  10 1
  סגור
 • הלוואי יבעל אותך חמור (ל"ת)
  לטומטומיטי 29/12/2018 16:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  תודה רבה שלמה
  ספנסר 27/12/2018 11:56
  הגב לתגובה זו
  3 1
  מאמר מעניין
  סגור
 • 3.
  seagate technologies
  ירון 27/12/2018 11:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה רבה..היכן לדעתך ממוקמת סיגייט בתעשייה התחרותית שלה? אחת המובילות?המספרים שלה נראים טוב מאוד, אבל כך גם של המתחרות... הדיב' שלה משך את תשומת ליבי, מה דעתך? תודה
  סגור
 • מה דעתי?
  שלמה גרינברג 28/12/2018 08:38
  הגב לתגובה זו
  7 0
  תמשיך לבדוק לעומק. מה זה "המספרים נראים טוב"? אתה שתחליט. כתבתי מספיק על החברה והתחום
  סגור
 • STX הלם ואימה
  הלם ואימה 27/12/2018 14:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צפי ליום של הלם ואימה אם אתה יושב היום על כול מניה בודדת שלא תהיה (במקום סלים) - ביום פירסום הדוחות.
  סגור
 • אל תשכח שזה גם עולה בעליות יותר מסל (ל"ת)
  ירון 27/12/2018 17:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  חתול מת קופץ או נגמג התיקון?
  אריה 27/12/2018 11:54
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מה דעתך?
  סגור
 • 1.
  ב2018 לא יישמו את 2 חוקי באפט
  באפט 27/12/2018 11:53
  הגב לתגובה זו
  1 1
  1) לא להפסיד כסף2) לא לשכוח את סעיף 1מי הצליח?? גם באפט עצמו לא הצליח ב2018
  סגור
 • אתה טועה - הוא לא הפסיד כי לא מכר (ל"ת)
  באפט 27/12/2018 14:27
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • באפט
  לרון 27/12/2018 18:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הפסיד גם הפסיד באפל החליט היכנס כשהשוק כבר מיצה את עצמו אגב נייקי היתה מניה מובילה עד כניסתה לדאו ג'ונס מאז וקצת אח"כ אכזבה רבתי לא הייתי משקיע בה עדיפה אם כבר אדידס
  סגור
 • מי זה היה? (ל"ת)
  באפט? 29/12/2018 16:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • באפט נכנס לאפל כשנפלה ל-90 דולר, ומאז הוסיף
  חבר של באפט 27/12/2018 20:52
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אפל היא החברה הכי ריווחית (=כנראה) בעולם, שמרוויחה לא רק ממכירת סלולאר אלא גם מהאפל סטור שלה , משירותי המוסיקה ועוד
  סגור
 • נכון לעכשיו. אבל לא לנצח. ומי שלא יצא
  גובס 28/12/2018 13:27
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בזמן יפסיד כסף. באפט גם הפסיד כמה שקלקלים על ibm
  סגור
 • מחוק (ל"ת)
  באפט 29/12/2018 16:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • באפט
  לרון 28/12/2018 19:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אכן שכח את המשפט "לעולם אל תפסיד כסף" קנה את אפל נמוך יחסית אך הוסיף וגם ירידת אפל מ220 ל150 נחשבת הפסד גם אם זה מרווח וכאילו זו המניה היחידה שירדה בזמן האחרון
  סגור
 • כמו באפט בזוס גייטס וכד'
  למיליארדרים 29/12/2018 14:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא נכון להגדירם כמפסידים אלא ששוי חברותיהם וניכסיהם ירדו בהיקפם
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות