בנק ישראל: בנק יהב - הזול ביותר במערכת הבנקאית, מי הכי יקר?

בנק ישראל ניתח את הכנסות הבנקים מעמלות ברבעון הראשון של השנה. מהממצאים עולה שבנק מרכנתיל ופאג'י הם היקרים ביותר
|
(צילום: Getty images Israel)

בנק יהב ממשיך להיות הבנק הזול ביותר במערכת הבנקאית, כך עולה מניתוח שערך אשר הסתמך על הכנסות הבנקים מעמלות ברבעון הראשון של השנה. לעומתו, בנק מרכנתיל ופאג'י הם הבנקים היקרים ביותר במערכת הבנקאית. בקרב הבנקים הגדולים: בנק הפועלים הוא הבנק הזול ביותר ולעומתו בנק דיסקונט הוא הבנק היקר ביותר.

במהלך הרבעון הראשון של השנה נמשכה הירידה בהוצאות החודשית הממוצעת בפועל בקרב חמשת הבנקים הגדולים וזו הסתכמה ב-14.3 שקלים. לשם השוואה ברבעון השלישי של 2011 עמדה ההוצאה הממוצעת 14.76 שקלים. מאז שנת 2007 שבה ההוצאה הממוצע הסתכמה ב-17.75 שקלים לחודש, התפתחות ההוצאות החודשית נמצאת במגמת ירידה.

ההשוואה בין הבנקים מתבססת על שלוש עמלות מרכזיות: פעולות בערוץ ישיר, פעולות על ידי פקיד עמלה מינימלית חודשית. מהניתוח עולה כי בכל הקשור לעלות פעולה בערוץ ישיר בנק איגוד הוא היקר ביותר (2.9 שקלים) ובנק יהב הוא הזול ביותר (1.2 שקלים). בפעולות באמצעות פקיד בנק מסד הוא היקר ביותר (7.5 שקלים) ובנק יהב הוא הזול ביותר (4 שקלים). העמלה המינימלית החודשית, בנק מסד הוא היקר ביותר (15 שקלים) ובנק יהב גובה את התעריף הנמוך ביותר (8 שקלים).

נתון נוסף שעולה מהמחקר של בנק ישראל הוא ש-80% ממשקי הבית משלמים עבור חשבון הבנק שלהם פחות מ-14 שקלים בחודש בממוצע. 70% ממשקי הבית משלמים פחות מ-7.06 שקלים. בהשוואה של עלות תעריפית לפרופיל הפעילות האחיד נמצא כי בנק יהב הוא הזול ביותר, ואילו בנק איגוד הוא היקר ביותר. בבנק מסד ובבנק אוצר החייל נרשמו הפערים הגבוהים ביותר בין העלות התעריפית לבין העלות בפועל, ואלה נובעים, על פי רוב, ממתן הנחות והטבות למגזרים מסוימים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות