סקר: רוב המנהלים לא העלו שכר לעובדים כי "המשבר רחוק מלהסתיים"

גיאוקרטוגרפיה: "המנהלים במשק פועלים בתוך אווירה מתמשכת של משבר כלכלי". 45% לא חווים את ההתאוששות שמדבר עליה פישר
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
סקר בקרב מנהלים שערכה חברת המחקר גיאוקרטוגרפיה מעלה כי הפסימיות שולטת במשק הישראלי. אוירת המשבר משפיעה על ניהול העסקים והביקורת על מנהיגי המדינה גדולה.

המחקר שבוצע עבור המי"ל לקראת ועידת המנהלים בשבוע הבא, מעלה ש-30% מהמנהלים חושבים שהמשבר הנוכחי עדיין לא הגיע לשיאו והמצב עומד להחריף. 61% מהנשאלים סבורים שעדיין מוקדם לדעת ורק 9% חושבים שהמצב עומד להשתפר. לאור נתוני על התאוששות מסוימת במשק, אומרים 45% שהם אינם חווים התאוששות בעסקים. 39% ענו "ככה-ככה" ורק 16% מאמינים שהדיווחים נכונים.

80.5% מנשאלים ענו כי הם מסכימים עם הצעדים של פישר בנושאי מט"ח, פיקוח על הבנקים וריבית. בנוגע לממשלה התמונה הפוכה: רק 34% מרוצים מתפקוד הממשלה במשבר הנוכחי ו-42% לא מרוצים כלל.

63% טענו שהממשלה חיבת להפחית את המיסוי, 30% ענו שיש להגדיל את הקצבאות (אבטלה ועוד). 70% מאמינים שעל הממשלה להפעיל תוכנית עבודות יזומות להקטין את מספר המובטלים.

לגבי נתוני העבודה והשכר עולה כי 60% מהמנהלים חושבים שכר הבכירים מוגזם מאוד ו-28% סבורים שהוא "די מוגזם". 32% גייסו עובדים יותר מאשר פיטרו. 26% פיטרו יותר משגייסו.

64% מהמנהלים לא העלו שכר לעובדים מתחילת השנה ו-78% לא חילקו דיבידנדים בשנה האחרונה. 41% מהמנהלים קיצצו בתקציבי הרווחה לעובדים בשנה האחרונה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה