שטייניץ מציע לפיץ' לשקול להעלות את דירוג האשראי של ישראל

"לנוכח הצמיחה הגבוהה וההתאוששות המהירה של ישראל ולאור הורדת היחס חוב תוצר ל-74%. הממשלה צפויה לצבור ב-25 שנים הבאות קרוב ל- 100 מיליארד דולר מתמלוגי הגז והנפט"
|
(7)
ד"ר יובל שטייניץ
האם גם פיץ' תעלה את דירוג האשראי של ישראל? שר האוצר, שטייניץ, נפגש היום (ג') עם משלחת של חברת הדירוג הבינלאומית FITCH והציע לה לשקול בחיוב את העלאת דירוג האשראי של ישראל.

זאת לנוכח הצמיחה הגבוהה וההתאוששות המהירה של ישראל מהמשבר הכלכלי הגלובלי, לאור הורדת היחס חוב תוצר בשנתיים האחרונות מ-80% ל-74% וכן לאור העובדה שהממשלה צפויה לצבור ב-25 שנים הבאות קרוב ל- 100 מיליארד דולר מתמלוגי הגז והנפט בקרן לאומית מיוחדת – ריבונית - אשר תשמש תעודת לעמידותה הכלכלית והפיננסית של ישראל ל-50 שנים הבאות.

נציין כי זו אינה הפעם הראשונה בה מפעיל שר האוצר לחץ דומה על סוכנויות הדירוג. בחודש ספטמבר האחרון נענתה כבר בחיוב סוכנות הדירוג הגדולה בעולם S&P לפנייה דומה של השר שטייניץ כאשר העלתה את דירוג האשראי של ישראל למדינה המפותחת היחידה בעולם שדירוג האשראי שלה השתפר בשלוש השנים האחרונות למרות המשבר.

נציין כי דירוג האשראי נתפס כגורם מסייע למשיכת השקעות גלובליות למשק הישראלי.
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  ואילו אני מציע לשטייניץ לסתום את הפה
  אלון 20/03/2012 19:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולהפסיק להציע הצעות טפשיות. ללא ספק שר האוצר הגרוע ביותר שהיה כאן אי-פעם, אין לו מושג וחצי מושג בכלכלה, עשה כל כך הרבה נזקים שיקח שנים לשקם אם בכלל!
  סגור
 • 3.
  דרוג שמרוג
  תתעסק בעיקר ! 20/03/2012 16:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה הוא עושה למען הישרדות מעמד הביניים ? הרצון לנופף בדגל " הדירוג מושלם " עפ" י שטייניץ זה בלוף שנועד לניפוח האגו שלו . מה זה עוזר למישפחות ששני בני הזוג עובדים ויוקר המיחיה של שטייניץ גומר אותם ??????????????
  סגור
 • עוד מפגר...
  ערן 20/03/2012 18:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבעיה שזאת ההבנה של רוב היבור המפגר! דירוג גבוה יותר משמעותו עלויות מימון (ריבית) נמוכות יותר לחוב, וכאשר הסעיף התקציבי הגדול ביותר (כן, גם יותר מתקציב הביטחון) הינו הוצאות המימון של החוב הריבוני, ברור שהדבר קריטי! ולא, אני לא סובל את שטייניץ (מי נותן לפילוסוף הזוי להיות שר אוצר???), ובטח לא על הליכוד שנהיה קומוניסט פופוליסט כמו המפלגה ההזויה השניה (העבודה), ונותן לחרדים למצוץ את המדינה עד תום. וגם קדימה לא משהוא (אבל לפחות ליבני היחידה ב-15 השנים האחרונות שלא נכנעה לפרזיטים, אחרת היית רה" מ לאחר התפטרות אולמרט). נקווה שלפיד יצליח להיכנס לפוליטקיה, כיוון שחוץ מלבני הוא היחיד שעדין לא נכשל, ובניגוד לליבני לו תהיה מפלגה סבירה ולא אחת כמו הליכוד והעבודה. יחימוביץ' הזויה עם דעות קומוניסטיות מפגרות שיביאו לחורבן המדינה (ראה מקרה יוון, פורטוגל, ספרד, מדינות שהגיעו למצבם ה" מדהים" רק עקב הסוציאליזם). ולמפלגות קטנות אסור להצביע כיוון שזה לחלוטין לא מאפשר את תקינות הממשל, ומכשיל מראש כל ניסיון לעשות פה משהוא. לפיד במפלגה של 15 מנדטים לערך זאת האופציה הכי שפויה, אם לא, אז ליבני למרות המפלגה שלה. איפה שרון שהיה רה" מ טוב וחזק ושם את ביבי בתפקיד המתאים לו, כשר אוצר, שיש לו גיבוי מוחלט מרה" מ חזק שלא מתכופף כעלה נידף ברוח עוד לפני שזו החלה לנשוב... או טומי לפיד? אפילו אותם הצלחנו לחסל בסוף! מדינה מתאבדת.
  סגור
 • מה הועיל ערן החכם המתקדם ?
  " הציבור המפגר" 21/03/2012 05:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הניתוח הצליח והחולה מת . את כל מה ששטייניץ יחסוך ביבי יתן לש" ס וליברמן . מה ואיך ייטיב הדבר עם מעמד הביניים . כל זמן שהמטרה לגייס כסף כדי לקנות שלטון בכסף ולנפח את האגו , אין לצעד הזה שום משמעות .
  סגור
 • המפגר זה אתה ולא הכותב.
  יוסי 20/03/2012 22:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דרוג של פיץ שמיץ אינו חזות הכל. תבדוק איך חיים כאן , לעומת כל מדינה אירופית מערבית, אפילו כזו ששקועה בחובות. לא חוכמה גדולה לרצות את חברות דירוג האשראי על ידי דיכוי העם. בית ומצרכים בסיסיים עולים כאן פי 2 מאירופה ופי 3 מארה" ב וזאת מבלי להתחשב אפילו ברמת ההכנסה ששם היא גבוהה בהרבה. הבנקים כאן ניזונים מעמלות רצח, שאם תוריד אותם (כמו בארה" ב למשל) אז כולם יציגו רווחיות מאד נמוכה וחלקם אף יגיעו לסף פשיטת רגל. חברות התקשורות , שמצצו את דמינו במשך שנים, כבר מגיעות לפשיטת רגל, וזה עוד במצב שאחרי כל ההורדות, המחירים עדיין בשמיים. תשווה את התנאים כאן לאלה של אירופה ובפרט ארה" ב , אז תגיע מהר מאד לאבטלה של20% . בקיצור, הדירוג של ישראל הוא תוצאה של דיכוי מתמשך של האוכלוסיה שמשלמת מחירים אסטרונומיים על כלום.
  סגור
 • 2.
  מעניין טם פיץ' יודעים על חובות חברת החשמל
  פינקלמיש 20/03/2012 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומי ישלם אותם
  סגור
 • 1.
  שנים עושה מיליארדים ע" ח העם הפראייר=חרם צרכני (ל"ת)
  אוצר=מונופול לוביסטי 20/03/2012 15:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות