השכרת רכב לעסקים – כל היתרונות

תחבורה היא דבר הכרחי עבור מרבית העסקים. רכבי עבודה בהם ניתן גם להעביר סחורות, רכבים לעובדים קבועים וזמניים, רכבי מנהלים ועוד.
|
השכרת רכב, צילום: Pixabay
תחבורה היא דבר הכרחי עבור מרבית העסקים. רכבי עבודה בהם ניתן גם להעביר סחורות, רכבים לעובדים קבועים וזמניים, רכבי מנהלים ועוד. יש חברות הבוחרות בליסינג, אחרות פונות לאפשרויות השכרת רכב כדי למלא את צרכיהן. כאשר משכירים אין התחייבויות ארוכות טווח וקיימת אפשרות לשכור גם רכב זמני לתקופות קצובות קצרות.
 

מתי מתאים במיוחד לבחור באפשרות השכרת רכב לעסקים?

בואו נניח כי מגיע עובד מחו"ל לתקופה של שלושה חודשים. העובד יזדקק לרכב אותו החברה אמורה לספק על פי החוזה בינו ובינה. רכב בליסינג תפעולי אינה אופציה אפשרית במקרה זה כיוון שעסקאות ליסינג ארוכות ודורשות התחייבות לתקופה של מספר שנים. מצב אחר הוא כאשר מדובר בסטארט אפ שעדיין לא התייצב. עובדי החברה רוצים רכב לשימושם אבל האם כדאי להכנס להתחייבות של שנים לפני שהחברה מתייצבת ועומדת על רגליה הכלכליות?
ישנם מצבים נוספים בהם נדרש רכב מתוחזק לתקופות קצרות. לדוגמה, עובד חדש שמתקבל לחברה אבל רכב הליסינג שהוזמן עבורו עדיין לא התקבל או מנהל שמעדיף לנסוע בסופר מיני אבל מוזמן לכנס שבו הוא מעוניין להרשים.
 

אילו אפשרויות השכרה קיימות?

כמו ליסינג תפעולי, גם בתחום השכרת רכב עלויות התפעול אינן על העסק אלא על החברה המשכירה. היא זו שדואגת לביטוח הרכב, ביטוח החובה וביטוח צד ג'. חברת ההשכרה דואגת להכניס את הרכב לטיפולים סדירים במוסך, לשלם עבור רישיון הרכב ואף להעביר את הרכב טסט בעת הצורך. היא ודאגת לשירותי דרך ולרכב חלופי כשצריך. כל מה שנותר לנהג לעשות הוא להכנס לרכב, לנסוע ומדי פעם לתדלק. ההבדל בין השכרה וליסינג תפעולי הוא מסגרת הזמן וההתחייבות. בליסינג תפעולי ההתחייבות היא למשך שנים, בהשכרה ההתחייבות היא קצרה הרבה יותר ויכולה להמשך ממספר שעות ועד חודשים.
במידה ומשך תקופת ההשכרה ידועה מראש, למשל כשהרכב נדרש לפרויקט קצר, עובד זמני או אורח מחו"ל ניתן לשכור את הרכב בדיוק לתקופת הזמן הנדרשת ולא מעבר לכך. במידה ותקופת הזמן מכסה מספר שבועות או חודשים אפשר לקצץ בעלויות ולשכור את הרכב בהשכרה לטווח ארוך. לרב ניתן לבחור בין השכרה על בסיס יומי, שבועי או חודשי.

הטבות מס
כמו בליסינג, עסקים מרוויחים הטבות מס כאשר ישנו שימוש בשירותי השכרת רכב. עסקים מורשים אשר עובדיהם משלמים שווי שימוש דרך תלושי המשכורת שלהם יקבלו הטבת מס בגובה מלוא סכום ההוצאה על ההשכרה. גם עצמאים ועסקים קטנים מרוויחים הטבות מס מהשכרה בשיעורים מופחתים.

 
עסקים ועצמאיים, קטנים וגדולים, יכולים להרוויח משימוש בשירותי השכרת רכב. מלבד הטבות המס, השכרה מאפשרת לעסק לקבל את כל השירותים שיתקבלו דרך ליסינג תפעולי, ללא התחייבות ארוכת הטווח.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות