גיל וייסמן מישיר: "הציבור מגלה בגרות, אין פדניות גדולים בקופות"

גיל וויסמן בשיחה עם Bizportal על התנהגות הציבור. "הציבור מגלה בגרות, אין פדניות גדולים, בסה"כ כ-30% בלבד יותר מהמצב הרגיל"
|
גיל וייסמן מישיר: "הציבור מגלה בגרות, אין פדניות גדולים בקופות"

הבורסה בתל אביב פתחה את שבוע המסחר במכירת חיסול כוללת כאשר מדד המעו"ף מאבד לא פחות מ-5.5% וחוזר לרמתו מחודש ספטמבר 2006. לא מדובר בפעם הראשונה שהפאניקה אוחזקת במשקיעים באחד העם, בשבועת האחרונים ראינו את המצב הזה קורה מספר לא מועט של פעמים.

בשיחה עם Bizportal אמר גיל וייסמן, מנכ"ל קופות הגמל של ישיר בית השקעות, כי "כמות השיחות שאנחנו מקבלים דומה למה שהיה פה לפני שבועיים בשיא הפאניקה, מדובר באלפי לקוחות שפונים, אבל אנשים בעיקר רוצים לעבור למסלולים הסולידיים. אם ניקח לדוגמה את 'מתן' (קופה סולידית של ישיר), רק בחודש האחרון הועבר אליה סכום של 70 מיליון שקלים."

בעניין סוג הפונים אומר וייסמן, כי "המתקשרים הם בעיקר אנשים מעל גיל 50, כאלה שלא רוצים לראות את הפנסיה שלהם נפגעת. טלפונים מחתך גילאים צעיר יותר אין".

מבחינת הפאניקה של המשקיעים והצפי לשנים הקרובות אומר וייסמן, כי "כנראה ש-5-6 שנים קדימה אנחנו נראה פער תשואות אדיר בין קופות הגמל וקרנות ההשתלמות לבין אפיקים כגון קרנות נאמנות, תעודות סל וניהול תיקים", לדבריו של וייסמן, מדובר בהבדל שבין "כסף חכם" ל"כסף טיפש". "הציבור מוכר מהקרנות והתעודות בעקבות שיחת יום שישי ולכן מנהלי התעודות והקרנות נאלצים למכור בעיתוי לא נכון, בקופות הסיפור שונה".

בעניין הפדיונות מקופות הגמל והדיבורים על "לשים את הכסף מתחת לבלטה" אומר וייסמן, כי "אני שומע עצות של אנשים לשים את הכסף מתחת לבלטה, כמובן שזו לא עצה חכמה והרוב המכריע של הציבור לא באמת פודה את הקופות. אצלנו שיעור הפדיונות בקופות גבוה רק ב-30% מהמצב הרגיל. אין דרמה".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות