מג ויטמן התפטרה במפתיע - המניה צללה ביותר מ-7%

האישה בעלת השכר השני בארה"ב, שרק  לפני מספר חודשים הביעה מחויבות "מלאה" לחברה - מוסרת את המפתחות
 | 
מג ויטמן התפטרה במפתיע - המניה צללה ביותר מ-7%
מנייתה של חברת המחשוב היולט פקארד - Hewlett Packard - (סימול: HPE) צללה ביותר מ-7% במסחר בוול סטריט, וזאת על רקע התפטרותה של המנכ"לית מג ויטמן, (61), שעוזבת את החברה אחרי 6 שנים בתפקיד. 
ההודעה שנמסרה ביום שלישי אחרי המסחר, תפסה את השוק לא מוכן מסיבה הפשוטה שרק ביולי האחרון ויטמן הביעה מחויבות "מלאה" לחברה, ובאותו מעמד הורידה מהשולחן את האפשרות לעבור לחברת אובר (Uber). מעבר לכך, הציוץ ששיגרה ויטמן בזמנו, כלל לא השאיר מקום לספק: "יש לנו עוד הרבה עבודה ב-HPE ואני לא מתכוונת ללכת. מנכ"ל אובר הבא לא תהיה מג ויטמן", כתבה.
 
מאז לא חלף הרבה זמן אבל נראה שעברו הרבה מים בנהר. בראיון ל-CNBC, ויטמן אומרת כעת שהשיחות עם אובר כלל לא היוו משקל בהחלטה לעזוב את  HPE "בשום אופן". הדברים הללו הותירו את המשקיעים עם שאלה אחת מהותית: אם אובר זו לא הסיבה אז מה כן?
ההתפטרות של ויטמן, שעמדה בעבר בראש חברת המסחר המקוון Ebay, מפתיעה לא רק בגלל המלים היפות שנתנה בראש חוצות, אלא משום שהחברה נמצאת באמצע שינוי מבני שכולל, בין היתר, הפחתת עלויות. נזכיר כי  בשנה האחרונה ויטמן היתה האישה בעלת השכר השני בגובהו בארה"ב - 52 מיליון דולר.
בעוד שהסביבה הטכנולוגית משתנה ללא הכר, מי שלא יתאם עצמו לשינויים (שהתחילו בפועל בסוף המאה שעברה) - פשוט ייסחף ויבלע' ומזה ויטמן לא מתעלמת, בטח אחרי שהנמיכה תחזיות במעמד הדו"חות האחרונים. ויטמן אמרה כי מי שיחליף אותה, חייב שהיה אדם טכנולוגי. ולבינתיים, ממלא מקומה יהיה הנשיא של החברה אנטוניו נרי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה