3 תוכניות בנייה גדולות - שצפויות לשדרג את דרום תל אביב

הוועדה המחוזית ת"א אישרה אתמול להפקדה תכנית בכפר שלם ושתי תכניות בסמיכות לתחנה המרכזית החדשה
|
(3)
בנייה, צילום: לילך צור

הוועדה המחוזית תל אביב אישרה אתמול שלוש תוכניות גדולות בדרום תל אביב – אשר צפויות לשדרג במקצת את פניי האזור.

הוועדה דנה בתוכנית מח"ל-משה דיין והחליטה להפקיד את התוכנית בתנאים. התכנית המוצעת מצויה על רחוב משה דיין ומהווה "שער לכפר שלם". התכנית מאפשרת מתחם מגורים ושטחי מסחר בכניסה המערבית לשכונת כפר שלם. אופיו האורבני והעיצובי של המתחם מבוסס על שילוב בין שני רכיבי בינוי: האחד, רכיב מרקמי – כהמשך לבינוי המרקמי המתוכנן לאורך רחוב מח"ל. השני, רכיב מגדלי מוקד חזותי ואורבני בכניסה לשכונה וחלק מרצף מוקדים דומים לאורך רחוב משה דיין.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בתוך המגרש מוצעים שטחים עם זיקת מעבר לציבור לשם הרחבת מדרכות, קולונדות וכיכר ציבורית. לאורך חזיתות המבנים כלפי רחוב מח"ל ומשה דיין וסביב הכיכר בקומת הקרקע מוצעת חזית מסחרית. בלב המתחם, חצר משותפת לרווחת דיירי המתחם. גודלו של המגרש הינו 7.377 דונם,  זכויות הבנייה המוצעות הינן כ- 18,900 מ"ר, שטחי בנייה כוללים כ-155 יח"ד מתוכן 20% יח"ד קטנות בגודל של 80 מ"ר (עיקרי ממ"ד). מס' קומות - בבניה המרקמית 8 קומות מעל מסחר ובמגדל בגובה של 24 קומות מעל מסחר. כ- 1,500 מ"ר מתוך המגרש יהיו בזיקת הנאה לציבור.

בנוסף, הוועדה החליטה להפקיד את תכנית  מגדל אלדן. התכנית בשטח של 2 דונם קובעת הוראות להקמת מגדל חדש בגובה 25 קומות מעל שתי קומות מסד גבוהות ושמונה קומות מרתף, הכולל שימושים מעורבים של מסחר, משרדים ומגורים. המגדל שיוקם בקרן הרחובות לבנדה וראש פינה, בסמיכות למחלף לה גווארדיה, יהווה נקודת ציון חדשה בעיר, באזור המאופיין בשימושים מעורבים של מסחר, משרדים ומגורים בקומות עליונות.
המגדל יכלול 12,300 מ"ר שמתוכם 9,300 מ"ר לתעסוקה כולל חזית מסחרית לכיוון ראש פינה 3,000 מ"ר לבניית 40 דירות מגורים.

בנוסף, התכנית מבטיחה שמירה על מצוק הכורכר הנמצא במקום, שמסביבו, לפיו תישמר רצועה של 5 מטר למעבר חופשי של הציבור ללא כל בינוי. הקמת המגדל תהווה חלק ממגמת הפיתוח וחידוש האזור, הכולל הקמת מגדלים רבי קומות בסמיכות למחלף לה גווארדיה, נתיבי איילון ולאורך רחוב הרכבת.

עוד בתחום המשרדים, הוועדה דנה בתוכנית "המסגר 2" והחליטה להפקידה בתנאים. מטרת התכנית הינה הקמת מגדל תעסוקה הכולל משרדים ומסחר. כמו כן, התכנית מסדירה את מעמדו הסטטוטורי של רחוב מיקוניס הגובל בתכנית מצפון וקובעת אותו בייעוד דרך ואף מקצה שטח להרחבתו יחד עם הרחבת רחוב לה-גווארדיה בדרום. הרחבות אלו תורמות למרחב הציבורי ומאפשרות מרחב גדול יותר עבור הולכי הרגל ורוכבי האופניים.

התכנית מציעה כ- 23,000 מ"ר עיקרי, בגובה של כ- 30 קומות. כמו כן, כ- 1,100 מ"ר עיקרי מתוכם לשטחי ציבור בנויים. רחוב מיקוניס סומן בייעוד דרך והורחב בכ-3 מטר. יצוין עוד כי התכנית המוצעת ממוקמת בנקודה אסטרטגית בעיר- במפגש נתיבי תנועה ראשיים וחשובים – נתיבי איילון, רחוב לה גווארדיה ורחוב המסגר. נקודה זו בעלת נראות מיטבית לצירים אלה, וכן מהווה נקודת ציון חשובה בהתחדשות תא השטח שבין רחוב המסגר במערב, לה גווארדיה בדרום, נתיבי איילון במזרח ורחוב יצחק שדה בצפון.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  במלים פשוטות צפיפות אוכלוסין כמו עזה
  שני קונילמל 05/08/2015 11:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בנוסף - אסון תחבורתי לכל האזור שכר עכשיו סובל מפקקים כרוניים. זיהום אויר. בלתי נסבל. הלו, מישהו, ראיתם פעם את המקום הזה בעיניים ולא רק על מפות בחדר ישיבות ? תל אביב נחנקת. למוות. להרוס בתים ישנים ולשתול רק פארקים.
  סגור
 • בטח גם שמאלן, נכון? (ל"ת)
  המקטר הסידרתי 05/08/2015 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  למה לא תוסיפו מפת האזור - שנדע איפה זה (ל"ת)
  משה 04/08/2015 11:05
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות