: שי ליפמן - "בעלי המניות של בריטיש עשו עסקה מצויינת"

אסיפת בעלי המניות אישרה את המיזוג ברוב של 93% מקרב המצביעים ללא עניין אישי
|
ליאורה עופר
חברת {בריטיש ישראל} מדווחת היום (ג'), כי אסיפת בעלי המניות אישרה ברוב גדול את מתווה המיזוג לרכישת מניות המיעוט בחברת בריטיש על ידי חברת מליסרון +0.95% מליסרון 21,360 +0.95% מליסרון בסיס:21,160 פתיחה:21,160 גבוה:21,470 נמוך:21,160 תמורה:681,016 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בעלת השליטה בחברה. המתווה, אושר היום ברוב של כ - 98% מהמשתתפים באסיפה וברוב של כ - 93% מקרב המצביעים שאין להם עניין אישי.

בהתאם למתווה, בגין 70% מהחזקות המיעוט במניית בריטיש ישראל, תבצע מליסרון תשלום במזומן לפי 14 שקל לכל מניית בריטיש ובגין יתרת 30% ממניות המיעוט, מליסרון תנפיק מניות חדשות לפי יחס של 3 מניות מליסרון לכל 14.5 מניות בריטיש.

בהתחשב ביתרה הנוכחית של החזקות הציבור במניות בריטיש ישראל (כ 46.8 מליון מניות), תשלם מליסרון לבעלי מניות המיעוט תשלום במזומן בהיקף של כ 460 מליון שקל וכן תנפיק כ - 3 מליון מניות חדשות של מליסרון בשווי של כ 200 מליון שקל.

בעקבות האישור, מניות חברת בריטיש ישראל צפויות להפסיק להיסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב, וזאת לקראת תום הרבעון הראשון של שנת 2012. שהונפקו בעבר על ידי בריטיש ישראל צפויות להמשיך להיסחר.

אבי לוי, מנכ"ל בריטיש ישראל ומי שמיועד לשמש כמנכ"ל החברה הממוזגת אמר היום: "מתווה תמורת המיזוג מבטיח לבעלי מניות בריטיש תמורה הוגנת תוך שמירה על איתנותה הפיננסית של קבוצת מליסרון. אני מעריך, כי מיזוג החברות יצור ערך משמעותי לבעלי המניות, עקב שילוב החוזקות הפיננסיות והעסקיות של שתי החברות. הקבוצה נערכה מבעוד מועד עם יתרות מזומנים בהיקף מהותי, כך שתשלום מרכיב המזומן הכלול במתווה העסקה יבוצע מהמקורות העצמיים הקיימים."

שי ליפמן, הנדל"ן של IBI, מסר: "להערכתנו הרכישה של בריטיש הייתה צעד חשוב מאוד של מליסרון שהפכה לחברת הקניונים הגדולה בישראל. למיזוגה של בריטיש לתוך מליסרון יתרונות רבים: הקטנת עלויות תפעול בשל יתרון הגודל שיובילו להערכתנו לחיסכון של כ-10 מיליון שקל בשנה, סביר כי המותג הנבחר יהיה קניוני עופר והמותג של בריטיש קניוני ישראל יימחק והחברה הממוזגת תהנה מעלויות המימון של מליסרון שהן נמוכות מאלו ההיסטוריות של בריטיש, יביא לחסכון של עשרות מיליוני שקלים בשנה, גם בהחלפת הלוואות ישנות וגם בגיוסים חדשים.


ליפמן מוסיף כי "אין ספק שהצבעה שעוברת ברוב מרשים של 93% מהציבור (ללא בעלי העניין), מחזקת גם היא את הערכתנו המוקדמת כי יחסי החלופה שהציעה מליסרון היו נאים והוגנים. בעלי המניות של בריטיש עשו עסקה מצוינת, ממליץ להם להשקיע את ה- 70% מזומן מהתמורה שיקבלו במניות של מליסרון. ממליצים על קנייה במחיר של 83 שקל למנייה."


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות