יניב חברון מאקסלנס - "נצלו את ההתחזקות הדרמטית בשקל"

השקל נמצא בשפל מול סל המטבעות, האירו קרוב לשפל כל הזמנים, והעלאת הריבית בארה"ב מתקרבת - כיצד על המשקיע לפעול?
|
(1)
יניב חברון, צילום: Bizportal
שוק המט"ח ממשיך לגעוש: הדולר האמריקני נסחר בתנודתיות רבה מול השקל בשלושת החודשים האחרונים, ונע בטווח שבין 3.81 שקל לדולר בשפל, ועד 3.95 שקל לדולר בשיא - כל זאת, על רקע הציפיות ההולכות וגוברות בתקופה האחרונה כי הריבית של הפד' תעלה בעוד פחות מחודש - באמצע חודש דצמבר.
מנגד, מטבע האירו צלל מול השקל בשלושת החודשים האחרונים בכמעט 7.5% - מאז הודעתו של מריו דראגי כי יתמוך בשווקים באירופה, בין אם בהרחבת תכנית הרכישות של ה-ECB, ובין אם בהורדת הריבית שם. היחס בין הדולר-אירו עומד כעת על 1.0638 דולר לאירו בלבד - ולהערכת מספר כלכלנים הצמד עשוי להגיע אף לרמה של 1:1.
דולר רציף -0.21% דולר רציף 3.5 -0.21% דולר רציף בסיס:3.51 פתיחה:0 גבוה:3.52 נמוך:3.5 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ; אירו רציף -0.24% אירו רציף 3.86 -0.24% אירו רציף בסיס:3.87 פתיחה:0 גבוה:3.89 נמוך:3.85 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
בשיחה עם Bizportal, טוען יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס כי כדאי לנצל את חוזקו של השקל לקניית מט"ח, בין היתר בשל רצונו של בנק ישראל להחליש את השקל ביחס לנקודה הנוכחית בה הוא נמצא. במקביל, "העלאת הריבית בארה"ב היא אירוע שיכול לתמוך גם כן בעליית הדולר - בעוד התשואות הקצרות של האג"ח האמריקני מטפסות מעלה, כפי שהן לא היו 3 שנים".
חברון מדגיש כי אמנם נראה כי הריבית תעלה בחודש הבא, אך "חשוב לראות מה יאמרו בישיבה הזאת: האם ההודעה תהיה ניצית או יונית". לשאלתנו האם הציפיות לא מתמחרות כבר את עליית ערכו של המטבע, ענה חברון כי "ההערכות עדיין עומדות על כ-70%, ולא 100%,ויש עוד כמעט 20 ימים ליהנות מהתחזקות המטבע בשל הצפי להעלאת הריבית. יש לדולר עוד לאן לעלות".  
 
בהסתכלות לאירופה, בעוד השווקים מצפים לתכנית הרחבה של דראגי בתחילת חודש דצמבר - הפחתת ריבית או הגדלת הקניות, חברון מאמין כי דראגי לא יפעל בקרוב, מה ש"יחזק את האירו - ומכאן התחזקות של הסל".
 
לסיכום, חברון מסתכל על השקל מול סל המטבעות - ורואה שהוא חזק מדי: "המט"ח יכול להתחזק". לשאלתנו כיצד יש לפעול בנושא המדדים צמודי המטבע (דולר או אירו) טוען חברון כי  אין טעם לנטרל את המטבעות, בעוד השקל בשפל מול סל המטבעות (שקל חזק). הוא אף ממליץ בנקודה זו להביא לחשיפת מט"ח דומה מבחינת סל המטבעות, כדי ליהנות מפעולותיו של בנק ישראל בעתיד - שיחלישו את השקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תקנה אתה מטחים (ל"ת)
  שיקנה 24/11/2015 10:45
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות