מעברות מוכרת את חלקה במטרנה לאסם-נסטלה: צופה רווח של עד 450 מיליון שקל

 | 
אסם. 2015 נפתחת בסערה, צילום: יח"צ
חברת מוצרי מעברות, בראשות אייל שלמון, דיווחה היום (ב') על מימוש מלא של אופציות המכר שבבעלותה למכירת מלוא אחזקותיה (49%) בשותפות מטרנה לידי אסם ונסטלה. מעברות צופה, כי תמורת המכירה עשויה לנוע בין 550 ל-600 מיליון שקל, בהתאם להתאמות הנדרשות לצורך חישוב התמורה על פי תנאי האופציה בין הצדדים. מימוש האופציה עשוי להתבצע בפועל עד לשבוע השני של חודש יוני 2017, לכל המאוחר.
מניית {מעברות} מזנקת כעת ביותר מ-13% בת"א במחזור של 21 מיליון שקל - השני בגובהו בשוק - לעומת מחזור יומי ממוצע של 750 אלף שקל בלבד בחודש האחרון.
בשורה התחתונה, במעברות צופים כי העסקה תניב לחברה רווח (לאחר מס) של 400-450 מיליון שקל, וכתוצאה מהעסקה יעלה ההון העצמי בהתאם מרמה של כ-387 מיליון שקל (שנרשמו בדו"חות הרבעון השלישי), לרמה של 787-837 מיליון שקל.
נזכיר כי ההסכם בין מעברות לבין אסם-נסטלה נחתם בסוף שנת 2009, ובמסגרתו נמכרו לאסם-נסטלה 51% ממניות שותפות מטרנה, שהוקמה לצורך העסקה. על פי ההסכם, לשני הצדדים ניתנו אופציות הדדיות, בעקבות מימושן תגיע אסם-נסטלה לבעלות מלאה בשותפות מטרנה.
אייל שלמון, יו"ר מעברות: "שלושה עשורים לאחר שקיבוץ מעברות הקים את מטרנה, ולאחר 7 שנות שותפות מוצלחת עם אסם-נסטלה, הבשילה העת למימוש השלב השני של ההסכם בין הצדדים, ולהעברת הבעלות המלאה במטרנה לידי אסם-נסטלה. אנו גאים בכך, שמטרנה הינה מותג מוביל מזה שנים - שמרבית תינוקות ישראל ניזונים ממוצריה – וכזה המשדר חדשנות, איכות ואמינות, ומשוכנעים כי אסם-נסטלה תדע להוביל את מטרנה לשיאים חדשים תוך המשך מגמת הצמיחה בחברה".
חברת מוצרי מעברות בע"מ פועלת כיום ב-4 מגזרים עסקיים. לצד האחזקה בשותפות מטרנה, פועלת החברה במגזר ה-VMS ומזון האורגני (באמצעות החברות "אלטמן", "אנליט" ו"LN" הפועלת בפולין), במגזר המזון לחיות מחמד (על ידי חברת "ביופט"), ובמגזר החקלאי, במסגרתו מייצרת החברה, בין היתר, תחליפי חלב לחיות משק. לאחרונה חתמה מעברות על הסכם לרכישת 40% מחברת אלגאיה (Algaia) הצרפתית, העוסקת במחקר ופיתוח של חומרי גלם המופקים מאצות, ושחתמה על הסכם לרכישת פעילות ייצור חומרי גלם מידי קונצרן קרגיל. היקף ההכנסות הפעילות הנרכשת עמד בשנת 2016 על כ-76 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות